اپلیکیشن زینگ | باربری آنلاین
زینگ - سامانه جامع حمل و نقل

تماس تلفنی
 
گفتگو آنلاین
 
دانلود زینگ
خانه دانلود اپلیکیشن زینگ آشنایی با زینگ فروشگاه خدمات اطلاعاتی همکاری با ما بیمه شخص ثالث تماس با ما
زینگ - سامانه جامع حمل و نقل کشوری

تماس تلفنی

گفتگو آنلاین

دانلود زینگ

جستجو
بیمه شخص ثالث از دم قسط
مشاوره و اجرا صادرات واردات ترخیص

هنگامی که هوا رو به گرمی می رود همه ما سعی می کنیم بیشتر وقت خود را در فضای بیرون از منزل چه حیاط و چه حیاط خلوت بگذرانیم. در این مواقع توجه ما از دکوراسیون داخلی به سمت فضاهای بیرونی معطوف می شود. ماه های گرم فرصتی مناسب برای نشستن زیر نور درخشان خورشید و لذت بردن از پخت غذا و صرف آن در کنار خانواده در هوای تازه است. گاهی اوقات تنها حضور یک باربیکو ساده می تواند فضای حیاط خلوت را دگرگون کند و حس و حالی فوق العاده به شما ببخشد.

حیاط

اما آیا حیاط خلوت شما فضایی برای تفریح و لذت بردن است؟ اگر حیاط خلوت شما نیازمند مراقبت و رسیدگی با شور و علاقه است و حسی فوق العاده دوست داشتنی به شما می دهد مطمئن باشید فضایی ایده آل برای گذراندن روزهای تابستانی برای شما می باشد. از این رو در این نوشته ایده هایی را به شما معرفی می کنیم که در ایجاد یک حیاط خلوت زیبا و جذاب بسیار موثر هستند. با ما همراه باشید.

هنگامی که در مورد چگونگی طراحی پاسیو و یا حیاط خلوت تصمیم گیری می کنید، ابتدا باید برنامه ای از آنچه که می توانید تغییر دهید بنویسید. به جای اینکه اجرای این ایده ها را برای دیزاین چنین مکان هایی غیر ممکن بدانید، از آن ها الهام گرفته و برای شکل دادن به باغچه و یا پاسیو از آن ها استفاده کنید. روزهای گرم تابستان نیز می توانند شب های خنک و سرد زمستانی را تداعی کنند. اگر می خواهید یک بعد از ظهر خنک داشته باشید یا به تفریح بپردازید، ایجاد یک شومینه زیبا در حیاط خلوت ایده ای بسیار جالب می باشد.

اگر فضای حیاط خلوت شما به اندازه کافی بزرگ است چرا تنها به دیزاین یک قسمت از آن می پردازید در صورتی که می توانید چندین فضا برای لذت بردن در نظر بگیرید. در تصویر زیر یک حیاط خلوت را مشاهده می کنید که دارای چندین فضا برای اجرای ایده های خلاقانه است. صندلی های راحتی، میز نهارخوری و وجود درخت های تنومند در دو طرف آن ها به خوبی با سنگفرش حیاط هماهنگی پیدا کرده و طرحی بی نظیر به نمایش گذاشته شده است

هنگامی که نسبت به طراحی حیاط خلوت خانه خود اقدام می کنید، برای تکمیل فضا می توانید از صندلی ها و یا مبلمان مخصوص فضای بیرون استفاده نمائید. همانطور که در تصویر مشاهده میکنید صندلی های سفید رنگی که در اطراف میز نهارخوری قرار داده شده اند به زیبایی با رنگ سنگفرش هخوانی پیدا کرده اند و شما به خوبی می توانید هارمونی رنگ ها را در این حیاط خلوت زیبا مشاهده کنید.

حیاط

تصویر زیر نمونه ای دیگر از فضای حیاط خلوت است که می توانید از طراحی آن ایده بگیرید. این حیاط خلوت چند سطحی با زیبایی گل و گیاه و درختان عجین شده و نه تنها فضایی آرام برای استراحت به شمار می آید بلکه می توانید غذای خود را نیز در این مکان سرو نمائید. همانطور که مشاهده می کنید پنل های شیشه ای اطراف استخر نور و شفافیت را برای فضا به ارمغان می آورند و به راحتی می توان از یک طرف حیاط خلوت به سمت دیگر آن احاطه داشت.

