اپلیکیشن زینگ | باربری آنلاین
زینگ - سامانه جامع حمل و نقل

تماس تلفنی
 
گفتگو آنلاین
 
دانلود زینگ
خانه دانلود اپلیکیشن زینگ آشنایی با زینگ فروشگاه خدمات اطلاعاتی همکاری با ما بیمه شخص ثالث تماس با ما
زینگ - سامانه جامع حمل و نقل کشوری

تماس تلفنی

گفتگو آنلاین

دانلود زینگ

جستجو
بیمه شخص ثالث از دم قسط
مشاوره و اجرا صادرات واردات ترخیص

تست زردی نوزاد در منزل با بیلی چک
تقریبا اکثر نوزادان در روزهای اولیه زندگی خود دچار زردی می شوند و زردی نوزاد در اکثر مواقع بهبود پیدا می کند، به همین دلیل جای نگرانی نیست!

عارضه زردی به دلایل مختلفی ایجاد می شود که می توان به نارس بودن نوزاد، عدم سازگاری گروه خونی مادر و نوزاد و عوامل ژنتیکی اشاره کرد.

نوزادی که تازه به دنیا می آید با توجه به جثه ی ریز و کوچکش از سیستم ایمنی ضعیفی برخوردار بوده و در اکثر این نوزادان، کبد به مرحله تکامل نرسیده است،

به همین دلیل بیلی روبین هایی که از سلول ها آزاد شده اند نمی توانند از طریق کبد دفع شوند و این رنگدانه های زرد در زیر پوست تجمع کرده و باعث زردی در نوزادان می شود.

دستگاه

زردی نوزاد چیست؟
زمانیکه نوزاد به دنیا می آید، سلول های خونی فعالیت خود را آغاز می کنند که در جریان این فعالیت ها بیلی روبین هایی آزاد می شود.

این بیلی روبین ها در حالت عادی باید از طریق کبد نوزاد دفع شود که با توجه به نارس بودن و به تکامل نرسیدن کبد دفع نشده و نوزاد دچار زردی می شود.

آیا زردی نوزاد خطرناک است؟
در اکثر مواقع خیر! زردی نوزاد یک عارضه شایع در نوزادان است و تقریبا 80 درصد نوزادانی که به دنیا می آیند دچار زردی می شوند.

این عارضه با توجه به میزان سطح بیلی روبین ها و شدت زردی می تواند خطرناک باشد ! البته بستگی به سن، وزن و نارس بودن او دارد.

اگر نوزادی در زمان 9 ماهگی خودش به دنیا آمده باشد و از وزن مناسبی برخوردار باشد، اگر سطح بیلی روبین هایش 12 باشد، زردی هیچ خطری برایش ندارد،

چرا که کبد این نوزاد به تکامل رسیده و می تواند بیلی روبین ها را از خودش دفع کند. بلعکس نوزادی که زودتر از زمان تعیین شده با وزن دو کیلوگرم به دنیا می آید و سطح بیلی روبین هم 14 است،

زردی در چنین نوزادی بسیار خطرناک است و بایستی به پزشک مراجعه کنید تا اقدامات لازم برای درمان انجام شود. زردی در چنین نوزادانی باید به سرعت درمان شود تا آسیبی به مغز نوزاد وارد نشود و بعد از درمان هم باید وضعیت نوزاد مورد بررسی قرار گیرد.

وضعیت ادرار و مدفوع!
تشخیص زردی نوزاد از طریق رنگ ادرار و مدفوع امکانپذیر نیست و شما نمی توانید این مورد را ملاک قرار دهید. غالبا پزشک با انجام آزمایش خون میزان زردی نوزاد را تشخیص می دهد.

آیا تغذیه مادر باعث زردی نوزاد می شود؟
لازم است بدانید: تغذیه مادر روی زردی نوزاد تأثیر خاصی ندارد و بیشترین چیزی که ممکن است باعث زردی نوزاد شود، عدم سازگاری گروه خونی مادر با نوزاد است و زمانیکه این ناسازگاری وجود داشته باشد نوزاد دچار زردی می شود.

