اپلیکیشن زینگ | باربری آنلاین
زینگ - سامانه جامع حمل و نقل

تماس تلفنی

دانلود زینگ
خانه اپلیکیشن زینگ سامانه صادرات و واردات فروشگاه خدمات اطلاعاتی
خدمات جانبی
تماس با ما
زینگ - سامانه جامع حمل و نقل کشوری

تماس تلفنی

دانلود زینگ

جستجو
عضویت در سامانه صادرات، واردات، تجارت
گروه بازرگانی هومان پویان

ژئوگرید

انواع ژئوگریدها
ژئوگریدها انواع مختلفی دارند که از جمله می توان به موارد زیر اشاره کرد:

ژئوگریدهای یکپارچه تزریقی
در تولید این نوع از ژئوگریدها از پلی اتیلن و پلی پروپیلن استفاده می شود. ساخت ژئوگریدهای یکپارچه تزریقی به این گونه است که ورقه هایی از تزریق این مواد در آن ها تولید شده و سپس سوراخ هایی در ورقه ایجاد می کنند. سپس سوراخ های ایجاد شده با توجه به نوع ژئوگریدها و مقدار مقاومت کششی آن ها در یک جهت یا در جهات مختلف کشیده می شوند. با انجام این کار ساختار یکپارچه ای از رشته های طولی و عرضی به وجود می آید. از جمله ویژگی های این گونه ژئوگریدها می توان به یکپارچگی مواد تشکیل دهنده آن ها و مقاومت در نقاط اتصال اشاره کرد. این گونه ژئوگریدها تأثیرپذیری کمی در مقابل ضربات ناشی از سنگ ها و ذرات خاک دارند. استفاده از ژئوگریدها در احداث دیوارهای حائل و به منظور تقویت بستر خاک صورت می گیرد. هم چنین می توان برای افزایش ظرفیت باربری خاک از آن ها استفاده کرد.

ژئوگریدهای بافتنی
در ساخت ژئوگریدهای بافتنی از نوعی پلیمر خاص استفاده می شود. ساخت این نوع ژئوگریدها به گونه ای است که از در هم تنیده شدن تار و پودها ایجاد می شوند. این تار و پودها به صورت طولی و عرضی در هم بافته می شوند و شبکه ژئوگریدها را ایجاد می کنند. از آن جایی که در ساخت این نوع ژئوگریدها از نخ های پلیمری استفاده می شود، امکان آسیب پذیری آن ها بالا می باشد و از این رو برای بالا بردن مقاومت آن ها از مواد پلیمری یا مواد قیری یا ترکیبی از هر دو استفاده می کنند. از جمله کاربردهای ژئوگریدهای بافتنی که از الیاف شیشه یا پلی وینیل در ساخت آن ها استفاده می شود، می توان به استفاده از آن ها در جهت مسلح سازی آسفالت اشاره کرد.

ژئوکمپوزیت ها
از ترکیب ژئوگریدهای یکپارچه یا بافتنی با ژئوسنتتیک های دیگر مانند ژئوتکستایل ها و ژئومت ها، ژئوکامپوزیت ها ایجاد می شوند. از ژئوکامپوزیت ها در مسلح سازی خاک و آسفالت استفاده می شود.

ژئوگریدهای تزریقی-جوشی
آن چه که در ساخت این نوع ژئوگریدها مورد استفاده قرار می گیرد، نوارهایی است که به واسطه تزریق پلیمر ایجاد می شود. این نوارها از طریق گرما در نقاط اتصال به یکدیگر متصل می شوند. این نوع ژئوگریدها مقاومت بسیار کمی در نقاط اتصال دارند. به همین خاطر در صورت نیاز به استفاده از آن ها نیاز به بررسی های دقیق تری می باشد.

کشتیرانی
حمل زمینی
وانت
حمل هوایی
نظر شما
نام و نام خانوادگی:

شماره تماس (نمایش داده نمی شود):

کد امنیتی: captcha

متن پیام: (نظر شما پس از بررسی منتشر خواهد شد)


مطالب مرتبط:
مخفی کردن >>