اپلیکیشن زینگ | باربری آنلاین
زینگ - سامانه جامع حمل و نقل

تماس تلفنی
 
گفتگو آنلاین
 
دانلود زینگ
خانه دانلود اپلیکیشن زینگ آشنایی با زینگ فروشگاه خدمات اطلاعاتی همکاری با ما بیمه شخص ثالث تماس با ما
زینگ - سامانه جامع حمل و نقل کشوری

تماس تلفنی

گفتگو آنلاین

دانلود زینگ

جستجو
بیمه شخص ثالث از دم قسط
مشاوره و اجرا صادرات واردات ترخیص

بلوک شیشه ای

بلوک های شیشه ای مدرن در اوایل دهه 1900 به منظور ایجاد نور طبیعی و با بهره گیری از اصول نور منشوراز پیش موجود در کارخانه های تولیدی ایجاد شد. امروزه این بلوک های شیشه ای در دیوار ها، پنجره های سقفی و نورپردازی بغل پیاده رو ها استفاده می شود.

بافت و رنگ بلوک های شیشه ای می تواند به منظور ارائه طیف وسیعی از شفافیت متفاوت باشد. الگوهای موجود بر روی سطح شیشه می توانند به سمت سطح داخلی یا خارجی در هنگام خنک سازی شیشه هنگام ساخت به منظور ایجاد حالت های مختلف، ایجاد شوند. به منظور ایجاد یک فضای خصوصی مطلوب از این بلوک شیشه ای می توان برای شیشه ها از لعاب استفاده نمود.

ساختار بلوک شیشه ای

بلوک های شیشه ای تو خالی که برای دیوار ها تولید می شوند، از ترکیب چهار ماده، شیشه بازیافتی، شن، خاکستر سوداو سنگ آهک تولید می شود. این مواد حرارت دیده با هم ترکیب می شوند و سپس درون قالب هایی با الگوی متفاوت ریخته می شوند و هر قالب یک نیمه بلوک را شکل می دهد. دو نیمه جداگانه تولید شده پس از اینکه بلوک ها سرد شدند مجددا حرارت دیده و دو قطعه به یکدیگر فشرده می شوند.

به این ترتیب در فضای درون این محصول تا حدی خلا ایجاد می شود. با توجه به اینکه این بلوک ها تو خالی هستند قدرت بار بری آجر را نداشته و در کرتین وال کاربری دارند. دیوار های ساخته شده از این محصول به علت قاب بندی ای که دارد در ساخت محدودیت ایجاد می کند.

بلوک های شیشه ای مورد استفاده در کف به طور معمول به عنوان یک قطعه توپر یا به عنوان یک بلوک شیشه ای تو خالی با وجه های ضخیم تر از بلوک های مخصوص دیوار ساخته می شود. این بلوک ها به طور معمول یا درون شبکه بتن مسلح قاب می شوند یا درون قاب فلزی قرار می گیرند. بلوک های ساخته شده برای دیوار به هیچ عنوان نبایستی در کف به کار برده شوند چرا که میزان بار بری آنها برای کاربرد در کف مناسب نیست.

بلوک شیشه ای فالکونیر

در اواخر قرن نوزدهم بلوک های شیشه ای مدرن به نام بلوک های شیشه ای تو خالی فالکونیر ساخته شدند. این محصول در چندین رنگ تولید شدند و در حالی که مذاب بودند درون قالب هایی شکل گرفتند. این محصول در سقف و دیوار قابل استفاده است و توسط سیم و سیمان به یکدیگر قابل اتصال هستند. کاربرد این محصول در گلخانه ها است.

علت این کاربری عدم رسانایی شیشه، کنترل دما و تخلخل نداشتن شیشه و نتیجتا کنترل رطوبت آن است. بلوک های فاکونیر به جهت عدم جذب گرد و غبار، رطوبت و نتیجتا لکه دار نشدن بسیار مورد تقدیر مشتریان است.

نوعی از بلوک های شیشه ای موجود است که درون بلوک با گاز آرگون پر شده است و یک لایه شیشه با میزان قابلیت انتشار کم در میانه بلوک قرار می گیرد که خاصیت عایق بودن بلوک (ارزش U) را تا 1.5 W/m²•K کاهش می دهد. این میزان در پنجره های سه جداره 1.8 W/m²•K و در پنجره های دو جداره با قاب و پوشش ویژه 1.2 W/m²•K است.

مقاومت بلوک شیشه ای در برابر آتش با شیوه های گوناگونی حاصل می شود. بلوک تولید شده استاندارد که برای دیوار طراحی شده است مقاومت کمی در برابر آتش دارد. با ساخت نوع خاصی از بلوک با دیواره های ضخیمتر می توان مقاومت این بلوک را در برابر آتش افزایش داد. روش دیگر ایجاد لایه ای خاص ومقاوم در برابرحریق در بین دو نیمه بلوک در هنگام ساخت می باشد.

روش دیگری که برخی از سازندگان در پیش گرفته اند استفاده از نوعی چسب در هنگام چسباندن دو نیمه بلوک است که بلوکی با ضخامت 190 میلیمتر تولید می کند و میزان مقاومت در برابر حرارت را افزایش می دهد. روشی که اخیرا به کار برده می شود تزریق گاز آرگون در درون بلوک شیشه ای است که میزان مقاومت محصول را در برابر آتش به میزان قابل توجهی افزایش می دهد.

مشاوره و اجرا صادرات واردات ترخیص
نظر شما
نام و نام خانوادگی:

شماره تماس (نمایش داده نمی شود):

کد امنیتی: captcha

متن پیام: (نظر شما پس از بررسی منتشر خواهد شد)


مطالب مرتبط:
مخفی کردن >>