اپلیکیشن زینگ | باربری آنلاین
زینگ - سامانه جامع حمل و نقل

تماس تلفنی

دانلود زینگ
خانه اپلیکیشن زینگ سامانه صادرات و واردات فروشگاه خدمات اطلاعاتی
خدمات جانبی
تماس با ما
زینگ - سامانه جامع حمل و نقل کشوری

تماس تلفنی

دانلود زینگ

جستجو
عضویت در سامانه صادرات، واردات، تجارت
گروه بازرگانی هومان پویان

هنگام انتخاب آبگرمکن برای خانه خود با صدها مدل آبگرمکن روبرو می شوید. به منظور انتخاب یک آبگرمکن مناسب برای خانه و خانواده خود، می توانید در ادامه با ما همراه باشید تا از میان انواع بسیار متفاوت آبگرمکن مناسب ترین را انتخاب کنید. آبگرمکن، قهرمانی است که نادیده گرفته شده است، و در پشت صحنه با قدرت عمل می کند تا بتواند بسیاری از امکانات رفاهی مدرن از جمله دوش آب گرم، ماشین لباس شویی، ماشین ظرفشویی و غیره را برای ما فراهم کند.

اگر عمر مفید آبگرمکن شما به اتمام رسیده و وقت آن است که یکی دیگر جایگزین آن کنید، مزایای یک مدل بهتر با کارایی بالاتر و رتبه بندی بهتر انرژی را در نظر بگیرید. نه تنها یک آبگرمکن کارآمد باید به نفع محیط زیست باشد بلکه باید موجب صرفه جویی در انرژی شده و اقتصادی باشد. نصب آبگرمکن را به یک متخصص بسپارید، تنها کاری که شما می توانید انجام دهید انتخاب یک مدل از میان مدل های متفاوت موجود در بازار است. هر خانه طبیعتا به یک نوع آبگرمکن مجهز می شود. اما نیازهای افراد خانه تعیین کننده میزان مصرف و میزان تعهد به کارآیی انرژی است، از این رو در انتخاب مدل مناسب برای خانه و خانواده خود نباید مشکلی داشته باشید!

آبگرمکن

انواع آبگرمکن
آبگرمکن مخزن دار
این مدل که پر استفاده ترین نوع آبگرمکن است، شامل یک مخزن همراه با عایق است که قادر به نگه داشتن مقداری آب گرم چیزی حدود 30 تا 80 گالن است. این آبگرمکن از چه منبع انرژی استفاده می‌کند؟ پاسخ این سوال کاملاً به منابع انرژی موجود در خانه شما بستگی دارد. گاز طبیعی، گاز پروپان مایع، نفت و یا برق می توانند منبع سوخت این نوع آبگرمکن باشند.

در داخل مخزن یک سنجش دمای آب وجود دارد که هنگام افت دمای آب به کمتر از دمای موجود، آبگرمکن دمای آن را افزایش می دهد. این فرایند مستمرگرم شدن آب 24 ساعت در روز، هفت روز در هفته، حتی زمانی که شما در حال خواب یا در تعطیلات هستید انجام می شود. بنابراین، آب بدون اینکه مورد استفاده قرار گیرد گرم می شود و هر زمان که به آب داغ نیاز دارید به اندازه کافی برای شما آماده است. آبگرمکن های مخزن دار معمولی در اندازه های مختلف موجود می باشند. آبگرمکن با مخزن کوچک برای یک فرد مجرد کافی و مناسب است، در حالی که آبگرمکن با مخزن بزرگ برای خانواده های دارای چند فرزند مناسب می باشد.

