اپلیکیشن زینگ | باربری آنلاین
زینگ - سامانه جامع حمل و نقل

تماس تلفنی
 
گفتگو آنلاین
 
دانلود زینگ
خانه دانلود اپلیکیشن زینگ آشنایی با زینگ فروشگاه خدمات اطلاعاتی همکاری با ما بیمه شخص ثالث تماس با ما
زینگ - سامانه جامع حمل و نقل کشوری

تماس تلفنی

گفتگو آنلاین

دانلود زینگ

جستجو
بیمه شخص ثالث از دم قسط
مشاوره و اجرا صادرات واردات ترخیص

زمان لازم است تا کاملا مطمئن شوید حرفه ای که انتخاب کرده اید مناسب شما است یا خیر. تصمیم گیری در مورد یک حرفه خاص به معنای تعهد مطلق است و زمانی که متوجه شدید این تصمیم درست نیست، ممکن است برای تغییر آن خیلی دیر شده باشد. حرفه و کار کل زندگی شما را در بر می گیرد، بنابراین باید به درستی انتخاب شود. البته آنقدرها هم که به نظر می رسد این مسئله هراس آور نیست، زیرا عواملی که در تصمیم گیری اولیه شما نقش دارند با گذشت زمان کم رنگ شده و اولویت های شما تغییر خواهند کرد.

معماری نمونه ای دقیق از یک شغل هدفمند است، زیرا در این حرفه فرد نیاز دارد قبل از شروع کار، تحلیل دقیق هزینه ها و منافع را انجام دهد. این اتفاق در انتخاب سخت ترین مشاغل نیز رخ می دهد و شامل تحلیل قدرت فکر، پیش درآمد و خلاقیت می باشد. بنابراین اگر می خواهید معمار شوید، آماده باشید خود را به طور کامل وقف این کار کنید، زیرا طراحی ساده ترین اتاق ها تا خیره کننده ترین و دیدنی ترین ساختارها نیازمند زمان و تفکر است.

معمار

یک معمار موفق باید مهارت یک مهندس و خلاقیت یک هنرمند را داشته باشد و در حالی که از اصول معماری تمام تمدن های گذشته پیروی می کند، محصول نهایی کار او باید جذاب و کاربردی باشد. معماری و طراحی تنها المان هایی هستند که آثار تاریخی را به مناطق و ملل خاص ارتباط می دهند. هدف معماری صرفاً زیبایی نیست، سالها طول می کشد تا یادگیری، تمرین و تعهد مطلق اتفاق بیفتد. پس، آیا حرفه معماری ارزش آن را دارد؟ آیا شما واقعا فردی هستید که می تواند ایده های زیبایی داشته باشد که در هر زمان کاملا درست و بی عیب باشند؟ آیا معماری حرفه مناسب شما است؟

نچه که برای انتخاب شغل معماری بدان نیاز دارید به شرح زیر می باشند:

هوش و استعداد
انتظار میرود یک معمار دانش گسترده ای از رشته های مربوط به ساخت و ساز داشته باشد. او وظایف متعددی را به عهده دارد و جنبه ساختاری، مکانیکی و الکتریکی کل فرآیند ساخت و ساز را می داند. بیایید صادق باشیم، شغل معماری نیاز به هوش و استعداد دارد. هوشمند بودن به طور پیش فرض موفقیت در معماری را تضمین نمی کند، اما اصل خوبی برای شروع کار است. حتی درخشان ترین طرح ها بدون محاسبات دقیق و مناسب و درک عمیق از مواد و مسائل ایمنی، کارساز نخواهند بود. معماری یک ساختمان از همان ابتدا تا انتها نیازمند هوش و استعداد می باشد.

اعتبار تحصیلی
انتخاب یک مدرسه یا دانشگاه معتبر برای موفق شدن در رشته معماری یک اصل است. بهترین راه برای کسب مهارت در این کار انتخاب دوره کارشناسی یا کارشناسی ارشد در بهترین دانشگاه ها است. معمارانی هستند که مسیر کارآموزی را برای اموزش در پیش می گیرند، اما این امر بسیار دشوار و نادر است و تقریبا هیچ راهی برای رسیدن به آن بدون استعداد و ارتباط موفق وجود ندارد.

اولین نکته ای که در حرفه معماری بدان نیاز دارید این است که علم ریاضی شما خوب باشد. پرسنل مجرب مهارت های شما را تشخیص داده، به آن پی می برند، آن را تحسین می کنند و شما را به سمت کارآموزی مربوط به آن و مشاغل با درآمد عالی راهنمایی می کنند. این ایده خوبی است که دانش خود را با یک برنامه پیشرفته تحصیلات تکمیلی همراه کنید که تضمین کننده یک موقعیت عالی در بازار رقابت برای شما باشد. حتی هنگام یادگیری، یک معمار بزرگ باید هر روندی را دنبال کند و راهکارهای نوآورانه ای را در پیش گیرد تا توجه هر کسی را جلب نماید.

خلاقیت
به عنوان یک معمار، ممکن است شما خلاقیت را با مهارت یک طراح اشتباه بگیرید، اما حقیقت این است که شما خود یک طراح هستید. خلاقیت یکی از مهم ترین محاسن شماست و شما باید از آن برای خلق برنامه های هیجان انگیز استفاده کنید که با الزامات ایمنی مطابقت دارند. این فرمول موفقیت شماست! اینجا جایی است که شما متوجه می شوید یک حرفه پیچیده را انتخاب کرده اید، یک حرفه جذاب که در آن باید از هر دو نیمکره چپ و راست مغز خود استفاده کنید، به این معنا که شما باید یک کارمند منطقی و معقول باشید که شاهکارهای منحصر به فرد خلق می کند.

