اپلیکیشن زینگ | باربری آنلاین
زینگ - سامانه جامع حمل و نقل

تماس تلفنی
 
گفتگو آنلاین
 
دانلود زینگ
خانه دانلود اپلیکیشن زینگ آشنایی با زینگ فروشگاه خدمات اطلاعاتی همکاری با ما بیمه شخص ثالث تماس با ما
زینگ - سامانه جامع حمل و نقل کشوری

تماس تلفنی

گفتگو آنلاین

دانلود زینگ

جستجو
بیمه شخص ثالث از دم قسط
مشاوره و اجرا صادرات واردات ترخیص

باربیکیو

آموزش ساخت باربیکیو آجری
آن چه که در ابتدای کار باید نسبت به آن تصمیم گیری شود، انتخاب مکان مناسب برای ساخت باربیکیو آجری می باشد. چرا که این گونه کباب پزها قابلیت جا به جایی ندارند. بنابراین باید در انتخاب مکان مناسب برای ساخت آن دقت لازم صورت گیرد.

برای مثال بد نیست به ساخت آن در نزدیک محل نشیمن در محوطه فکر کنید. تنها نکته ای که در ساخت این محصول در نزدیکی این قسمت باید مورد توجه قرار دهید، رعایت فاصله مناسب با محل نشستن می باشد. این فاصله باید به گونه ای باشد که دود حاصل از گریل مواد غذایی باعث ایجاد اذیت برای مهمانان نشود.

پس از انتخاب مکان مناسب، نوبت به آماده سازی مراحل اولیه برای شروع به ساخت می رسد. در ابتدا باید توجه کنید، زمینی که قصد ساخت باربیکیو بر روی آن را دارید باید از مقاومت و استحکام لازم برای تحمل وزن باربیکیو برخوردار باشد. اگر احساس می کنید مکان انتخابی استحکام لازم را ندارد، قبل از هرچیزی باید آن قسمت را بتن ریزی کنید. هم چنین توجه داشته باشید که در هنگام ساخت حداکثر فضای لازم برای انجام این کار را در نظر بگیرید، تا در هنگام استفاده از آن دچار مشکل نشوید.

برای شروع کار باید به دنبال خرید ست کامل گریل باربیکیو باشید. ست باربیکیو آجری شامل المان هایی از جمله سینی زغال باربیکیو، سینی گریل، و در صورت تمایل سینی گرم نگهدارنده غذا می باشد. هم چنین باید نسبت به خرید متریال اصلی یعنی آجر نیز اقدام نمایید.

برای تخمین تعداد آجری که برای این کار لازم است می توانید از سینی گریل استفاده نمایید. به این منظور سینی گریل را روی زمین قرار داده و آجرها را اطراف آن را بچینید. هم چنین ارتفاعی که برای باربیکیو در نظر دارید را نیز اندازه گیری نمایید.

برای اندازه گیری ارتفاع این المان، باید توجه داشته باشید که در هنگام استفاده و ایستادن پشت آن راحت باشید. به طور کلی می توان گفت در بیش تر موارد، از 7 تا 9 ردیف آجر استفاده می شود. اما با این حال این تعداد بستگی به خود شما دارد. اگر فضای کافی در اختیار دارید، در کنار باربیکیو یک میز برای آماده سازی غذا و قرار دادن وسایل نیز در نظر بگیرید. از دیگر مواد لازم برای ساخت باربیکیو آجری، ملات می باشد. برای ساخت ملات هم به سیمان نیاز است.

حالا نوبت به ساخت می رسد. برای انجام این کار در ابتدا یک لایه آجر را در اطراف سینی باربیکرو قرار دهید تا بتوانید آن را اندازه گیری کنید. توجه داشته باشید که آجر ها باید به شکل E چیده شوند. در هنگام چیدمان آجر دقت کنید که دیواره نه باید چندان پهن و نه چندان باریک باشد. پس از مشخص شدن چگونگی چیدمان، آجرها را برداشته و از یک لایه ملات در زیر آن ها استفاده کنید تا در جای خود فیکس شوند.

در هنگام انجام این کار از ابزار لازم مانند تراز استفاده کنید تا مطمئن شوید، آجرها در یک راستا و به طور صحیح در کنار یکدیگر قرار گرفته اند. برای اطمینان از استحکام آن ها از یک بست فلزی مناسب در بین و پشت دیوار آجری استفاده کنید.

باربیکیو

برای ساخت دیوار باربیکیو بهتر است چیدمان آجرها به شکلی باشد که به برش زنی آجر نیاز نداشته باشید. برای ساخت دیوار بهتر است از گوشه ها شروع کرده و شکاف ها را به تدریج پر کنید. در هر ردیف از قرار دادن آجر، اتصالات را نصب کنید، تا دیوار از استحکام کافی برخوردار باشد. استفاده از ابزار تراز برای صاف بودن دیوار را فراموش نکنید.

در هر مرحله از قرار دادن آجرها بر روی یکدیگر، ملات اضافی بیرون زده از آن ها را قبل از خشک شدن پاک کنید. زمانی که به ارتفاع مورد نظر رسیدید، در قسمت چپ یک زاویه ایجاد کرده و دیواری برای قرار دادن سینی زغال ایجاد کنید.

به منظور این که دیوار آجری قابلیت تحمل سینی زغال را داشته باشد، از براکت در زیر آن استفاده کنید که سینی زغال و گریل دچار خمیدگی نشوند. اگر تصمیم به استفاده از یک میزدر کنار باربیکیو دارید، باید در مورد ارتفاع آن تصمیم گیری کنید.

پس از اتمام کار به مدت 48 ساعت قبل از استفاده، اجازه دهید تا ملات ها به طور کامل خشک شده و آجرها در جای خود تثبیت شوند. اگر احتمال بارندگی وجود دارد، بهتر است روی آن را با استفاده از یک کاور بپوشانید تا ملات خیس نشود.

مشاوره و اجرا صادرات واردات ترخیص
نظر شما
نام و نام خانوادگی:

شماره تماس (نمایش داده نمی شود):

کد امنیتی: captcha

متن پیام: (نظر شما پس از بررسی منتشر خواهد شد)


مطالب مرتبط:
مخفی کردن >>