اپلیکیشن زینگ | باربری آنلاین
زینگ - سامانه جامع حمل و نقل

تماس تلفنی
 
گفتگو آنلاین
 
دانلود زینگ
خانه دانلود اپلیکیشن زینگ آشنایی با زینگ فروشگاه خدمات اطلاعاتی همکاری با ما بیمه شخص ثالث تماس با ما
زینگ - سامانه جامع حمل و نقل کشوری

تماس تلفنی

گفتگو آنلاین

دانلود زینگ

جستجو
بیمه شخص ثالث از دم قسط
مشاوره و اجرا صادرات واردات ترخیص

آبگرمکن

آبگرمکن مخزن دار
نصب آبگرمکن های مخزن دار نسبتاً کار آسانی است و پروسه نصب معمولا ً چند ساعت طول می کشد. آبگرمکن های مخزن دار باید در داخل ساختمان نصب شوند، زیرا در برابر شرایط آب و هوایی مقاوم نیستند. مردم اغلب مکان های نامناسب مانند گاراژ یا کابینت را برای نصب این نوع آبگرمکن انتخاب می کنند. با این حال در خانه های قدیمی تر، ممکن است آبگرمکن مخزن دار را در داخل آشپزخانه مشاهده کنید. منبع انرژی مورد استفاده این نوع آبگرمکن ها برق، گاز طبیعی و پروپان است. مدل های گازی همچنان با قطع برق کار خواهند کرد.

طول عمر: بین 10 تا 15 سال

آبگرمکن های مخزن دار معمولا بین 20 تا 80 گالن آب گرم (حدود 120 درجه فارنهایت) در مخزن نگهداری می کنند. آن ها نسبتا بزرگ هستند و نیاز به فضا در خانه دارند. اما برای مصرف آبی که در مخزن وجود دارد باید صبر کنید تا آبگرمکن آب بیشتری را گرم کند.

مزایای آبگرمکن مخزن دار

 • هزینه کمتر
 • نصب آسان
 • سیستم آزمایش شده بی عیب و نقص
 • دسترسی به یک منبع آب تازه در شرایط اضطراری
 • استفاده از یک آبگرمکن مخزن دار برقی بدون ایجاد تغییرات عمده در سیستم برق خانه یا خرید تجهیزات گران قیمت تر

معایب آبگرمکن مخزن دار

 • اتلاف انرژی در حالت آماده به کار (اتلاف انرژی برای پر نگه داشتن همیشگی مخزن آب گرم)
 • طول عمر کوتاه تر
 • نشت آب از مخزن در صورت عدم کارایی درست آبگرمکن
 • نیاز به زمان بیشتر برای در اختیار داشتن آب گرم در صورت تخلیه مخزن

اگر برای خرید یک سیستم بدون مخزن دارای محدودیت زمان یا بودجه هستید، استفاده از آبگرمکن مخزن دار انتخاب مناسبی است. اگر مصرف برق در خانه شما به شدت بالا است، باید در نظر بگیرید که آیا استفاده از یک سیستم بدون مخزن واقعا ارزش دارد. ظرفیت برق متوسط یک خانوار حدود 200 آمپر است که ممکن است برای پشتیبانی از یک آبگرمکن بدون مخزن برقی کافی نباشد. اگر به گاز دسترسی دارید، باید هزینه سیستم تهویه و خطوط اضافی گاز را نیز در نظر بگیرید. اگر هزینه های اضافی نصب سیستم بدون مخزن بیش از پس انداز شما باشد، ممکن است بخواهید از یک سیستم مخزن دار یا یک سیستم مخزن با کارایی بالا استفاده کنید.

آبگرمکن بدون مخزن
آبگرمکن بدون مخزن سایز کوچکی دارد، از این رو به فضای کمتری برای نصب نیاز دارد. شما حتی می توانید یک آبگرمکن بدون مخزن را روی دیوار بیرونی ساختمان خود نصب کنید. نصب و راه اندازی ابگرمکن بدون مخزن کار دشوارتری است، زیرا ممکن است نیاز داشته باشد سیستم برق ساختمان خود را به منظور استفاده از یک آبگرمکن بدون مخزن ارتقا دهید و یا از یک خط گاز اختصاصی برای آبگرمکن گازی خود استفاده کنید. بسته به نوع دستگاه، همچنین ممکن است نیاز به نصب سایر تجهیزات مانند خروجی ها یا لوله های جدید داشته باشید.

طول عمر: 20 سال یا بیشتر

سیستم های بدون مخزن بر حسب استفاده از گاز یا برق آب را گرم می کنند. گرچه سیستم های بدون مخزن آب را بر حسب استفاده شما گرم می کنند، اما سرعت خروجی آنها محدود است. بدین معنا که اگر ماشین ظرفشویی و لباس شویی روشن باشند و همزمان دوش بگیرید، آبگرمکن ممکن است سریعا قادر به گرم کردن آب کافی نباشد. میزان سرعت گرم کردن آب در آبگرمکن های بدون مخزن بر حسب گالن در دقیقه است. آبگرمکن های گازی به طور معمول آب را سریعتر از برقی گرم می کنند.

مزایای آبگرمکن بدون مخزن

 • کارایی بالا
 • صرفه جویی در فضا
 • ضمانت برای طول عمر بالا

معایب آبگرمکن بدون مخزن

 • هزینه نصب و نگهداری بالای تجهیزات
 • نیاز احتمالی به ایجاد تغییرات بزرگ در خانه برای استفاده از یک آبگرمکن بدون مخزن
 • گاهاً پرداخت هزینه هایی بیش تر از میزان پس انداز شما

اگر در خانه خود به گاز دسترسی دارید و می توانید آبگرمکن بدون مخزن را بدون پرداخت هزینه های اضافی نصب کنید، این نوع آبگرمکن می تواند در هزینه های شما بسیار صرفه جویی کند. همچنین اگر شما در منطقه ای زندگی می کنید که در آن بیشتر خانه ها از آبگرمکن های بدون مخزن استفاده می کنند، شاید بهتر باشد شما هم همین کار را انجام دهید، از این رو خانه شما در شرایطی مشابه با دیگر خانه های هم منطقه قرار می گیرد.

مزیت اصلی استفاده از آبگرمکن های بدون مخزن این است که می توان آن را در زیر سینک، نزدیک دوش یا نزدیک ماشین لباس شویی و ماشین ظرفشویی قرار داد که این امر به نوبه خود برای خانه های کوچک یک مزیت بزرگ به شمار می رود.

قیمت ابگرمکن با توجه به نوع و مدل آن بسیار متنوع است. هم چنین قیمت آبگرمکن های مخزن دار و بدون مخزن نیز با یکدیگر تفاوت دارند. علاوه بر این موارد راندمان، برند و برچسب مصرف انرژی آبگرمکن نیز از جمله مواردی می باشد که در هنگام خرید این محصول باید مد نظر قرار گرفته شود.

مشاوره و اجرا صادرات واردات ترخیص
نظر شما
نام و نام خانوادگی:

شماره تماس (نمایش داده نمی شود):

کد امنیتی: captcha

متن پیام: (نظر شما پس از بررسی منتشر خواهد شد)


مطالب مرتبط:
مخفی کردن >>