اپلیکیشن زینگ | باربری آنلاین
زینگ - سامانه جامع حمل و نقل

تماس تلفنی
 
گفتگو آنلاین
 
دانلود زینگ
خانه دانلود اپلیکیشن زینگ آشنایی با زینگ فروشگاه خدمات اطلاعاتی همکاری با ما بیمه شخص ثالث تماس با ما
زینگ - سامانه جامع حمل و نقل کشوری

تماس تلفنی

گفتگو آنلاین

دانلود زینگ

جستجو
بیمه شخص ثالث از دم قسط
مشاوره و اجرا صادرات واردات ترخیص


ایزوگام سنگ ریزه ای

ایزوگام سنگریزه ای چیست؟

ایزوگام سنگریزه ای هم مانند ایزوگام های معمولی عایق رطوبت هستند و برای مکان هایی مانند پشت بام ها، استخرها و … مورداستفاده قرار می گیرند. ایزوگام سنگریزه ای بسیار شبیه به ایزوگام معمولی است و تنها تفاوت آن لایه بیرون آن است؛ در ایزوگام سنگریزه ای به جای ورق آلومینیوم از سنگ ریزه استفاده شده است.

انواع ایزوگام سنگریزه ای

از آنجایی که این نوع ایزوگام بیشتر جنبه تزیینی دارد در رنگ های مختلفی چون قرمز، سفید، سبز، طوسی و … در طیف های مختلف تولید می شود. این سنگ ریزه ها رنگی طبیعی دارند و در اثر تابش نور، حرارت، رطوبت یا فشار تغییر رنگ پیدا نمی کنند. ایزوگام سنگریزه ای در رنگ های مختلف تفاوتی در جنس ندارند و تنها رنگ آن ها متفاوت است.

مراحل ساخت ایزوگام سنگریزه ای

در ابتدا لازم است که به معرفی مواد اولیه مورد نیاز برای ساخت ایزوگام بپردازیم. این مواد شامل پلی است، تیشو یا پشم شیشه، قیر، سنگریزه و مواد افزودنی است.پلی استر که از بازیافت بطری های پلاستیکی ساخته می شود به صورت الیاف بافته شده در می آیند و همراه با تیشو که آن هم از شیشه های بازیافتی تهیه می شود به صورت الیاف بافته شده در می آید، به هم فشرده می شوند.

سپس در طی مسیر تولید ایزوگام این لایه دو قسمتی از درون تشت شیره که متشکل از قیر و مواد افزودنی مانند اتکتیک پلی پروپیلن، الیاف گونی و کنف است عبور داده می شوند و قیراندود می شوند. پس از آن در مرحله بعد از درون سه تشت آب عبور می کنند تا خنک شوند. تا این مرحله تولید ایزوگام های مختلف مشابه است و تنها موادی که روی ایزوگام زده می شود تفاوت دارد.

بعد از اینکه لایه قیراندود خنک شد روی آن ها لایه ای از سنگریزه با فشار چسبانده می شود. تولید ایزوگام به پایان رسیده است و مرحله بعدی آن بسته بندی و ارسال به نمایندگی ها است.

ویژگی های ایزوگام سنگریزه ای چیست؟

ایزوگام سنگریزه ای مانند سایر ایزوگام ها عایق خوبی برای رطوبت است و از آن در عایق کاری پشت بام ها، استخرها و … استفاده می شود. از آنجایی که ایزوگام سنگریزه ای جنبه تزیینی دارد از آن می توان برای پوشش نمای دیوارهای بیرونی ساختمان ها در مناطق مرطوب هم استفاده کرد.

یکی دیگر از جاهایی که ایزوگام سنگریزه ای می تواند مصرف خوب و بهینه ای داشته باشد، روف گاردن ها هستند. همان طور که گفته شد ازآنجایی که این نوع ایزوگام جنبه تزیینی دارد معمولاً از آن برای عایق کاری سرویس های بهداشتی و حمام استفاده نمی شود.

مزایا و معایب

از بزرگ ترین مزایای ایزوگام های سنگریزه ای می توان به زیبایی آنان اشاره کرد. البته ناگفته نماند که وجود سنگریزه در لایه بیرونی ایزوگام می تواند به استحکام ایزوگام اضافه کند از این رو به راحتی پاره یا سوراخ نمی شود. سنگریزه ها پرتو های فرابنفش خورشید را جذب می کنند و آسیب کمتری به لایه های زیرین ایزوگام وارد می شود و همین امر طول عمر ایزوگام را افزایش می دهد.

از معایب این نوع ایزوگام می توان به جذب گرما توسط سنگریزه ها اشاره کرد که می تواند به گرمای هوا در تابستان اضافه کند و آزار دهنده باشد ولی نکته خوبی برای فصل زمستان است. وزن زیاد ایزوگام سنگریزه ای هم نسبت به سایر ایزوگام ها از معایب آن به شمار می رود.

کاربردها و تفاوت های ایزوگام سنگریزه ای کدم اند؟

همان طور که پیش از این نیز گفته شد، ایزوگام سنگریزه ای علاوه بر عایق رطوبت بودن، زیبایی نیز دارد و در ساخت استخر، روف گاردن و نمای ساختمان در مناطق مرطوب هم کاربرد دارد. از این نوع ایزوگام برای پوشش سقف هایی که پایداری خوبی ندارند مانند سقف های شیروانی اجرا شده با ایرانت هم می توان به عنوان عایق و پایدار کننده استفاده کرد.

در بخش مراحل ساخت تولید ایزوگام گفته شد که ایزوگام سنگریزه ای و ایزوگام های دیگر تا مرحله سرد شدن لایه قیراندود شده، مراحل ساخت مشترکی دارند. و تنها در بخش آخر که سنگریزه ها روی لایه قیراندود سوار می شوند اختلاف دارند.

اجرای ایزوگام سنگریزه ای با ایزوگام معمولی چه تفاوتی دارد؟

ایزوگام ها چه از نوع آلومینیومی و چه سنگریزه ای آن معمولا به صورت رول مورد استفاده قرار می گیرند و اجرای آن ها هیچ تفاوتی باهم ندارند. در مرحله اول جایی که قرار است ایزوگام روی آن اجرا شود باید سیمان کاری شود پس از خشک شدن سیمان می توان اقدام به اجرای ایزوگام کرد.

ایزوگام را در محل آماده می کنند و با مشعل بخش زیرین قیر آن را گرم می کنند و روی محل نصب می چسبانند و پس از چسباندن دوباره با مشعل روی آن را گرم می کنند تا با روان شدن قیر تمام درز و شکاف ها عایق شوند. بخش سنگریزه ای رویی هم برای پوشیده شدن قیرها و زیبایی آن مورد استفاده قرار می گیرند.

مشاوره و اجرا صادرات واردات ترخیص
نظر شما
نام و نام خانوادگی:

شماره تماس (نمایش داده نمی شود):

کد امنیتی: captcha

متن پیام: (نظر شما پس از بررسی منتشر خواهد شد)


مطالب مرتبط:
مخفی کردن >>