اپلیکیشن زینگ | باربری آنلاین
زینگ - سامانه جامع حمل و نقل

تماس تلفنی
 
گفتگو آنلاین
 
دانلود زینگ
خانه دانلود اپلیکیشن زینگ آشنایی با زینگ فروشگاه خدمات اطلاعاتی همکاری با ما بیمه شخص ثالث تماس با ما
زینگ - سامانه جامع حمل و نقل کشوری

تماس تلفنی

گفتگو آنلاین

دانلود زینگ

جستجو
بیمه شخص ثالث از دم قسط
مشاوره و اجرا صادرات واردات ترخیص

ساکشن پرتابل
ساکشن پرتابل نوعی ساکشن است که قابل حمل بوده و در بخش های مختلف بیمارستان، آمبولانس و منازل مورد استفاده قرار می گیرد و به راحتی جابجا می شود. این دستگاه با استفاده از باتری عملیات مکش را انجام می دهد.

ساکشن وسیله ای است که برای خارج کردن مخاط و مایعات اضافی بدن استفاده می شود و یکی از مهم ترین تجهیزات پزشکی است. ساکشن ها انواع مختلف دارند. ساکشن پرتابل با باتری قابل شارژ کار می کند و به راحتی جابجا می شود. این وسیله با ایجاد خلا و یک فشار منفی، مایعات زائد بدن را خارج می کند. این وسیله در بخش های مختلف بیمارستان مورد استفاده قرار می گیرد.

دستگاه

هم چنین ساکشن جراحی در اتاق عمل برای پاک کردن محل جراحی از ضایعات جهت دید بهتر جراح به کار برده می شود. ساکشن خانگی آن در منزل و برای بیماران تنفسی است. به کمک ساکشن پرتابل، راه تنفسی بیمار از مخاط گلو و دهان، خون، استفراغ، بزاق پاک شده و عمل تنفس بهتر انجام می شود. علاوه بر این، ساکشن از رشد میکروارگانیزم ها و ایجاد عفونت به خصوص در ریه نیز جلوگیری می کند.

ویژگی پرتابل بودن این وسیله، محدودیت های سایر مدل های ساکشن را برطرف می کند. به طور مثال در اورژانس و آمبولانس از این وسیله به راحتی استفاده می شود، چرا که سبک است و حمل و نقل آسانی دارد. ساکشن آمبولانسی یک نوع از ساکشن پرتابل می باشد. این نوع ساکشن شامل یک موتور الکتریکی، مولد فشار منفی، پمپ خلا، لوله ی خلا، فیلتر های تصفیه، فیلترهای حفاظتی، مانومتر و مخزن جمع آوری مایعات خارج شده از بدن است. تفاوت ساکشن پرتابل با مدل های غیر قابل حمل، عملکرد با باتری قابل شارژ است و قسمت های دیگر در مدل های مختلف ساکشن مانند هم هستند.

نکته مهم در مورد ساکشن پرتابل این است که محفظه ی آن ظرفیت کافی برای جمع آوری مایعات را داشته باشد و به راحتی امکان خالی کردن آن و هم چنین ضد عفونی سریع آن وجود داشته باشد. زیرا همان طور که در توضیحات دستگاه ساکشن اشاره کردیم، این وسیله از آلوده ترین تجهیزات پزشکی است و امکان ایجاد و انتقال عفونت برای آن بالا است. بنابراین عملیات استریل کردن ساکشن پرتابل حتی در حین حمل و نقل از اهمیت زیادی برخوردار است. البته بعضی مدل های ساکشن پرتابل، دارای کاتترها، لوله ها و مخزن یک بار مصرف هستند که مشکل ضد عفونی کردن را برطرف کرده و سرعت عمل را نیز بالا می برند.

کاربرد های دیگر ساکشن پرتابل شامل برداشتن سریع محلول شستشو از محل زخم، گرفتن تومور در حین برداشتن آن، خالی کردن حفره های آبسه، کاربردهای دندان پزشکی، مکیدن بافت های صدمه دیده یا نکروتیک مغزی و تشخیص محل خونریزی با خشک نگه داشتن ناحیه می باشد. هنگام خرید ساکشن پرتابل باید توجه کرد که دستگاه سبک و کوچک باشد اما مخزن آن ظرفیت کافی داشته باشد. هم چنین کم صدا بودن دستگاه یکی از مهم ترین ویژگی های آن است.

ساکشن آمبولانسی
ساکشن آمبولانسی نوعی ساکشن پرتابل است که مخصوص استفاده در آمبولانس بوده و دارای گیره ی مخصوص برای نصب در آمبولانس است.

دستگاه

همان طور که در مقاله ی مربوط به ساکشن توضیح داده شد، این وسیله برای بیرون کشیدن مایعات اضافی بدن استفاده می شود. ساکشن ها از نظر کاربرد به چهار گروه ساکشن خانگی، ساکشن جراحی، ساکشن پرتابل و ساکشن آمبولانسی تقسیم می شوند. این وسیله از تجهیزات پزشکی بسیار مهم و حساس است و در عین حال آلودگی آن بسیار بالا است و باید در نحوه ی ضد عفونی کردن آن نهایت دقت اعمال شود و یا از ساکشنی استفاده شود که قطعات آن یک بار مصرف هستند و تنها بدنه ی آن استریل می شود.

ساکشن آمبولانسی نوعی ساکشن قابل حمل است که در آمبولانس نصب می شود و در مواردی که لازم باشد امکان خارج کردن آن از آمبولانس وجود دارد. این وسیله با برق و باتری کار می کند و باتری آن قابل شارژ است. ساکشن با ایجاد خلا و یک فشار منفی، مایعات زائد بدن را خارج می کند. در مواردی که بیمار دچار مشکل تنفسی باشد می توان به کمک ساکشن، راه تنفسی بیمار را از مخاط گلو و دهان، خون، استفراغ، بزاق پاک کرد تا عمل تنفس بهتر انجام می شود.

ویژگی پرتابل بودن این وسیله، محدودیت های سایر مدل های ساکشن را برطرف می کند. هم چنین سبک و قابل حمل بودن آن از مزایای این مدل ساکشن است. ساکشن آمبولانس از یک موتور الکتریکی، مولد فشار منفی، پمپ خلا، لوله ی خلا، فیلتر های تصفیه، فیلترهای حفاظتی، مانومتر و مخزن جمع آوری مایعات خارج شده از بدن تشکیل شده است. مانومتر میزان وکیوم ایجاد شده توسط دستگاه را نشان می دهد.

تفاوت ساکشن آمبولانس با مدل های دیگر به خصوص مدل های ثابت، عملکرد آن با باتری قابل شارژ علاوه بر برق است. معمولا عملکرد باتری حدود 10 ساعت یا کمتر است. کاربرد های دیگر ساکشن آمبولانس شامل برداشتن سریع محلول شستشو از محل زخم و تشخیص محل خونریزی با خشک نگه داشتن ناحیه می باشد. هنگام خرید ساکشن پرتابل باید توجه کرد که دستگاه سبک و کوچک باشد اما مخزن آن ظرفیت کافی داشته باشد. هم چنین کم صدا بودن دستگاه یکی از مهم ترین ویژگی های آن است. ساکشن آمبولانس دارای لامپ LED است که در محیط های تاریک برای ایجاد روشنایی به کار می رود.

مشاوره و اجرا صادرات واردات ترخیص
نظر شما
نام و نام خانوادگی:

شماره تماس (نمایش داده نمی شود):

کد امنیتی: captcha

متن پیام: (نظر شما پس از بررسی منتشر خواهد شد)


مطالب مرتبط:
مخفی کردن >>