معمار

کار گروهی
کار تیمی در دنیای معماری ضروری است. سحر و جادوی معماری به تنهایی در دفتر کار شما اتفاق نمی افتد، بلکه روی یک میز گرد که در آن تمام تیم ساخت و ساز بحث و گفتگو می کنند رخ می دهد. تصور کنید در یک طرح ساختمانی که معمار و مهندس ساخت و ساز آن با هم هماهنگ نیستند چه اتفاقی خواهد افتاد؟ چگونه اعضای تیم تشخیص می دهند چه کاری را در چه زمانی باید انجام دهند؟

مهارت در حل مشکلات
چیزی که باید از معماران موفق یاد گرفت قطعا مهارت آنها برای مقابله با انواع مشکلات است. مهارت به دلیل تنوع مشکلات که در طول فرآیند ساخت و ساز خود را نشان می دهند، یک امر کاملا ضروری می باشد. از شما انتظار نمی رود در مورد هر موضوعی بالاترین سطح دانش را داشته باشید، اما حداقل باید به اندازه کافی آگاهی و دانش داشته باشید تا از فرد مناسب برای حل مشکلات درخواست کمک کنید. اگر به اندازه کافی از تیم خود دانش آموخته اید، شانس زیادی دارید که بتوانید خود طراحی کنید و یا مشکلات ساختاری را حل نمائید. علاوه بر آن، این مهارت نیست که توانایی شما برای مقابله با اجرای یک پروژه خاص را تقویت می کند، بلکه چیزی است که باعث افزایش شهرت و حرفه شما می شود.

ارتباط با افراد
همانطور که قبلا اشاره شد معماری کار دفتری نیست! بلکه ارتباطات زیاد با همکاران و مشتریان را می طلبد. بنابراین در نظر داشته باشید کار با افراد چالش برانگیز است و شما باید به نیازهای خود توجه کنید تا بتوانید راه حل های مناسب را پیشنهاد دهید. ممکن است افراد هم مردد و هم سخت گیر باشند. در این زمان مهارت های ارتباطی شما کارساز خواهند بود، شما باید طرحی به آنها ارائه دهید که آنها را راضی کند و در عین حال کارآمد و مقرون به صرفه باشد. صرف نظر از این که شما سعی دارید آن ها را متقاعد کنید تا از خدمات شما استفاده کنند، یا اینکه سعی دارید ذهن آنها را در مورد یک ایده غیر قابل اجرا تغییر دهید، باید در نظر آنها آنقدر مطمئن به نظر برسید که آنها با خود بگویند "این شخص کار بلد است"!

ایده پردازی قبل از شروع کار
امروزه معماری، حرفه ای بیشتر از آنچه که در گذشته مورد نیاز بوده، می باشد. اجداد ما با ابزار و مواد محدود کار می کردند، اما آنها کاملا آزاد و بدون مرز و محدودیت و حتی بدون نیاز به از بین بردن مناطق جنگلی ساخت و ساز انجام می دادند. در حال حاضر، یک معمار در هر مرحله عمدتا به دلیل فضای محدود، سیستم های حمل و نقل پیچیده و انتظارات بیش از حد مردم به چالش کشیده می شود. یکی از چالش ها برای شروع این است که بیشتر از رقبای خود بدانید، زیرا حتی بالاترین درجات و مدارک دانشگاهی بدون تجربه و عمل شما را به یک معمار موفق بدل نمی کند. با این حال، استعداد یک مفهوم محدود است و ما خوش بین هستیم که داشتن چشم اندازهای شگفت انگیز و علاقه به کار، دستورالعملی برای پیشی گرفتن از رقبا است. شما باید کاملا وقف کار خود شوید و گاهی اوقات کمال گرایانه رفتار کنید.

در بهترین حالت و شرایط، معماران، مسئول پروژه های معماری بی نظیر هستند و تمام تلاش و زمان خود را برای انجام کار حرفه ای صرف می کنند. در واقع، این اتفاق به ندرت پیش می آید. متاسفانه معمار شدن مستلزم فشار زیادی است، عمدتا به دلیل اینکه شما مسئولیت بسیاری از پروژه های کوچک را بر عهده دارید و نباید حتی کوچک ترین جزئیات را نادیده بگیرید. در حالی که کمال گرایی در مسائل خصوصی جالب نیست، اما یک امتیاز ارزشمند در حرفه شما می باشد. به یاد داشته باشید که کار شما سنگ بنای ایمنی و کارایی یک ساختمان است و هیچ راهی برای جبران حتی کوچک ترین بی نظمی وجود ندارد. یک اشتباه معماری می تواند هزینه زیادی در برداشته باشد، به همین دلیل همیشه باید کار خود را چند بار بررسی کنید.

مشاوره و اجرا صادرات واردات ترخیص
نظر شما
نام و نام خانوادگی:

شماره تماس (نمایش داده نمی شود):

کد امنیتی: captcha

متن پیام: (نظر شما پس از بررسی منتشر خواهد شد)


مطالب مرتبط:
مخفی کردن >>