اپلیکیشن زینگ | باربری آنلاین
زینگ - سامانه جامع حمل و نقل

تماس تلفنی

دانلود زینگ
خانه اپلیکیشن زینگ سامانه صادرات و واردات فروشگاه خدمات اطلاعاتی
خدمات جانبی
تماس با ما
زینگ - سامانه جامع حمل و نقل کشوری

تماس تلفنی

دانلود زینگ

جستجو
عضویت در سامانه صادرات، واردات، تجارت
گروه بازرگانی هومان پویان

به گزارش خبرنگار مانا، کاپیتان داود تفتی مدیرعامل کشتیرانی دریای خزر که به عنوان نماینده کشتیرانی جمهوری اسلامی ایران در برنامه "چشم انداز" شبکه تلویزیونی ایران کالا با موضوع "ایران و اتحادیه اقتصادی اوراسیا" سخن می گفت با تأکید بر اینکه کشتیرانی دریای خزر شناورهای خود را برای حمل انواع کانتینر به روز رسانی کرده است، تصریح کرد: سرویس های منظم کانتینری این شرکت هم اکنون به صورت هفتگی به تمام بنادر منطقه از جمله روسیه و قزاقستان در حال تردد هستند.
وی در ارتباط با حمل کالای یخچالی با کشتی های یخچال دار که از سوی مجری برنامه مطرح شد، یادآور شد: امروز با وجود کانتینر یخچالی بحث کشتی یخچالی منتفی است خوشبختانه کشتی های کشتیرانی دریای خزر نیز برای حمل کانتینر یخچالی به روز رسانی شده اند.
وی در بخش دیگری از سخنان خود به موضوع کانتینری شدن بنادر شمالی پرداخت و اظهار کرد: گروه کشتیرانی جمهوری اسلامی ایران و کشتیرانی دریای خزر تلاش های مستمری را در جهت نهادینه سازی فرهنگ حمل و نقل کانتینری در بنادر شمالی آغاز کرده است.
مدیرعامل کشتیرانی دریای خزر آب و هوای متغیر منطقه طی شش ماهه دوم سال را یکی از مشکلات حمل و نقل دریایی در دریای خزر برشمرد و افزود: حمل و نقل کانتینری این امکان را فراهم می کند که تخلیه و بارگیری کالا تحت هر شرایط آب و هوایی میسر باشد.
وی از دیگر مزایای حمل و نقل کانتینری را کاهش چشمگیر زمان توقف کشتی ها در بنادر دانست و تصریح کرد: پیش از این کشتی حامل بار عمومی برای تخلیه و بارگیری حتی تا پنج روز نیز در اسکله متوقف می ماند اما در حال حاضر همان شناور با همان حجم بار اما به صورت بار کانتینری تنها 24 ساعت در بندر متوقف است.
تفتی با ابراز امیدواری نسبت به افزایش استقبال از حمل و نقل کانتینری در بنادر شمالی، گفت: هدف ما نهادینه سازی فرهنگ و رویکرد حمل و نقل کانتینری در این بنادر در جهت تسهیل و تسریع در تخلیه و بارگیری کالا است.
تفتی با تأکید بر اینکه هیچ شناوری در جهان بدون اخذ گواهینامه و استانداردهای بین المللی و تایید انجمن های رده بندی اجازه تردد و پهلوگیری در بنادر را نخواهد داشت، اظهار کرد: خوشبختانه تمام شناورهای کشتیرانی دریای خزر گواهینامه های لازم و استانداردهای بین المللی را دارا هستند چرا که بدون این استانداردها هیچ شرکت بیمه گری نیز بار آنها را بیمه نمی کند و در این صورت عملاً کشتی اجازه حمل بار و تردد ندارد؛ همچنین شناورهای کشتیرانی دریای خزر در جهت ادامه فعالیت خود به روز رسانی نیز شده اند و محدودیتی در حمل بار ندارند.
شایان ذکر است در این برنامه تلویزیونی هروئیک باریجائیان رئیس اتاق بازرگانی مشترک ایران و ارمنستان و رحمان سعادت عضو هیئت علمی گروه اقتصاد دانشگاه سمنان نیز حضور داشتند.

منبع: مانا

کشتیرانی
حمل زمینی
وانت
حمل هوایی
نظر شما
نام و نام خانوادگی:

شماره تماس (نمایش داده نمی شود):

کد امنیتی: captcha

متن پیام: (نظر شما پس از بررسی منتشر خواهد شد)


مطالب مرتبط:
مخفی کردن >>