menu
تلفن

پروموشن چیست؟ پروموتر کیست؟

پروموشن پروموترروش های تبلیغاتی مانند تبلیغات در رسانه های عمومی، بیلبورد های شهری و بین شهری، استفاده از کاتالوگ و بروشور، پیک های تبلیغاتی و… هر یک مدت بازدهی و اثربخشی های مختلفی دارند که در نتیجه صاحبان برندها و تولید کنندگان در انتخاب روش مورد نظر دچار تشکیک می شوند. اما برترین روش تبلیغاتی در صنایع غذایی، روش پروموشن محصولات می باشد که نتایج مثبت برندهای بین المللی و داخلی از آزمایش این شیوه تبلیغاتی سندی بر موثر بودن آن می باشد.

پروموشن چیست؟

واژه پروموشن در زبان انگلیسی به معنای تبلیغ و ترویج می باشد و پروموتر به فردی گفته می شود که وظیفه شناساندن و ترویج یک برند یا یک محصول را بر عهده دارد.

در سمپلینگ (Sampling) یک فرد با ظاهری آراسته و با اشراف کامل به آن محصول، مشتریان و یا حتی افرادی که از آن منطقه عبور می کنند را دعوت به تست نمونه ای از محصول می کند و در آن هنگام با لحنی زیبا و جذاب محصول را برای مشتری تشریح می کند و او را راغب به خرید محصول نموده و نام و کیفیت آن برند را برای همیشه در دیدگان و حافظه مشتری حک می نماید.

برای آن دسته از محصولات که امکان ارائه نمونه آزمایشی نمی باشد مانند لوازم خانگی، فرد سمپلر با دردست داشتن کاتالوگ و بروشور از آن محصول، مشتریان را جهت انتخاب این محصول ترغیب می کند که به این کار پروموشن (Promotion) گفته می شود.

از مزیت های بیشتری که روش تبلیغاتی سمپلینگ و پروموشن نسبت به دیگر روش ها دارد می توان به مواردی همچون تعامل و مذاکره حضوری با مصرف کننده و جذب نظرات، انتقادات و پیشنهادات و خلق اتفاقی ماندگار جهت اثبات برند در حافظه مصرف کننده و نیز امکان تبلیغ محصولات متنوع یک برند و نیز فروش هم زمان آن و جذب مصرف کنندگانی که با هدف تهیه محصولات دیگر وارد مرکز خرید شده و با استفاده از فنون گفتاری راغب به تهیه آن می شوند اشاره کرد.

فعالیت به عنوان پروموتر برای زینگ:

اپلیکیشن زینگ به طور همزمان مورد استفاده ی رانندگان وسایل نقلیه سنگین و شرکت هاست. بنابراین لازم است که افرادی که آشنایی بیشتری با این اپلیکیشن دارند، به صورت حضوری یا تلفنی، قابلیت ها، امکانات و مزایای استفاده از زینگ را برای کاربران تشریح کنند و آنان را به استفاده از این اپلیکیشن تشویق نمایند.

شما می توانید با فعالیت به عنوان پروموتر و معرفی زینگ به افرادی که به آن نیاز دارند، از زینگ کسب درآمد کنید. برای کسب اطلاعات بیشتر در این زمینه به این لینک مراجعه نمایید.

نظر شما
ليلا عبدلي:
سلام من ليسانس مديريت بازرگاني دارم و فکر ميکنم فعاليت در اين کار شروع خوبي برا ورودم به بازار کار باشه.
نام و نام خانوادگی:

شماره تماس (نمایش داده نمی شود):

کد امنیتی: captcha

متن پیام: (نظر شما پس از بررسی منتشر خواهد شد)


مطالب مرتبط:
نماد اعتماد الکترونیک نشان ملی ثبت گواهی شامد ثبت نرم افزار
نماد اعتماد الکترونیک نشان ملی ثبت گواهی شامد ارشاد

         

© کلیه حقوق مادی و معنوی این وب سایت متعلق به داده پردازان هومان پویان می باشد.