اپلیکیشن زینگ | باربری آنلاین
زینگ - سامانه جامع حمل و نقل

تماس تلفنی
 
گفتگو آنلاین
 
دانلود زینگ
خانه دانلود اپلیکیشن زینگ آشنایی با زینگ فروشگاه خدمات اطلاعاتی همکاری با ما تماس با ما
زینگ - سامانه جامع حمل و نقل کشوری

تماس تلفنی

گفتگو آنلاین

دانلود زینگ

جستجو
کشتیرانی
حمل زمینی
وانت
حمل هوایی
مشاوره و اجرا صادرات واردات ترخیص

عضو کمیسیون اقتصادی مجلس با بیان اینکه در روابط بین الملل اقتصادی نباید از ظرفیت کشورهای همسایه غافل ماند، گفت: در سال گذشته مجموع صادرات ما به اتحادیه اروپا کمتر از 500 میلیون دلار و واردات نیز 490 میلیون دلار بوده است در حالی که در همین سال ما 3 میلیارد دلار صادرات به افغانستان داشتیم و در مقایسه با اتحادیه اروپا این رقم بیش از 6 برابر بوده است.

به گزارش تین نیوز، محمد صفایی دلویی در گفت وگو با خبرنگار اقتصادی ایلنا، با اشاره به ضرورت توجه به ظرفیت کشورهای منطقه و استفاده از آن ها، اظهار داشت: ارتباط ما با کشورهای همسایه، توسط مدیران وزارت خارجه نادیده گرفته شده است در حالی که این ارتباط اقتصادی و سیاسی در شرایط تحریم های فعلی می تواند بسیاری از فشارهای وارده را بر مردم کاهش دهد.

وی ادامه داد: در سال گذشته مجموع صادرات ما به اتحادیه اروپا کمتر از 500 میلیون دلار و واردات نیز 490 میلیون دلار بوده است در حالی که در همین سال ما 3 میلیارد دلار صادرات به افغانستان داشتیم و در مقایسه با اتحادیه اروپا این رقم بیش از 6 برابر بوده است.

این نماینده مجلس با اشاره به افتتاح راه آهن خواف- هرات که دو کشور ایران و افغانستان را به یکدگیر از مسیر ریلی متصل می کند، گفت: قطعا توسعه ریلی با کشورهای افغانستان عراق، سوریه و کشورهای میانه می تواند ما را به بازارهای هدف این کشورها نزدیک تر کند و باید برای این امر برنامه ریزی صورت گیرد.

صفائی دلویی، توجه نمایندگان به توسعه خطوط راه آهن و گسترش ناوگان ریلی را یکی از برنامه های مهم نمایندگان مجلس عنوان کرد وافزود: همانطور که می دانیم حمل و نقل ریلی بسیار مقرون به صرفه تر از سایر وسایل حمل و نقلی به ویژه در خصوص باربری است. البته از نظرکاهش آلایندگی و ایمنی بالای جابه جایی بار و مسافر هم قابل مقایسه با سایر وسایل حمل و نقلی نیست. این مهم همواره مورد توجه نمایندگان است و در جلسات علنی که با مسئولان وزارت راه داشتیم نسبت به تسهیل مقررات و تصویب بودجه های عمرانی نهایت همکاری را داشتیم.

عضو کمیسیون اقتصادی به مصوبه اعطای تسهیلات توسط صندوق توسعه ملی برای توسعه راه آهن شرق کشور اشاره کرد و گفت: انجام این طرح که در مسیر گناباد به بیرجند قرار است اتفاق بیفتد مطمئنا برای مردم منطقه ثمرات بسیاری را خواهد داشت و یکی از آرزوهای مردم استان خراسان جنوبی را با وجود گذشت 16 سال از استان شدن محقق می کند.

وی ادامه داد: با تکمیل این مسیر و اتصال آن به راه آهن زاهدان و سپس، چابهار می تواند دسترسی بازرگانان ما به کشورهای آسیای میانه، هند و افغانستان را بسیار تسهیل کند و هزینه های تجار را بسیار کاهش دهد.

نماینده مردم گناباد و بجستان در مجلس، استفاده از سرمایه گذران خارجی را در کنار سرمایه گذاران داخلی باعث تسریع اجرای طرح های عمرانی در کشور دانست و گفت: با توجه به جغرافیای وسیعی که ما با کشورهای همسایه داریم و همچنین پتانسیل عظیمی که در تجارت خارجی با این کشورها وجود دارد بدون شک توسعه راه های ارتباطی من جمله راه آهن می تواند در بحث باری و مسافری به گسترش تجارت و کاهش هزینه های جابه جایی بار کمک کند و این مهم می تواند به کاهش هزینه تمام شده کالای نهایی مردم منجر شود.

وی افتتاح پروژه راه آهن - هرات را یکی از دستاوردهای ملی عنوان کرد و گفت: باید در انجام این طرح و یا طرح های مشابه از حضور شرکت های سرمایه گذار چینی که در بحث ساخت جاده ها و راه آهن در سال های گذشته موفق ظاهر شدند نیز استفاده کرد. مطمئنا با همراهی آنها در کنار پیمانکاران ایرانی می توان به تسریع روند اجرایی پروژه ها کمک کرد البته اولویت با ظرفیت داخل است و مسئولان ما باید سعی کنند تا در روند اجرایی پروژه در کنار پیمانکاران داخلی از مشارکت سرمایه گذاران خارجی استفاده کنند.

منبع: تین نیوز

کشتیرانی
حمل زمینی
وانت
حمل هوایی
مشاوره و اجرا صادرات واردات ترخیص
نظر شما
نام و نام خانوادگی:

شماره تماس (نمایش داده نمی شود):

کد امنیتی: captcha

متن پیام: (نظر شما پس از بررسی منتشر خواهد شد)


مطالب مرتبط:
مخفی کردن >>