اپلیکیشن زینگ | باربری آنلاین
زینگ - سامانه جامع حمل و نقل

تماس تلفنی
 
گفتگو آنلاین
 
دانلود زینگ
خانه دانلود اپلیکیشن زینگ آشنایی با زینگ فروشگاه خدمات اطلاعاتی همکاری با ما بیمه شخص ثالث تماس با ما
زینگ - سامانه جامع حمل و نقل کشوری

تماس تلفنی

گفتگو آنلاین

دانلود زینگ

جستجو
بیمه شخص ثالث از دم قسط
مشاوره و اجرا صادرات واردات ترخیص

صندلی چرخ دار یا ویلچر یک صندلی با چرخ است. این وسیله در انواع مختلف وجود دارد و اجازه می دهد که چرخ ها به وسیله نیروی دست و یا موتور الکتریکی چرخ ها به حرکت درآیند. اغلب در پشت صندلی، دستگیره وجود دارد تا افراد مختلف بتوانند صندلی را هدایت کنند. صندلی های چرخ دار معمولاً توسط افرادی که راه رفتن برای آن ها به علت بیماری، آسیب و یا معلولیت دشوار یا غیرممکن است استفاده می شود. افرادی که در نشستن و پیاده روی دچار مشکل هستند اغلب از wheelbench استفاده می کنند. صندلی چرخ دار دارای صندلی، قسمتی برای قرارگیری پا و دوچرخ کوچک در جلو و دوچرخ بزرگ در پشت است. دوچرخ بزرگ تر در پشت اغلب دارای دو حلقه فلزی یا پلاستیکی برای چرخاندن چرخ ها هستند.

ویلچر

عملکرد ویلچر
صندلی چرخ دار یک وسیله چرخشی و یک صندلی قابل حرکت است که کاربر بر روی آن می نشیند. این وسیله به صورت دستی (با چرخاندن چرخ ها توسط دست) و یا از طریق سیستم های مختلف خودکار به کار می رود. صندلی های چرخ دار توسط افرادی که راه رفتن برای آن ها دشوار یا غیرممکن است به علت بیماری (فیزیولوژیکی یا فیزیکی)، آسیب یا معلولیت استفاده می شود.

صندلی چرخ دار به مردم کمک می کند تا بیشتر متحرک و مستقل باشند. انواع مختلفی از صندلی های چرخ دار وجود دارد که به دلایل مختلف مورداستفاده قرار می گیرند. مهم است که با درک محدودیت و بهره برداری ایمن صندلی چرخ دار موردنظر خود را انتخاب کنید

اندازه صندلی چرخ دار (عرض و عمق)، ارتفاع صندلی تا کف، محل قرارگیری پا، چرخ های جلوی چرخشی، پشت صندلی قابل تنظیم، کنترل ها و بسیاری از ویژگی های دیگر می تواند بر روی مدل های ساده و یا سفارشی شده اضافه شود، درحالی که برخی کاربران و اغلب کسانی که دارای نیازهای تخصصی هستند، ممکن است صندلی های چرخ دار را سفارشی ساخته باشند.

افرادی که به ضایعات نخاعی و یا اختلالات حرکتی دچار هستند، به وسیله ای به نام چرخ دستی و یا ویلچر نیاز دارند. با انتخاب یک ویلچر مناسب، می توان بهبود قابل توجهی در شرایط جسمی و روحیِ افراد کم توان و همچنین ناتوان جسمی به وجود آورید. همچنین خرید ویلچر و استفاده از آن، می تواند تأثیر قابل توجهی در بالا بردن سطح تحرک مستقل فرد، کاهش آسیب به اندام ها، رضایت شخصی و بهبود سطح زندگی فرد داشته باشد. در ادامه سعی داریم شما را با انواع ویلچر و ویژگی های هر کدام آشنا کنیم.

ویلچر ساده
ویلچرهای ساده، جزو اولین و ساده ترین انواع ویلچر بوده و معمولاً وزن کمتری نسبت به ویلچرهای برقی دارند. ویلچرهای ساده برخلاف ویلچرهای برقی، امکانات به خصوصی ندارند و از جریان برق برای حرکت دادن آن ها استفاده نمی شود. در این نوع ویلچرها، کاربر می بایست به کمک چرخ های بزرگ عقب ویلچر، خود را جابجا کند. ویلچرهای ساده، عمدتاً برای افرادی کاربرد دارند که خودشان توانایی حرکت دادن ویلچر را داشته ولی به دلیل مشکل پیش آمده، نمی توانند بر روی پای خود حرکت کنند. ترمز، دستگیره ثابت و زیرپایی تاشو، ازجمله مهم ترین قابلیت های این نوع ویلچرها می باشد. همچنین این نوع ویلچرها، جای کمتری اشغال نموده و حمل و نقل راحت تری دارند.

