اپلیکیشن زینگ | باربری آنلاین
زینگ - سامانه جامع حمل و نقل

تماس تلفنی
 
گفتگو آنلاین
 
دانلود زینگ
خانه دانلود اپلیکیشن زینگ آشنایی با زینگ فروشگاه خدمات اطلاعاتی همکاری با ما بیمه شخص ثالث تماس با ما
زینگ - سامانه جامع حمل و نقل کشوری

تماس تلفنی

گفتگو آنلاین

دانلود زینگ

جستجو
بیمه شخص ثالث از دم قسط
مشاوره و اجرا صادرات واردات ترخیص

گچ ساتن چیست؟

گچ ساتن، محصولی ترکیبی است که مخصوص اجرا در روی کار طراحی و تولید شده است. چرا این محصول بهترین گزینه جهت پرداخت می باشد؟ گچ ساتن چه خصوصیاتی داشته و وجه تمایز آن از سایر محصولات روی کار چیست؟

پس از زیرسازی سطوح با گچ زیر کار، لازم است جهت ایجاد سطح صاف و صیقلی از گچ پرداخت استفاده کرد. به این ترتیب زیرسازی مناسبی جهت پوشش با کاغذ دیواری و یا نقاشی ساختمان فراهم می آید.

ساده ترین محصولی که می توان در پرداخت از آن استفاده کرد، گچ سفید کاری معمولی است که فاقد افزودنی ها می باشد. این گچ دارای ویژگی های طبیعی از نظر زمان گیرش و قدرت استحکام است.
محصول دیگری که نسبت به گچ سفیدکاری، مرغوبتر بوده و می توان در پرداخت از آن استفاده کرد، گچ میکرونیزه است.

مراحل تولید این گچ تا پیش از آسیاب با گچ سفیدکاری، مشابه می باشد. اما آسیابی که گچ میکرونیزه تولید می کند، از نوع سپراتور است که قابلیت پودر کردن سنگ گچ دهیدراته تا حد میکرون را دارد.گیرش این گچ نسبت به گچ معمولی بالاتر بوده و قدرت پوشش دهی خوبی دارد. اما کارشناسان به کمک ترکیبات شیمیایی خاصی که به گچ میکرونیزه به صورت خشک اضافه کردند، محصولی جدید جهت پرداخت و پوشش نهایی ایجاد نمودند که از خواص بی نظیری برخوردار بود.

مزایای گچ ساتن

  • ضد خش، ضد خراش و ضد ضربه
  • استحکام فوق العاده
  • پایداری در مقابل نم و رطوبت
  • چگالی پایین و در نتیجه وزن مخصوص کمتر
  • خواص آکوستیکی قوی تر
  • گیرش اولیه و ثانویه بالا
  • به حداقل رسیدن ضایعات گچ

روش کار با گچ ساتن چگونه است؟

جهت رسیدن به حداکثر نتیجه، بهتر است پیش از پرداخت با گچ ساتن، عیوب ظاهری سطوح را برطرف کرده و تا حد امکان اصلاح نمود.سپس ظرف مناسبی را تا مقدار مشخصی آب ولرم و عاری از آلودگی پر کرده و پودر آماده را کم کم به آن اضافه می کنند. پس از جذب آب توسط دانه های گچ، ملات حاصل به کمک همزن یا میکسر همگن می گردد.باید دقت شود به جز گچ هیچ ماده دیگری به ملات اضافه نگردد. ملات حاصل به کمک ماله یا کاردک مخصوص، بر روی سطوح اجرا می گردد.

آیا می توان گچ ساتن را انبار کرد؟

گچ ساتن مانند سایر انواع گچ، در صورت رعایت شرایط خاص قابل انبار کردن است. این شرایط شامل محل خشک و دور از تابش نور مستقیم خورشید می باشد که مجهز به پالت های چوبی یا پلاستیکی بوده و حداقل یک متر از دیوارها و از هم فاصله داشته باشند.روی هر پالت نیز حداکثر ده کیسه قرار گیرد. توصیه می شود کیسه های گچ بیش از 6 ماه انبار نگردد، چرا که خواص آن به تدریج تضعیف می شود.

مشاوره و اجرا صادرات واردات ترخیص
نظر شما
نام و نام خانوادگی:

شماره تماس (نمایش داده نمی شود):

کد امنیتی: captcha

متن پیام: (نظر شما پس از بررسی منتشر خواهد شد)


مطالب مرتبط:
مخفی کردن >>