نحوه نگهداری

تعمیر و نگهداری آبگرمکن در فواصل زمانی منظم امری ضروری است و می تواند عملکرد آبگرمکن را بهبود بخشد و طول عمر آن را به طور قابل توجهی افزایش دهد. نکات مهم در تعمیر و نگهداری معمولی آبگرمکن به شرح زیر می باشند:

  • دو بار در سال برای تخلیه رسوبات و مواد معدنی ایجاد شده در آبگرمکن اقدام کنید.
  • شیر تخلیه فشار را برای اطمینان از درست کار کردن آن چک کنید.
  • قبل از انجام هر اقدامی بر روی آبگرمکن مراقب باشید منبع انرژی را خاموش کنید، یا دکمه گاز را در حالت خودکار قرار دهید.

آبگرمکن بدون مخزن
در مقایسه با آبگرمکن های معمولی، آبگرمکن بدون مخزن باعث صرفه جویی قابل توجهی در مصرف انرژی می شود، زیرا آب را بر اساس میزان مصرف گرم می کند. به عبارت دیگر، تنها آبی که در نهایت داغ می‌شود آبی است که مورد مصرف شما قرار می گیرد. اما مشکل اینجاست که آبگرمکن های بدون مخزن دارای سرعت پایینی هستند، به این معنا که در هر دقیقه تنها دو تا پنج گالن آب داغ می توان مصرف کرد و نمی توان همزمان در خانه چند شیر آب گرم باز کرد. بنابراین، اگر ماشین ظرفشویی کار می کند، نمی توانید دوش آب گرم بگیرید. به همین دلیل، بسیاری از افراد از چند آبگرمکن بدون مخزن استفاده می کنند که هر کدام مختص انجام کارهای متفاوت در خانه می باشند. در حالی که آبگرمکن معمولی دارای طول عمر 10 یا 15 سال است، انتظار می رود که یک آبگرمکن بدون مخزن مدت 20 سال یا بیشتر عمر مفید داشته باشد. با این وجود، تضمین طول عمر آنها هزینه در بردارد، آبگرمکن های بدون مخزن دارای قیمت دو برابر نسبت به آبگرمکن های معمولی هستند.

نحوه نگهداری

از یک لوله کش مجاز برای تخلیه رسوبات و مواد معدنی ایجاد شده در آبگرمکن به طور منظم (حداقل یک بار در سال) کمک بگیرید.

آبگرمکن برقی با پمپ حرارتی
این نوع آبگرمکن که با برق کار می کند، گرمایی را که از محیط و هوای اطراف می گیرد شدت می بخشد و این گرما را به آب موجود در مخزن انتقال می دهد. از آنجایی که کارایی این آبگرمکن به شرایط محیط اطراف بستگی دارد، در آن از یک پمپ حرارتی برقی استفاده شده که در هوای گرم بسیار بهتر عمل می کند، بدین معنا که تکنولوژی در این دستگاه نسبت به آبگرمکن های معمولی تا سه برابر بیشتر باعث صرفه جویی در انرژی می شود.

نحوه نگهداری

به منظور این که یک آبگرمکن برقی با پمپ حرارتی به بهترین نحو کار کند، فیلترهای هوای آن باید مرتباً تمیز شوند. در غیر این صورت، تعمیر و نگهداری این نوع آبگرمکن تفاوتی با یک آبگرمکن مخزن دار معمولی ندارد.

آبگرمکن خورشیدی
خورشید به عنوان یک منبع انرژی آزاد و نامحدود به عنوان منبع انرژی آبگرمکن خورشیدی استفاده می شود که بر خلاف باور عموم در هر نوع شرایط آب و هوایی کاربرد دارد. این نوع آبگرمکن دارای دو قسمت است: یک گردآورنده خورشیدی و یک مخزن عایق بندی شده. گاهی اوقات این دستگاه بر روی سقف و گاهی در حیاط نصب می شود. آبگرمکن های خورشیدی پمپ دار با استفاده از یک پمپ آب را به چرخش در می آورند، در حالی که آبگرمکن های خورشیدی بدون پمپ با استفاده از نیروی گرانش، نه مکانیسم مکانیکی کار می کنند.