حیاط خلوتی که در این تصویر مشاهده می کنید با گیاهان و درختان احاطه شده است و پرده های کتانی سفید رنگ به گونه ای آویزان شده اند که گویی یک دیوار وجود دارد. انتهای این پارچه های نازک گره زده شده اند و اینگونه حسی از سنگینی به فضا القا شده است. شمع های زیبایی که بر روی آویز سقفی قرار گرفته اند فضای مخصوص صرف غذا را روشن کرده اند و صندلی های انتخاب شده با رنگ سفید و مدل خاص حسی رمانتیک به فضا بخشیده اند.

آلاچیقی که در تصویر مشاهده می کنید دارای سقف نیمه پوشیده است که فضای میز نهارخوری را به صورت سایه روشن جلوه می دهد. صرف غذا در چنین مکانی که هم از نور خورشید و هم ار سایه بهره می برید حسی لذت بخش به شما خواهد بخشید. یک لامپ آویز نیر درست در بالای میز قرار گرفته و نور مورد نیاز برای این قسمت از حیاط خلوت را در تاریکی شب فراهم می نماید.

به تصویر زیر نگاه کنید. آیا از این فضای دلنشین و دنج در شب های خنک تابستان لذت نخواهید برد؟ فضای نشیمنی که در این حیاط خلوت در تصویر مشاهده می کنید با استفاده از بتن ساخته شده، سپس بر روی آن تشک و بالشتک های نرم گذاشته شده است. چنین ساختار دائمی برای نشیمن را می توان در فضاهای باز اجرا نمود و سال ها از آن لذت برد.

زیبایی حیاط خلوت زیر با صندلی آویز چوبی دو چندان شده است. همچنین حضور تایل های آبی رنگ هندسی در کنار رنگ نارنجی کوسن ها کنتراست فوق العاده ای ایجاد نموده و فضا جذاب تر به چشم می آید. حصاری که در اطراف این فضای نشیمن قرار گرفته با رنگ سیاه رنگ آمیزی شده و حسی دراماتیک به فضا افزوده است. اگر به سمت چپ حصار دقت کنید متوجه دو بشقاب تزئینی بر روی آن می شوید. قرار دادن این المان های تزئینی در این فضا کمی حس و حال سنتی ایجاد کرده است.

حیاط خلوت زیر همانند فضای داخلی طراحی شده است. حضور فرش هایی که دارای اشکال و رنگ های متفاوت هستند و کوسن های مربعی شکل به فضا گرما و صمیمیت خاصی بخشیده است. با نگاه به این حیاط خلوت متوجه پالت رنگی زیبای آن می شوید. علاوه بر آن حضور مبلمان و میزهای کوچک چوبی حسی روستیک به فضا بخشیده و در زیبایی آن بسیار موثر می باشند. در چنین مکانی می توان از المان های دکوراتیو برای جذابیت بیشتر استفاده نمود.

همانطور که استفاده از یک پالت رنگی رنگارنگ فضا را زیبا می کند، مسلماً طیف های مختلف یک رنگ نیز می توانند بر جذابیت فضا بیفزایند. طراحی این حیاط خلوت مدرن با انتخاب رنگ بنفش صورت گرفته که در کنار المان های سبز رنگ به خوبی نمود پیدا کرده است. علاوه بر آن، قالیچه راه راهی که در کف پهن شده با خطوط راه راه سقف هماهنگ شده و انسجام فوق العاده ای در این حیاط خلوت ایجاد نموده است.

مشاوره و اجرا صادرات واردات ترخیص
نظر شما
نام و نام خانوادگی:

شماره تماس (نمایش داده نمی شود):

کد امنیتی: captcha

متن پیام: (نظر شما پس از بررسی منتشر خواهد شد)


مطالب مرتبط:
مخفی کردن >>