ویلچر ارتوپدی
ویلچرهای ارتوپدی در واقع تمامی قابلیت های ویلچرهای ساده را دارا می باشند. علاوه بر قابلیت های ذکر شده، در این نوع ویلچرها قابلیت آن را دارید که زیردستی و جاپایی را از هم جدا کنید. به عنوان مثال، این قابلیت می تواند برای افرادی که توان حرکت به داخل اتومبیل را ندارند، مفید باشد. قیمت ویلچر های ارتوپدی در مقایسه با ویلچرهای ساده، اندکی بالاتر است.

ویلچر

ویلچر اسپرت
توانایی و تمایل به ورزش کردن در افراد کم توان، همانند هر فرد دیگری در جامعه وجود دارد. ورزشکاران در مسابقات ورزشی، از ویلچرهای اسپرت استفاده می کنند. ویلچرهای ورزشی بسیار سبک بوده و در عین حال قابلیت چرخش و حرکت سریع را داشته و کاملاً استوار و محکم در جای خود، تعادل کاربر را حفظ می کنند.

ویلچر سی پی
بیماران فلج مغزی و یا بیماران سی پی، می بایست از ویلچر های سی پی استفاده کنند. نگهدارنده سر، نگهدارنده گردن، نگهدارنده ران، نگهدارنده پهلو و همچنین جدا کننده پا ازجمله مهم ترین قابلیت های این دسته از ویلچرها می باشد.

ویلچر برقی
ویلچرهای برقی، دارای باتری قابل شارژ هستند. باتری این دسته از ویلچرها با نیروی برق شارژ شده و نیروی لازم برای حرکت دستگاه را فراهم می کنند. موتور این نوع ویلچرها به گونه ای طراحی شده است که بتواند سرعت های مختلفی را برای دستگاه به ارمغان آورد. کاربر به راحتی با استفاه از اهرم کنترل گری می تواند سرعت و جهت حرکت را تنظیم کرده و یا دستگاه را از حرکت نگه دارد. ویلچرهای برقی در مقایسه با ویلچرهای دستی، تکنولوژی پیچیده تری دارند و از این رو سنگین تر می باشند. و همچنین قیمت ویلچر های برقی در مقایسه با ویلچرهای ساده بالاتر است.

ویلچر پله رو
ویلچرهای پله رو به ویلچرهای بالابر نیز معروف هستند. تکنولوژی پیشرفته افزایش ارتفاع، قابلیتی است که به برخی از ویلچرهای برقی اضافه شده و به کاربر کمک می کنند تا به اجسامی که در ارتفاع بالا قرار دارند، دسترسی داشته باشند. این نوع ویلچرها را می توان بر لبه مخصوص کنار برخی پله های مجهز سوار کرده و فرد را بین طبقات جابجا کرد.

ویلچر

ویلچر حمام و توالت
ویلچرهای مخصوص حمام و یا توالت، دارای محلی برای قرارگیری لگن و یا توالت فرنگی می باشند. لگن ویلچر را می توان به راحتی از ویلچر جدا کرد. این نوع ویلچرها حمام کردن کاربر را آسان کرده و به خوبی بر روی توالت فرنگی فیت می شوند. وزن کم و همچنین اندازه کوچک این نوع ویلچرها، کمک خواهد کرد تا به راحتی قابل حمل بوده و از درب حمام عبور کنند. همچنین جنس این نوع از ویلچرها، از استیل بدون زنگ بوده و مورد مناسبی برای استفاده در حمام و توالت می باشد.

ویلچر کودکان
کودکان و همچنین نوجوانان ازجمله افرادی هستند که وزن کم و یا جثه کوچکی دارند. از این رو، ویلچری که برای این دسته از افراد انتخاب می شود، می بایست سبک باشد تا اگر از نوع دستی بود، کاربر بتواند به راحتی آن را جابجا کند. برخی از ویلچرها، این قابلیت را دارند که متناسب با رشد کودک، بتوانید سایز ویلچر را نیز تغییر دهید.

مشاوره و اجرا صادرات واردات ترخیص
نظر شما
نام و نام خانوادگی:

شماره تماس (نمایش داده نمی شود):

کد امنیتی: captcha

متن پیام: (نظر شما پس از بررسی منتشر خواهد شد)


مطالب مرتبط:
مخفی کردن >>