چگونه از زردی جلوگیری کنیم؟
انجام آزمایش هایی که توسط پزشک در دوران بارداری تجویز می شود می تواند یک راه پیشگیری از زردی نوزادان باشد،

با این روش گروه خونی مادر با نوزاد مشخص شده و در خیلی از موارد ناسازگاری وجود ندارد.

دستگاه بیلی چک چیست؟
بیلی چک دستگاهی برای تست زری نوزاد بدون نیاز به آزمایش و خونگیری است که می توانید در منزل این تست را از نوزاد خود بگیرید.

امروزه این دستگاه در سراسر دنیا استفاده می شود و با استقبال زیادی روبرو شده است. این دستگاه دقت بسیار بالایی دارد و می تواند از روی پوست، میزان سطح بیلی روبین ها را ارزیابی کند.

بیلی چک ابزاری کوچک و بسیار سبک است که می توانید به راحتی با آن کار کنید. جالب است بدانید: با استفاده از بیلی چک هیچ نیازی به خونگیری ندارید و هیچ خطری نوزادتان را تهدید نخواهد کرد.

دستگاه

چگونه از بیلی چک برای تشخیص زردی نوزاد استفاده کنیم؟
کار با این ابزار بسیار راحت و آسان است، برای تشخیص ابتدا پروب را به پیشانی نوزاد تماس دهید تا میزان بیلی روبین سرم خون بر روی صفحه نمایش بیلی چک نمایش داده شود.

این ابزار ساخت کشور امریکا بوده و دارای تاییدیه وزارت بهداشت و درمان است. بالاترین دقت را داشته و تاکنون افراد زیادی از این دستگاه استفاده کرده اند.

بهترین روش درمان زردی نوزاد چیست؟
برای درمان زردی نوزاد روش های متعددی وجود دارد، روش های خانگی به دلیل راحتی و اینکه در منزل انجام می شوند برای پدر و مادرها راحت تر بوده و به همین دلیل بسیاری از والدین از روش های خانگی برای درمان زردی نوزاد استفاده می کنند.

یکی از بهترین روش های خانگی برای درمان زردی، اجاره دستگاه زردی نوزاد است. این دستگاه زردی را در کوتاهترین زمان درمان می کند و به عنوان بهترین و کاربردی ترین روش شناخته شده است.

از مزیت های اجاره دستگاه، عدم نیاز به بستری شدن نوزاد در بیمارستان است و مراحل درمان به سرعت انجام می شود، هیچ عوارضی برای مغز ندارد و از آلوده شدن نوزاد به میکروب ها و بیماری های خطرناک جلوگیری می کند. با استفاده از این دستگاه، درمان زردی به سرعت انجام می شود، هزینه درمان بسیار کمتر است و دستگاه توسط افراد به منزل شما انتقال داده می شود.

همچنین آموزش های لازم برای استفاده از دستگاه زردی نوزاد به طور کامل به شما ارائه می شود و می توانید در اتاق خودتان نوزادتان را درمان کنید.

بعد از اینکه زردی نوزادتان درمان شد پزشک با انجام آزمایش هایی به شما اطمینان خواهد داد که زردی نوزاد درمان شده است و شما با خیالی آسوده دستگاه را تحویل خواهید داد.

بنابراین این روش بهترین و کاربردی ترین روش برای درمان زردی نوزاد است که وقتتان را تلف نمی کند و می توانید در زمانی کوتاه سلامتی را به نوزاد خود هدیه دهید.

مشاوره و اجرا صادرات واردات ترخیص
نظر شما
نام و نام خانوادگی:

شماره تماس (نمایش داده نمی شود):

کد امنیتی: captcha

متن پیام: (نظر شما پس از بررسی منتشر خواهد شد)


مطالب مرتبط:
مخفی کردن >>