اپلیکیشن زینگ | باربری آنلاین
زینگ - سامانه جامع حمل و نقل

تماس تلفنی
 
گفتگو آنلاین
 
دانلود زینگ
خانه دانلود اپلیکیشن زینگ آشنایی با زینگ فروشگاه خدمات اطلاعاتی همکاری با ما بیمه شخص ثالث تماس با ما
زینگ - سامانه جامع حمل و نقل کشوری

تماس تلفنی

گفتگو آنلاین

دانلود زینگ

جستجو
بیمه شخص ثالث از دم قسط
مشاوره و اجرا صادرات واردات ترخیص



تخریب بتن ها

نمک های ذوب یخ

اگر برای ذوب نمودن یخ بتن، از نمک های ذوب یخ استفاده شود علاوه بر خرابی های حاصله از یخ زدگی ممکن است همین نمک ها نیز باعث خرابی سطحی بتن گردند.

زیرا فرض بر آن است که خرابی های حاصل از نمک های ناشی از ذوب یخ، در نتیجه یک عمل فیزیکی بوقوع می پیوندد و نیز غلظت نمک ها، موجود بودن آبی که قابلیت یخ زدگی داشته باشد و در کل فشارهای هیدرولیکی و غشائی نقش بسیار مهمی در وسعت خرابی ها را ایفا می کنند.

عکس العمل قلیایی سنگدانه ها

عکس العمل قلیایی_سیلیکا عبارت است از: ژلی که از عکس العمل بین هیدرواکسید پتاسیم و سیلیکای واکنش موجود در سنگدانه حاصل می شود. بر اثر جذب آب، این ژل انبساط پیدا کرده و با ایجاد تنش هایی منجر به تشکیل ترک های درونی در بتنمی شود

واکنش قلیایی _کربنات بین قلیاهای موجود در سیمان و گروه مشخصی از سنگ های آهکی که در شرایط مرطوب قرار می گیرند به وقوع می پیوندد. در اینجا نیز انبساط حاصله باعث می شود تا ترک هایی در سطح بتن ایجاد شود یا در مقاطع باریک، خمیدگی به وجود می آید.

 کربناسیون

لایه حفاظتی که در مجاورت آرماتور داخل بتن موجود است، در صورت کاهش PH بتن اطراف به کلی آسیب دیده و از بین می رود، نفوذ دی اکسید کربن موجود در هوا عکس العملی را با بتن آلکالین ایجاد می نماید که حاصل آن کربنات خواهد بود و در نتیجه PH بتن کاهش می یابد.

همچنان که این عمل از سطح بتن شروع شده و به داخل بتن پیشروی می نماید. فولاد موجود در بتن آرمه تحت تأثیر این عمل دچار خوردگی می گردد و علاوه بر خوردگی، دی اکسیدکربن و بعضی از اسیدهای موجود در آب دریا می توانند هیدرواکسیدکلسیم را در خود حل کرده و باعث فرسایش سطح بتن گردند.

دیگر علت ها

علت های دیگری نیز باعث آسیب دیدگی و خرابی بتن می شوند، بعضی از این عوامل دارای مشخصات خاصی بوده و کاربرد موضعی دارند مانند تأثیر مخرب چربیها بر بتن کف کشتارگاه ها، مواد اولیه در کارخانه ها و کارگاه های تولیدی، آسیب حاصله از عوارض مخرب فاضلاب های صنعتیو مورد استفاده قراردادن سازه هایی که برای منظور و مقاصد دیگری ساخته شده باشند نه آنچه که مورد بهره برداری است مانند تبدیل ساختمان معمولی به سردخانه، محل شست و شو، انباری، آشپزخانه، سالن اجتماعات و...

مشاوره و اجرا صادرات واردات ترخیص
نظر شما
نام و نام خانوادگی:

شماره تماس (نمایش داده نمی شود):

کد امنیتی: captcha

متن پیام: (نظر شما پس از بررسی منتشر خواهد شد)


مطالب مرتبط:
مخفی کردن >>