اپلیکیشن زینگ | باربری آنلاین
زینگ - سامانه جامع حمل و نقل

تماس تلفنی
 
گفتگو آنلاین
 
دانلود زینگ
خانه دانلود اپلیکیشن زینگ آشنایی با زینگ فروشگاه خدمات اطلاعاتی همکاری با ما بیمه شخص ثالث تماس با ما
زینگ - سامانه جامع حمل و نقل کشوری

تماس تلفنی

گفتگو آنلاین

دانلود زینگ

جستجو
بیمه شخص ثالث از دم قسط
مشاوره و اجرا صادرات واردات ترخیص

رنگ برای کامپوزیت ونیر طبیعیهنگام انجام ونیرکامپوزیت یکی از مسائل مهم انتخاب رنگ ونیرکامپوزیت است. اشخاصی که قصد انجام کامپوزیت دارند اغلب از متخصص دندانپزشکی ترمیمی و زیبایی خود می پرسند بهترین رنگ برای کامپوزیت ونیر طبیعی کدام رنگ است ؟ رنگ ونیر کامپوزیت اهمیت زیادی در طبیعی به نظر رسیدن آن دارد.

مشورت با دندانپزشک می تواند شما را برای انتخاب رنگ مناسب برای کامپوزیت ونیر طبیعی راهنمایی کند بنابراین اگر به دنبال بهترین رنگ برای کامپوزیت دندان طبیعی هستید ابتدا با دندانپزشک خود مشورت کنید.

نکات انتخاب بهترین رنگ برای کامپوزیت ونیر طبیعی
عده ای تصور می کنند سفیدترین رنگ بهترین رنگ برای کامپوزیت دندان طبیعی است در صورتی که این یک باور غلط است زیرا لبخند های سفید و درخشانی که در تلویزیون می بینید در دنیای واقعی غیر طبیعی اند. در ادامه چند قانون مهم که هنگام انتخاب رنگ کامپوزیت دندان باید مد نظر داشته باشید را بیان می کنیم:

اگر رنگ پوست شما تیره است باید از سایه ها و درجه های طبیعی تر رنگ استفاده کنید.هرچه کنتراست ایجاد شده بیش تر باشد دندان ها درخشان تر دیده می شوند بنابراین سعی کنید سایه های رنگی طبیعی تر انتخاب کنید نه رنگ های درخشان.
اگر رنگ پوست شما روشن است، بهترین رنگ برای کامپوزیت دندان رنگ های سفید روشن است زیرا در این افراد بین رنگ پوست و رنگ دندان ها کنتراست زیادی ایجاد نمی شود. بهترین رنگ برای این افراد رنگ B2 است.
به سفیدی رنگ چشم خود دقت کنید. اگر رنگی که انتخاب می کنید از سفیدی چشم شما سفیدتر باشد، دندان هایتان یک حالت غیرطبیعی پیدا می کند و ونیر کامپوزیت شما طبیعی به نظر نمی رسد. سفیدی چشم، نزدیک ترین و دقیق ترین منبع برای تشخیص رنگ دندان هااست.
برای سفیدی طبیعی و واقعی در کامپوزیت ونیر طبیعی می توانید از تکنیک رنگ لایه به لایه استفاده کنید. اگر دقت کرده باشید دندان های واقعی نیز درجه بندی رنگی دارند به گونه ای که لبه های دندان شفاف و اواسط و میانه های دندان مات است. می توانید رنگ های سفید را انتخاب کرده و با استفاده از تکنیک layering به آن ظاهری طبیعی بدهید.
درجه تغییر در سایه رنگ کامپوزیت طبیعی شاید به نظر محسوس نرسد اما هنگامی که تمام کامپوزیت ها کنار یکدیگر قرار گیرند؛ یک درجه تغییر رنگ می تواند دو تا سه برابر در روشن تر یا تیره تر نشان دادن دندان ها موثر باشد.
برخی از بیماران 7 تا 9 برابر رنگ روشن تری را برای کامپوزیت خود نسبت به سایر دندانهای طبیعی انتخاب می کنند؛ شاید از نظر آنها طرح لبخند زیبا، جذاب، شفاف و سفید شده باشد اما در نظر دیگران این تفاوت رنگ با دندانهای طبیعی مجاور چندان خوشایند نیست و کاملا مصنوعی به نظر می رسد.

رنگ های کامپوزیت دندان طبیعی
سایه های نرمال دندانی چهار دسته دارد: A، B، C، D. این دسته طیف از سایه ی مایل به زرد و مایل به قرمز، تا مایل به خاکستری دسته بندی می شود.درجه بندی شدت روشنی سایه ها نیز با شماره های 1، 2، 3، 4 مشخص می شود که 1 روشن ترین سایه است.یکی از روش های حرفه ای نظارت بر سفید کردن دندان ها و این که دندان شما چقدر سفید شده است استفاده از راهنمای استاندارد صنعتی است این موضوع کمک زیادی به کامپوزیت ونیر طبیعی می کند.