آبگرمکن خورشیدی پمپ دار با دو نوع سیستم موجود می باشد:

سیستم گردش مستقیم

یک پمپ جریان آب را از طریق کالکتورها یا همان گردآورنده های خورشیدی به سمت داخل مخزن به جریان در می آورد (مناسب مناطق بدون سرمای شدید).

سیستم گردش غیر مستقیم

پمپ ضد یخ را از طریق کالکتورهای خورشیدی و یک مبدل حرارتی به جریان در می آورد که مبدل حرارتی وظیفه گرم کردن آب را به عهده دارد (مناسب مناطق با سرمای شدید و منجمد کننده).

آبگرمکن های خورشیدی بدون پمپ قیمت کمتری دارند و در دو نوع موجود هستند:

سیستم های مخزن دار با کالکتور یکپارچه

کالکتورهای خورشیدی در مخزن، آب ذخیره شده که پس از گرمایش از طریق نیروی گرانش به لوله کشی خانه منتقل می شود را گرم می کنند.

سیستم های ترموسیفونی

کالکتورهای خورشیدی از پایین گرم می شوند که این امر باعث افزایش سطح آب گرم شده می شود که از آن نقطه به طور طبیعی به داخل سیستم لوله کشی خانه منتقل می شود.

نحوه نگهداری
با فرض اینکه یک متخصص آبگرمکن های خورشیدی هر سه تا پنج سال یکبار تعمیر و نگهداری روزانه این نوع آبگرمکن را انجام می دهد، می توانید از این نوع آبگرمکن به مدت 15 تا 20 سال استفاده کنید. برای آبگرمکن های خورشیدی از هر نوع و مدل دستورالعمل و وظایف نگهداری متعددی وجود دارد که افراد می توانند خود آنها را انجام دهند:

  • تمیز کردن منظم گرد و غبار کالکتورها
  • بررسی اتصالات بین مخزن ذخیره ساز و لوله کشی آن
  • بررسی لوله ها، کانال ها و سیم کشی های عایق بندی شده آسیب دیده
  • بررسی محکم بودن تمام پیچ و مهره های نگه دارنده کالکتورها
  • اطمینان حاصل کردن از عملکرد درست پمپ

آبگرمکن می تواند زندگی شما را بیشتر از آن چیزی که فکر می کنید تحت تأثیر قرار دهد. مطمئناً درک می کنید اگر حین دوش گرفتن هنگامی که موهایتان غرق در شامپو است ناگهان آب سرد شود چه حسی پیدا می کنید. اگر شما یک خانواده بزرگ یا حتی تعدادی هم اتاقی دارید که با یکدیگر زیر یک سقف زندگی می کنید، بعضی از شما ممکن است حتی برای دوش گرفتن با آب گرم نیاز به برنامه ریزی داشته باشید. ابگرمکن شما همچنین می تواند بر روی قبوض و حتی دکور خانه شما تأثیر بگذارد.به عنوان مثال فردی می خواهد از یک فضا در آشپزخانه استفاده کند، اما توسط یک آبگرمکن بزرگ اشغال شده است.

از آنجا که آبگرمکن های بدون مخزن به خاطر اندازه کوچک و کارایی خود شناخته شده اند، بسیاری از مردم گمان می کنند این آبگرمکن ها همیشه بهترین هستند. اما در برخی موارد، آبگرمکن های بدون مخزن بهترین نیستند و یک آبگرمکن مخزن دار انتخاب محتاطانه تری در نظر گرفته می شود، در ادامه می توانید هر آنچه که نیاز دارید در مورد آبگرمکن های بدون مخزن و مخزن دار بدانید را مطالعه کنید.

کشتیرانی
حمل زمینی
وانت
حمل هوایی
نظر شما
نام و نام خانوادگی:

شماره تماس (نمایش داده نمی شود):

کد امنیتی: captcha

متن پیام: (نظر شما پس از بررسی منتشر خواهد شد)


مطالب مرتبط:
مخفی کردن >>