اپلیکیشن زینگ | باربری آنلاین
زینگ - سامانه جامع حمل و نقل

تماس تلفنی

دانلود زینگ
خانه اپلیکیشن زینگ سامانه صادرات و واردات فروشگاه خدمات اطلاعاتی
خدمات جانبی
تماس با ما
زینگ - سامانه جامع حمل و نقل کشوری

تماس تلفنی

دانلود زینگ

جستجو
عضویت در سامانه صادرات، واردات، تجارت
گروه بازرگانی هومان پویان

در حالی مدیرعامل رجا مدعی طلب 1000 میلیارد تومانی از دولت است که وزیر راه گفت: امیدواریم مشکل رجا مانند تراورس حل شود.

به گزارش تین نیوز به نقل از تسنیم، 2 روز پیش مدیرعامل شرکت حمل ونقل ریلی رجا طی اظهاراتی که روابط عمومی این مجموعه آن را منتشر کرده بود مدعی طلب 1000 میلیارد تومانی از دولت شده بود.

محمد رجبی در این باره گفته بود: در حالی دولت و راه آهن به عنوان نهاد حاکمیتی دولتی در صنعت ریلی کشور باید پیگیر مطالبات رجا از دولت برای ارائه خدمات تکلیفی باشد و طلب بالغ بر 1000 میلیاردی این شرکت را پرداخت کند، صحبت از بدهی 402 میلیاردی رجا به راه آهن مطرح می شود.

وی با اعلام اینکه مطالبه راه آهن از رجا صحیح بوده ولی حدود 3 برابر این مبلغ به عنوان مطالبه رجا از راه آهن به عنوان بخش دولتی در صنعت ریلی است که کسی پاسخگوی آن نیست، افزود: فقط در عدم پرداخت کمک زیان برای قطارهای محلی و حومه ای به عنوان یکی از وظایف تکلیفی رجا از طرف دولت، بیش از 700 میلیارد تومان طلب از راه آهن (به نمایندگی از دولت) وجود دارد.

وی یادآور شد: کمک زیان سیر قطارهای حومه ای و تکلیفی، یارانه قطارهای خودکشش ترن ست (یارانه سهم کشنده)، استفاده کارکنان راه آهن و خانواده آنها از قطارهای رجا، ارائه تخفیف به خانواده معزز شهدا و جانبازان عزیز، هزینه سنگین خسارات به ناوگان ناشی از سوانح در اثر مسایل و مشکلات زیربنایی و زیرساخت خطوط ریلی، علایم و ارتباطات، موارد سیر و حرکتی و... همگی مطالباتی است که دولت و نماینده آن یعنی راه آهن باید بپردازد که از سال 88 و بعد از واگذاری در حساب فیمابین باقی مانده و پرداخت نشده است.

وی با اشاره به برخی ادعاهای در خصوص مالکیت ترن ست ها، تصریح کرد: این موضوع نیاز به هیچ توضیح اضافه ای ندارد که سازمان خصوصی سازی به نیابت از دولت نسبت به قیمت گذاری و واگذاری دارایی های تحت بهره برداری رجا در زمان انعقاد قرارداد و در قالب رد دیون با تصویب هیئت دولت اقدام کرده است.

رجبی تأکید کرد: شرکت رجا متقاضی شفاف شدن حساب های بین و پرداخت فوری مطالبات سنگین این شرکت از دولت و راه آهن به عنوان نماینده دولت در شرایط سخت اقتصادی دوران کرونایی که حتی توان پرداخت حقوق کارکنان خود را نیز ندارد، است.

امیدواری وزیر راه به حل مشکل رجا
این در حالی است که واکنش وزیر راه و شهرسازی به این اظهارات جالب توجه بوده است. محمد اسلامی درباره اختلاف راه آهن و شرکت رجا، گفته است: رجا، طلب یارانه راه آهن را مطالبه می کند و راه آهن نیز هزینه های بدهکاری که شرکت رجا برای سیر، حرکت و دسترسی و سایر موارد باید بپردازد، مطالبه کرده است.

وی ادامه داد: امیدواریم همانطور که شرکت تراورس تعیین تکلیف شد رجا نیز تعیین تکلیف شود. در تلاش هستیم تا از نظر سیاست ها و راهبردها جهت ارتقای شرکت رجا، اعمال حاکمیت کنیم.

به گزارش تسنیم، 13 آذرماه امسال غلامحسین اسماعیلی سخنگوی دستگاه قضا با اشاره به دستور رئیس قوه قضائیه مبنی بر پیگیری وضعیت واگذاری شرکت تراورس، از قطعی شدن حکم شعبه 21 دادگاه حقوقی تهران برای ابطال قرارداد واگذاری «شرکت تراورس» در استان البرز به شرکت امیرمنصور آریا خبر داده بود.

وی افزود: این شرکت با پیگیری های قوه قضاییه به بیت المال (راه آهن جمهوری اسلامی ایران) بازگردانده شد.

کشتیرانی
حمل زمینی
وانت
حمل هوایی
نظر شما
نام و نام خانوادگی:

شماره تماس (نمایش داده نمی شود):

کد امنیتی: captcha

متن پیام: (نظر شما پس از بررسی منتشر خواهد شد)


مطالب مرتبط:
مخفی کردن >>