اپلیکیشن زینگ | باربری آنلاین
زینگ - سامانه جامع حمل و نقل

تماس تلفنی
 
گفتگو آنلاین
 
دانلود زینگ
خانه دانلود اپلیکیشن زینگ آشنایی با زینگ فروشگاه خدمات اطلاعاتی همکاری با ما بیمه شخص ثالث تماس با ما
زینگ - سامانه جامع حمل و نقل کشوری

تماس تلفنی

گفتگو آنلاین

دانلود زینگ

جستجو
بیمه شخص ثالث از دم قسط
مشاوره و اجرا صادرات واردات ترخیص

ژئوگریدها گروهی از خانواده ژئوسنتتیک هایی می باشند که از جنس پلی استر و پلی اتیلن و یا ترکیبی از این مواد بوده که در ضخامت و ابعاد مختلف و به شکل ورقه های مشبک می باشند. ژئوگریدها از مقاومت کششی بالا و قفل شدگی با خاک برخوردار هستند و از این رو به عنوان تقویت کننده مورد استفاده قرار می گیرند. با این مقدمه در ادامه این مطلب به بیان نکات تکمیلی در مورد ژئوگریدها می پردازیم. با ما همراه باشید.

ژئوگرید

ژئوگرید
همان گونه که در بالا اشاره شد، از ژئوگریدها به عنوان تقویت کننده استفاده می شود. ژئوگریدها از مقاومت بیش تری نسبت به ژئوتکستایل ها برخوردار می باشند. از جمله کاربردهای ژئوگریدها می توان به ساخت دیوارهای حائل با ارتفاع زیاد، تحکیم لایه های آسفالتی، اجرای دیوارهای سبز، استفاده در ساخت خاکریز، بستر و زیرسازی پروژه های مختلف حمل و نقل، استحکام و تثبیت شیب های تند، جلوگیری از حرکت لایه های خاک در شیب های تند و افزایش پایداری آن ها، اجرای دیوارهای حائل خاک مسلح با زاویه 90 درجه، بالا بردن مقاومت کششی و مکانیکی، جداسازی و فیلتراسیون، جداسازی و تفکیک مواد مختلف مانند ماسه از گراول و ایجاد سطح تفکیکی بین مواد آلوده کننده و مواد غیرآلوده اشاره کرد.

از جمله نکات مهمی که در مورد ژئوگریدها و استفاده از آن ها باید بدانید شامل موارد زیر می باشد:

  • ژئوگریدها معمولا در حدود 70 درصد از ارتفاع دیوارهای بلند را تشکیل می دهند.
  • ژئوگریدها معمولا در تمام عرض خاکریز قرار داده می شوند.
  • اجرا و به کارگیری ژئوگریدها در مناطق زلزله خیز دارای قوانینی می باشد و فاصله بین آن ها باید در نظر گرفته شود. برای مثال در مناطقی که زلزله خیز نیست، فاصله ژئوگریدها بیش تر می باشد.
  • فاصله بین ژئوگریدها با توجه به شیب متغیر بوده و می تواند در ایجاد پایداری شیب ها موثر باشد.
  • ژئوگریدها در شرایط مختلف آب و هوایی قابل استفاده می باشند و در دمای بین منفی 50 تا 10000 درجه سانتیگراد مقاوم می باشند.

انواع پلیمر در ساخت ژئوگرید
انواع پلیمرهایی که در ساخت ژئوگریدها مورد استفاده قرار می گیرند شامل پلی پرو پیلن، پلی اتیلن و پلی استر می باشند. پلی پروپلین ها ارزان ترین انواع پلیمرهایی هستند که در ساخت ژئوگریدها می توان مورد استفاده قرار داد. استفاده از پلی اتیلن ها نسبت به پلی پرولین ها از محبوبیت بیشتری برخوردار می باشد. از پلی اتیلن ها می توان در انواع محیط های شیمیایی استفاده کرد. پلی استر از انواع دیگر پلیمرهایی است که استفاده از آن ها در محیط های قلیایی توصیه نمی شود.

استفاده از ژئوگرید در زیرسازی لوله
از ژئوگریدها برای زیرسازی لوله نیز استفاده می شود. از مزایای انجام این کار می توان به ایجاد یک بستر مقاوم و بدون ایجاد نشست در زیر لوله و کنترل و تخلیه آب های سطحی اشاره کرد.

استفاده از ژئوگرید در بتن ریزی
از ژئوگریدها در بتن نیز استفاده می شود. از موارد کاربرد ژئوگریدها در بتن ریزی می توان به ایجاد مقاومت کششی بتن، مقاومت در برابر خوردگی و جذب و پخش تنش اشاره کرد.

مشاوره و اجرا صادرات واردات ترخیص
نظر شما
نام و نام خانوادگی:

شماره تماس (نمایش داده نمی شود):

کد امنیتی: captcha

متن پیام: (نظر شما پس از بررسی منتشر خواهد شد)


مطالب مرتبط:
مخفی کردن >>