اپلیکیشن زینگ | باربری آنلاین
زینگ - سامانه جامع حمل و نقل

تماس تلفنی
 
گفتگو آنلاین
 
دانلود زینگ
خانه دانلود اپلیکیشن زینگ آشنایی با زینگ فروشگاه خدمات اطلاعاتی همکاری با ما بیمه شخص ثالث تماس با ما
زینگ - سامانه جامع حمل و نقل کشوری

تماس تلفنی

گفتگو آنلاین

دانلود زینگ

جستجو
بیمه شخص ثالث از دم قسط
مشاوره و اجرا صادرات واردات ترخیص

رتینوسکوپ ابزاری کمکی در چشم پزشکی تخصصی است. از جمله کاربردهای رتینوسکوپ می توان به کمک به تشخیص دوربینی، نزدیک بینی، آستیگماتیزم و به طور کلی سنجش نیروی انکساری چشم اشاره کرد.

دستگاه

دستگاه رتینوسکوپ چشم پزشکی ابزاری است قدرت مند و توانا و کار آمد در عرصه ی چشم پزشکی که در واقع یکی از تجهیزات پزشکی نیز به شمار می رود. همان طور که عرض کردیم دستگاه رتینوسکوپ مخصوص عرصه ی چشم پزشکی است و در چشم پزشکی کاربرد دارد. حتما برای شما عزیزان جالب است که بدانید نام دیگر آن شبکه بین است. ماکنیزم کار دستگاه رتینوسکوپ چشم پزشکی به این گونه است که در انجام رتینوسکوپی، پزشک معالج منبع نوری را در فاصله ی نزدیکی از بیمار قرار می دهد و پزشک از بیمار فاصله می گیرد و به وسیله آیینه ی مخصوص به چشم مراجعه کننده یا بیمار و فردی که مورد معاینه قرار می گیرد نگاه می کند. این کار باعث می شود تا پزشک معالج و معاینه کننده بتواند به راحتی نمره ی چشم بیمار را به دست بیاورد. یعنی عمل رتینوسکوپی با هدف تعیین نمره ی عینک چشم انجام می شود. اگر بخواهیم دقیق تر توضیح دهیم باید بگوییم که پزشک معاینه کننده از عدسی های متفاوتی به صورت پشت سر هم استفاده می کند و این کار را تا زمانی ادامه می دهد تا زمانی که مردمک چشم بیمار مملو از رنگ قرمز شود.

رتینوسکوپ هاین Beta200 امکان عملکرد با نور زنون-هالوژن یا LED را دارد و در دو نوع شارژی و غیرشارژی قابل خریداری است. این رتینوسکوپ با استفاده از فیلتر پلاریزاسیون، انعکاس های داخلی و تابش های اضافی را حذف می کند و موجب افزایش عملکرد در مشاهده جزئیات می شود. این دستگاه ساختار فلزی محکمی دارد.

ویژگی ها:

 1. امکان انتخاب نور زنون-هالوژن یا LED
 2. امکان انتخاب هندل شاژی یا غیرشارژی
 3. تکنولوژی خاص هاین (ParaStop) برای دقت بالا در انتخاب نور موازی
 4. دارای اپتیک چند لایه برای انعکاس خوب و شفاف فوندوس
 5. دارای تکنولوژی انتقال نور فایبراپتیک
 6. کمک به تشخیص آسان نقطه خنثی
 7. ساختار ارگونومیک
 8. جنس فلزی مستحکم
 9. امکان چرخش و تظیم فاصله با یک کنترل در زیر شصت
 10. ضد گرد و غبار
 11. حذف خودکار تابش های اضافی و انعکاسهای داخلی به کمک فیلتر پلاریزاسیون
 12. امکان نصب فیلتر نور نارنجی (انتخابی) برای کاستن از خیرگی بیمار بدون تأثیر در انعکاس فوندوس
 13. تکیه گاه پیشانی جدا شونده برای راحتی بیمار و پزشک حین معاینه (در دو سایز 5 و 6)
 14. شَبَکیه بین یا رتینوسکوپ (retinoscope) دستگاهی است که به وسیلهٔ آن می توان نیروی انکساری چشم را حتی بدون همکاری بیمار تعیین کرد. این کار در تعیین نمرهٔ عینک کودکان ارزش دارد.

دستگاه

روش معاینه
برای استفاده از شبکیه بین یک منبع درخشان نور در عقب و پهلوی چشم معاینه شونده قرار داده می شود و معاینه کننده در فاصلهٔ یک متری می ایستد و از طریق سوراخی در وسط یک آینه به چشم معاینه شونده نگاه می کند. آنگاه شخص معاینه کننده این آینه را از طرفی به طرف دیگر می چرخاند و درحالی که شخص معاینه شونده، نگاه خود را به چشم معاینه کننده دوخته است یک دسته نور بازتابی را به داخل مردمک شخص معاینه شونده می تاباند. هر گاه شخص معاینه شونده طبیعی باشد، هنگامی که این دستهٔ نور در عرض مردمک حرکت می کند سراسر مردمک به طور یکپارچه قرمز به نظر می رسد. هرگاه نیروی انکساری چشم غیرطبیعی باشد، قرمزی مردمک فقط در یک طرف (طرفی که نور تابانده شده- مربوط به هیپرمتروپی- یا طرف مقابل- مربوط به میوپی) ظاهر می شود.

تعیین نمرهٔ عینک
برای تعیین نمرهٔ عینک، عدسی های مختلف یکی پس از دیگری در جلوی چشم بیمار قرار داده می شود تا اینکه قرمزی ناگهان و به طور یکپارچه سراسر مردمک را بپوشاند. باید توجه داشت که در شبکیه بینی چشمی مورد معاینه قرار می گیرد که بر روی چشم معاینه کننده در فاصلهٔ یک متری متمرکز شده است.

مشاوره و اجرا صادرات واردات ترخیص
نظر شما
نام و نام خانوادگی:

شماره تماس (نمایش داده نمی شود):

کد امنیتی: captcha

متن پیام: (نظر شما پس از بررسی منتشر خواهد شد)


مطالب مرتبط:
مخفی کردن >>