اپلیکیشن زینگ | باربری آنلاین
زینگ - سامانه جامع حمل و نقل

تماس تلفنی
 
گفتگو آنلاین
 
دانلود زینگ
خانه دانلود اپلیکیشن زینگ آشنایی با زینگ فروشگاه خدمات اطلاعاتی همکاری با ما بیمه شخص ثالث تماس با ما
زینگ - سامانه جامع حمل و نقل کشوری

تماس تلفنی

گفتگو آنلاین

دانلود زینگ

جستجو
بیمه شخص ثالث از دم قسط
مشاوره و اجرا صادرات واردات ترخیص

نورپردازی از جمله اموری است که به منظور زیباتر نمودن فضا همواره مورد توجه طراحان و معماران قرار می گیرد. نورپردازی نه تنها نور لازم برای محیط را فراهم می نماید بلکه فضای مورد نظر را برجسته تر و خاص تر نیز نشان می دهد. یک فضا با نورپردازی هویت پیدا می کند و چشم ها را به خود خیره می نماید.

نورپردازی

در زمان های گذشته تنها ساختمان هایی که از نظر معماری برجسته و زیبا بودند با نورپردازی مزین می شدند اما در حال حاضر با ساخت مکان های مختلف با طرح های منحصر بفرد، نورپردازی به یک امر بسیار ضروری برای تکمیل نمای سازه تبدیل شده است. نورپردازی در فضاهای مختلف اجرا می شود از جمله تالارهای پذیرایی، رستوران ها، مراکز خرید، هتل ها، ساختمان های مسکونی، تجاری و ….

یک طراح نه تنها به طراحی نمای ساختمان در روز اهمیت می دهد بلکه به دنبال راهکارهای ویژه برای زیباتر کردن آن در شب نیز می باشد. نمای ساختمان در ارتباط با محیط قرار می گیرد، از این رو زیبایی آن بسیار حائز اهمیت است و باید مورد توجه قرار گیرد.

ارزش نورپردازی و تزئین فضا با آن به اندازه ای است که یک ساختمان معمولی را می توان با آن جذاب تر نمود. البته اجرای نورپردازی منوط بر رعایت یکسری اصول و قوانین است زیرا در صورت اجرای یک نورپردازی نادرست و غیر اصولی، زیبایی فضا در هم شکسته می شود و نما جذابیت خود را از دست می دهد.

نورپردازی تنها مختص به نمای ساختمان نیست بلکه در قسمت های مختلف آن نیز می توان از این روش برای زیباتر نمودن فضا استفاده کرد. نورپردازی در محوطه سازی، دکوراسیون داخلی و نمای ساختمان کاربرد بسیاری دارد و با استفاده از آن می توان تغییری بزرگ و چشم گیر در فضا ایجاد کرد.

در نورپردازی باید به رنگ نور و شدت تابش آن توجه کرد. نوری که برای مزین نمودن نما در بیرون از ساختمان به چشم می خورد نباید وارد ساختمان شود زیرا در این صورت آرامش ساکنین را خدشه دار خواهد کرد. نورپردازی هدفمند یک نورپردازی ایده آل است زیرا تمرکز آن بر یک هدف مشخص است و با اشاعه آن به فضای اطراف ناهنجاری بصری ایجاد نمی کند.

نکته ای که در نورپردازی باید بدان توجه ویژه معطوف گردد برقراری تعادل بین رنگ نور با رنگ مصالح به کار رفته در بنا است زیرا در این صورت هارمونی در فضا به چشم می خورد و نور با مکانی که بر آن تمرکز نموده سازگار خواهد بود.

نکته بسیار مهم دیگر در زمینه نورپردازی توجه به جنبه معماری مکان مورد نظر است. گاهی ّاوقات نورپردازی برای تأکید بر قوس ها و آرک ها، مناره ها، مجسمه ها و … مورد استفاده قرار می گیرد، از این رو توجه به کانون نورپردازی بسیار اهمیت دارد. یکی از راه های نورپردازی ساختمان های ساده با روشی کم هزینه تعبیه نوارهای یلاستیکی متشکل از لامپ های ال ای دی است. از این روش می توان برای ساختمان هایی که از جذابیت لازم برخوردار نیستند استفاده نمود. این نوارها تنها الگوی منظمی از ساختمان را به نمایش می گذارند.

نورپردازی

در دنیای مدرن امروز که معماران و طراحان به دنبال ایده های نوین و خلاقانه هستند نورپردازی را می توان با طرح های بی نظیر اجرا نمود. زمانی یک نما جذاب و زیبا به نظر می رسد که نورپردازی آن متمایز بوده و در حد متعادل و هماهنگ با فضا انجام شده باشد.

انواع لامپ با تنوع بالا در بازار موجود است که هر کدام دارای زیبایی منحصر بفرد می باشند. نکته ای که در انتخاب این لامپ ها باید بدان توجه نمود میزان مصرف انرژی آنهاست. لامپ مناسب نورپردازی باید از مصرف انرژی پایین اما بازدهی بالا برخوردار باشد تا بتواند روشنایی لازم را برای نمای بنا فراهم نماید. برخی از چراغ های مخصوص نما دارای قاب هستند که این قاب از انتشار نور به فضاهای اطراف جلوگیری نموده و نور چراغ را به سمت هدف مشخصی هدایت می کند.

مشاوره و اجرا صادرات واردات ترخیص
نظر شما
نام و نام خانوادگی:

شماره تماس (نمایش داده نمی شود):

کد امنیتی: captcha

متن پیام: (نظر شما پس از بررسی منتشر خواهد شد)


مطالب مرتبط:
مخفی کردن >>