با استفاده از روش های بازاری می توان دندان ها را 20 تا 30 درجه روشن کرد.سایه عادی برای رنگ دندان A3 است و رنگ دندان 70 درصد افراد در این محدوده است. سایه ی A B1 به طور قابل توجهی از A3 روشن تر است و می توان گفت روشن ترین سایه ی طبیعی است.

امروزه اکثرا افراد به دنبال سایه های روشن هستند که به آن سایه ی سفید هالیوودی نیز می گویند. با توجه به این که تعداد زیادی از سلبریتی ها دندان هایشان را سفید کردند امروزه برای افراد رنگ B1 هم به اندازه کافی سفید نیست.برای انتخاب رنگ ونیرکامپوزیت طبیعی دندانپزشک باید در نظر داشته باشد، رنگی که انتخاب می کند تا چه اندازه دندان های شما را سفید می کند. وی رنگ B1 را بارنگ فعلی دندان های شما مقایسه می کند تا نسبت به توناژ پوست خیلی روشن تر نباشد.

دندان

سه طیف رنگی A1، B1 و A3، در حال حاضر بهترین رنگ کامپوزیت ونیر طبیعی هستند که برای سلبریتی ها و افراد مشهور استفاده می شوند اما طیف های دیگری نیز برای رزین های کامپوزیت تولید شده و به بازار عرضه می شوند. هرکدام از این طیف های رنگی کاربرد های خاص خودشان را دارند. در ادامه برای آشنایی بیشتر شما به چند مورد از آن ها اشاره می کنیم:
سایه رنگ XL از برند Kerr
طیف رنگی xL یکی از سایه های رنگ متداول است که توسط بیماران استفاده می شود. این طیف رنگی توسط شرکت Kerr آمریکا ارائه می شود. این سایه رنگی طبیعی است و کیفیت و مقاومت بالایی دارد.

سایه رنگ BW از برند شفو
سایه رنگ BW از برندهای معتبر کامپوزیت دندان طبیعی ژاپنی است. این طیف رنگی سفید ترین رنگ ونیر کامپوزیت برای داشتن لبخند هالیوودی است. از دیگر مزایای سایه رنگ BW می توان به مقاوم بودن در برابر سایش، چسبندگی مناسب، سازگاری با بافت دهان و دندان اشاره کرد.
متداول ترین سایه های رنگ استاندارد به کار رفته در رزین کامپوزیت در دسته بندی های A1, A2, A3, A3.5, A4, B1, B2, B3, C3, CV, CVD, BW, XBW ارائه می شود.

انتخاب بهترین رنگ کامپوزیت ونیر طبیعی
در این جا قصد داریم یک راهکار مناسب برای انتخاب بهترین رنگ کامپوزیت ونیر طبیعی به شما پیشنهاد کنیم. برای انتخاب بهترین رنگ کامپوزیت دندان بهتر است پیش از شروع کامپوزیت، با استفاده از روش های سفید کردن دندان های خود را تا حد ممکن سفید کنید. به این ترتیب رنگ کامپوزیت ها انطباق بهتری با سایر دندان های طبیعی شما خواهد داشت و با گذشت زمان غیرطبیعی به نظر نمی رسد.
بهتر است زمانی که برای سفید کردن دندان ها مراجعه می کنید؛ روشن ترین و سفید ترین رنگ ممکن را انتخاب نمایید. اما برای انتخاب رنگ کامپوزیت ونیر طبیعی از بین سایه های رنگ موجود 7 تناژ متوالی که نزدیکترین رنگ را به دندان شما دارند؛ انتخاب کرده و سپس رنگ میانی آنها را به عنوان بهترین رنگ کامپوزیت دندان انتخاب کنید.
معمولاً به افرادی که رنگ دندان هایشان تا حدودی زرد شده و تصمیم گرفته اند با استفاده از کامپوزیت رنگ دندان های خود را روشن کنند؛ توصیه می شود تا برای جلوگیری از عدم انطباق رنگ کامپوزیت ونیر و سایر دندان های طبیعی، ابتدا دندان های خود را با بلیچینگ روشن کنند و سپس از سایه های رنگ دو تا سه درجه روشن تر از دندانهای طبیعی خود برای اصلاح طرح لبخند استفاده کنند.
تغییر تدریجی رنگ دندان ها طبیعی است اما در صورتی که دندان ها به شدت زرد شده و یا تغییر رنگ داده باشد نباید پیش از سفید کردن آنها اقدام به نصب کامپوزیت ونیر نمود چون نتیجه کار به اندازه ای که بیمار انتظار دارد؛ زیبا و جذاب نخواهد بود.

