اپلیکیشن زینگ | باربری آنلاین
زینگ - سامانه جامع حمل و نقل

تماس تلفنی
 
گفتگو آنلاین
 
دانلود زینگ
خانه دانلود اپلیکیشن زینگ آشنایی با زینگ فروشگاه خدمات اطلاعاتی همکاری با ما بیمه شخص ثالث تماس با ما
زینگ - سامانه جامع حمل و نقل کشوری

تماس تلفنی

گفتگو آنلاین

دانلود زینگ

جستجو
بیمه شخص ثالث از دم قسط
مشاوره و اجرا صادرات واردات ترخیص

باربیکیو انواع مختلفی دارد. برای مثال، باربیکیوهای مدرن، آجری، سیمانی، گازی و ذغالی نمونه ای از باربیکیوهایی هستند که می توان در طراحی بالکن از آن ها استفاده کرد.

BBQ

  • باربیکیو آجری

اگر به دنبال ساخت باربیکیو از جنس آجر هستید، در ابتدا باید مکان مناسب برای ساخت باربیکیو انتخاب نمایید. مکانی که به این منظور انتخاب می نمایید، باید به دور از هرگونه ماده اشتعال زا باشد. انجام این کار در جهت حفظ ایمنی لازم و ضروری می باشد. پس از انتخاب مکان مناسب، باید به اجرای زیرسازی بپردازید. سطح زیرین که قصد ساخت دیواره باربیکیو بر روی آن را دارید، باید کاملا مسطح باشد.

پس از اجرای زیرسازی، نوبت به قرار دادن آجرها می رسد. بهتر است قبل از شروع به انجام کار، ابتدا آجرها را بر روی یکدیگر چیده تا ارتفاع مورد نظر مشخص شود. ارتفاع باربیکیو باید به گونه ای باشد که در هنگام کار کردن با آن احساس راحتی داشته باشید. پس از مشخص شدن ارتفاع به وسیله ملات آجرها را بر روی یکدیگر ثابت کنید.

توجه داشته باشید که عرض باربیکیو باید با توجه به منقل که در داخل آن قرار می گیرد، مشخص شود. نکته مهمی که در هنگام ساخت باربیکیو باید به یاد داشته باشید، ایجاد فاصله به اندازه یک آجر در پشت آن می باشد. این کار برای ورود و خروج هوا لازم و ضروری می باشد. پس از این که ساخت باربیکیو به پایان رسید می توانید نسبت به اجرای تزئینات آن اقدام نمایید. برای مثال می توانید از یک سایبان برای آن استفاده نمایید.

ابعاد باربیکیو آجری
از نکات مهمی که در هنگام ساخت باربیکیو آجری باید به آن توجه داشته باشید، ابعاد باربیکیو می باشد. طول باربیکیو باید با قد شما متناسب باشد. در این صورت کار با آن بسیار راحت می شود. عرض آن نیز باید متناسب با عرض منقلی باشد که قصد استفاده از آن را دارید.

  • باربیکیو سیمانی

همان گونه که از نام این باربیکیو پیداست، برای ساخت آن از سیمان استفاده می شود. استفاده از این مدل باربیکیو برای حیاط خلوت، باغ، بالکن و دیگر محوطه ها مناسب می باشد.

BBQ

  • باربیکیو ذغالی

ساخت باربیکو ذغالی نیز مانند باربیکیو آجری می باشد. نکته مهم در ساخت این گونه باربیکیو، استفاده از ذغال برای طبخ می باشد. به این منظور عموما از یک منقل فلزی استفاده کرده و داخل آن را از ذغال پر می کنند و مورد استفاده قرار می دهند.

معایب و مزایا باربیکیو ذغالی
از مزایا استفاده از باربیکیو ذغالی می توان به هزینه پایین تر آن ها نسبت به باربیکیو گازی اشاره کرد. هم چنین استفاده از این مدل باربیکیو باعث ایجاد یک طعم دودی می شود و غذا را به نرم می کند و به آرامی می پزد. باربیکیوهای ذغالی می توانند با آجر یا سنگ ساخته شده و یا قابل حمل باشند.

از جمله اساسی ترین معایب استفاده از باربیکیو ذغالی می توان به دود بسیاری که استفاده از آن ها ناشی می شود، اشاره کرد. همچنین روشن کردن باربیکوهای ذغالی به زمان کافی و حوصله بالا نیاز دارد.

  • باربیکیو گازی

این نوع باربیکیو را از مراکز خرید این محصول می توانید تهیه کنید. باربیکیو گازی انواع و مدل های متفاوتی دارد و برای مکان هایی استفاده می شود که سبک مدرن در آنجا بکار می رود. همچنین بیشتر برای محل های پوشیده و یا مکان هایی که رطوبت کم است استفاده می شود.

معایب و مزایا باربیکیو گازی
از مزایای استفاده از باربیکیو گازی می توان به گرم شدن و آماده شدن سریع آن ها برای طبخ گوشت اشاره کرد. هم چنین این امکان برای شما وجود دارد که درجه حرارت آن ها را کم یا زیاد کنید و در آخر می توان سینی آن را شست و تمیز کرد. باربیکیوهای گازی در انواع و ابعاد گوناگون وجود دارند و نصب آن ها به راحتی و با سرعت صورت می گیرد.

استفاده از باربیکیو گازی در مقایسه با باربیکیو ذغالی معایبی دارد. این گونه باربیکیوها در مقایسه با باربیکیو ذغالی حرارت زیادی ایجاد نمی کنند. بنابراین پخت به وسیله آن به خوبی ذغال نمی شود. از دیگر معایب استفاده از این مدل باربیکیو هزینه بالای استفاده از آن می باشد.

  • باربیکیو پیش ساخته

باربیکیو پیش ساخته، نمونه های آماده ای هستند که می توان از آن ها در فضای مورد نظر استفاده کرد. انتخاب نمونه ای متناسب از این مدل باربیکیو با طراحی محوطه تنها نکته ای است که باید به آن توجه داشته باشید. این باربیکیوها در انواع ذغالی و گازی قابل خرید می باشند.

  • باربیکیو برقی

اگر قصد خرید این نوع باربیکیو را دارید باید در نظر داشته باشید محیطی که می خواهید از این محصول استفاده کنید دارای پریز برق باشد. همچنین دقت کنید این مدل باربیکیو باید در محیطی پوشیده، دور از باران و نور مستقیم خورشید قرار بگیرد.

معایب و مزایا باربیکیو برقی
این مدل باربیکیو بسیار شیک و زیبا است و مناسب برای دکوراسیون های مدرن می باشد. اما معایبی نیز دارد از جمله قیمت بالای آن نسبت به دیگر انواع باربیکیو. همچنین به دلیل استفاده نشدن از ذغال در این مدل، غذا طعم طبیعی و دودی نخواهد داشت.

مشاوره و اجرا صادرات واردات ترخیص
نظر شما
نام و نام خانوادگی:

شماره تماس (نمایش داده نمی شود):

کد امنیتی: captcha

متن پیام: (نظر شما پس از بررسی منتشر خواهد شد)


مطالب مرتبط:
مخفی کردن >>