تغییر رنگ کامپوزیت دندان
کامپوزیت به همان آسانی که مینای دندان رنگی می شود، تغییر رنگ نمی دهد، اما با گذشت زمان تغییر رنگ می دهد. لکه های رنگی سطحی معمولاً پس از مواجهه ی مکرر با نوشیدنی های بسیار رنگی مثل چای، قهوه یا ماءالعشیر قرمز ایجاد می شوند.یکی از دلایل عمد تغییر رنگ کامپوزیت سیگار کشیدن است. افرادی هم که سیگار می شوند باید بدانند که نیکوتین موجود در سیگار باعث ایجاد لکه های زرد یا قهوه ای روی کامپوزیت رزین می شود. اگر به دنبال راهکار هایی برای عدم تغییر رنگ کامپوزیت هستید می توانید راهکار های زیر را انجام دهید:

  • بعد از نوشیدن چای یا قهوه حتما مسواک بزنید.
  • دندان های اطراف کامپوزیت را سفید کنید.
  • از کامپوزیت های جدید به جای قدیمی ها استفاده کنید.

رنگ کامپوزیت دندان سلبریتی ها کدام است؟
روشن ترین سایه رنگ هر دسته بندی به عنوان بهترین رنگ کامپوزیت دندان سلبریتی ها انتخاب می شود. چون بازیگران ایرانی و سلبریتی ها تمایل دارند که چهره شان در تصاویر تلویزیونی یا فیلم های سینمایی، جذاب و زیبا به نظر برسد و برای همه جلب توجه کنند. انتخاب سایه رنگ سلبریتی ها معمولاً از درجه A1 است. درجه A1 کامپوزیت دندان توسط شرکت های مختلفی تولید و به بازار عرضه شده است.
در حال حاضر A1 الترادنت محبوب ترین رنگ کامپوزیت دندان سلبریتی ها است که جزو رنگهای کاملاً طبیعی برای اصلاح طرح لبخند شناخته می شود. سفید ترین سایه رنگ کامپوزیت دندان در میان رزین های کامپوزیت سایه رنگ A1 آلترادنت است که ثبات و استحکام بسیار بالایی دارد و تا حدودی نسبت به زرد شدن مقاوم است.
بعد از سایه A1، دسته بندی B1 مورد توجه سلبریتی ها قرار می گیرد البته انتخاب سایه رنگ کامپوزیت دندان B1 معمولاً توسط بازیگران انجام نمی گیرد و افراد مشهور در حرفه های دیگر مانند ورزشکاران این سایه رنگ را انتخاب می کنند چون طبیعی تر به نظر می رسد و زیاد جلب توجه نمی کند و در عین حال سفید و درخشنده است.
زیبایی و درخشندگی سایه رنگ کامپوزیت B1 در تصاویر به اصطلاح بسیار شیک به نظر می رسد. B1 آلترادنت در حال حاضر بیشترین طرفدار را در میان سلبریتی های ایرانی دارد.

رنگ ونیر کامپوزیت دندان
انتخاب رنگ کامپوزیت دندان در نتیجه کار بسیار تأثیرگذار است و در این زمینه باید به راهنمایی های دندانپزشک زیبایی توجه کرد چرا که او تجربه ی زیادی دارد و می تواند به سرعت و با دقت درباره ی رنگ کامپوزیت دندان نظر دهد بنابراین تصمیم گیری نهایی را به او واگذار نمایید.

امروزه یکی از موارد پرکاربرد در دندانپزشکی زیبایی کامپوزیت است که از مواد پلاستیکی همرنگ دندان ساخته می شود و در رنگهای مختلف می شود از آن استفاده کرد. کامپوزیت های دندانی رنگهای متنوعی دارند که با نظر فرد و مشاوره با دندانپزشک زیبایی انتخاب می شوند. همیشه این نکته را مد نظر قرار می دهیم که رنگ انتخاب شده برای کامپوزیت باید طبیعی باشد مگر اینکه فرد مایل باشد رنگ کامپوزیت را طوری انتخاب کند که خیلی از دندانهای خودش سفیدتر باشد.برابی انتخاب بهترین رنگ برای کامپوزیت دندان حتما با دندانپزشک خود مشورت کنید.

ونیرکامپوزیت طبیعی برای 4 دندان بالا
کامپوزیت عملی است که به منظور بهبود رنگ، شکل، اندازه و بافت دندان و ایجاد جذابیت بیشتر در ظاهر دندان انجام می شود. دستیابی به ظاهر طبیعی برای کامپوزیت نیازمند تخصص و مهارت دندانپزشک است چرا که فرم دندان های افراد کاملا منحصر به فرد می باشد و دارای فرم و خط لبخند های متفاوتی هستند و دکتر دنداپزشک می بایست تسلط کافی بر روی تمام این موارد داشته باشد.

مشاوره و اجرا صادرات واردات ترخیص
نظر شما
نام و نام خانوادگی:

شماره تماس (نمایش داده نمی شود):

کد امنیتی: captcha

متن پیام: (نظر شما پس از بررسی منتشر خواهد شد)


مطالب مرتبط:
مخفی کردن >>