اپلیکیشن زینگ | باربری آنلاین
زینگ - سامانه جامع حمل و نقل

تماس تلفنی
 
گفتگو آنلاین
 
دانلود زینگ
خانه دانلود اپلیکیشن زینگ آشنایی با زینگ فروشگاه خدمات اطلاعاتی همکاری با ما بیمه شخص ثالث تماس با ما
زینگ - سامانه جامع حمل و نقل کشوری

تماس تلفنی

گفتگو آنلاین

دانلود زینگ

جستجو
بیمه شخص ثالث از دم قسط
مشاوره و اجرا صادرات واردات ترخیص

مزایا و معایب لمینت دندان سرامیمزایا لمینت دندان سرامیکی

 اصلاح ظاهر لبخند

همانطور که پیش از این اشاره شد ونیرها انتخاب فوق العاده ای برای اصلاح طرح لبخند افرادی که رنگ دندان هایشان زرد شده یا دندان های شکسته یا کج دارند؛ می باشد. لمینیت دندان سرامیکی تمام مشکلات زیبایی و عیوب ظاهری دندان ها را به طور کامل می پوشاند و تصویر کاملی از یک لبخند جذاب برای شما فراهم می کند.

 کم تهاجمی تر نسبت به تاج دندان

برای نصب تاج دندان باید دور تا دور دندان را تراشید تا فضای کافی برای وارد کردن تاج دندان فراهم شود. در صورتی که برای نصب ونیر پرسلین فقط باید سطح روی دندان ها را از یک جهت تراشید به همین علت نه تنها کم تهاجمی تر است بلکه پیوند بسیار قوی تری با مینای دندان نسبت به تاج دندان برقرار می کند.

 مقاوم در برابر زرد شدن

ونیرها در مقایسه با سایر روش ها مانند کامپوزیت در مقابل زرد شدن مقاومند. از مزایا لمینت دندان سرامیکی این است که اگر به درستی از آنها مراقبت کنیم تقریباً به طور دائم سفید و درخشان باقی می مانند و با خوردن مواد غذایی رنگی مانند چای و قهوه زرد نخواهد شد.

 طبیعی به نظر رسیدن

ونیرهای پرسلین، ظاهری کاملا طبیعی دارند. خاصیت بازتاب نور سرامیک موجب می شود ونیر لمینت خصوصیاتی شبیه مینای دندان داشته باشد. چون لمینیت سرامیکی از یک لایه نازک ساخته می شود؛ بسیار شفاف و روی دندانهای طبیعی غیر قابل تشخیص است.

 دوام و طول عمر زیاد

در شرایط ایده آل اگر دندانپزشک با مهارت کامل لمینت ها را روی دندانهای شما نصب کرده باشد و شما نیز بعد از نصب لمینت به خوبی از آن مراقبت کنید؛ دوام و طول عمر لمینت ها می تواند بیش از 15 سال باشد. با این وجود احتمال آسیب دیدن لمینت ها یا بروز مشکل در دندان های طبیعی زیرین آن ها وجود دارد که ممکن است نیاز به تعمیر یا تعویض پیدا کنند.

 انعطاف پذیر بودن

از دیگر مزایا لمینت دندان این است که رنگ ونیر پرسلین به گونه ای انتخاب می شود که دقیقاً مشابه با دندان های طبیعی خود فرد باشد. در بیشتر موارد نیازی نیست که تمام دندان های خود را برای داشتن لبخندی هالیوودی با ونیر دندانی بپوشانید.فقط کافی است چند دندان جلو را که هنگام خندیدن بیشتر جلب توجه می کنند با لمینیت سرامیکی اصلاح کنید.

 فوری بودن مشاهده نتایج

ونیرهای دندانی بلافاصله بعد از نصب، طرح لبخند شما را اصلاح می کنند و هیچ گونه دوره نقاهت یا ریکاوری نخواهند داشت. بنابراین بلافاصله بعد از اتمام جلسه کاشت لمینت می توانید از چهره جذاب خود لذت ببرید.

 برطرف کردن عیوب ظاهری دندان

ونیرهای پرسلین قادرند رنگ، شکل و ظاهر دندان های طبیعی را تغییر دهند. هرگونه عیب ظاهری مانند تغییر رنگ، کج درآمدن، شکستگی، لب پر شدن یا فاصله زیاد بین دندان ها توسط لمینیت های سرامیکی پوشش داده می شود.

 ترکیب کردن با روش های دندانپزشکی زیبایی دیگر

از ونیرهای پرسلین می توان همزمان با سایر روش های دندانپزشکی زیبایی مانند ایمپلنت، تاج دندان، بریج، ارتودنسی، سفید کردن دندان و غیره برای اصلاح طرح لبخند استفاده کرد. رنگ و ظاهر ونیرهای پرسلین دقیقا شبیه به تاج دندان یا ایمپلنت ساخته می شود؛ به همین علت یک دستی و هماهنگی دندان ها حفظ خواهد شد.

دندان

معایب لمینت دندان سرامیکی

 دائمی و غیرقابل بازگشت هستند

زمانی که ونیر های پرسلین به دندان های شما پیوند خوردند؛ امکان برداشتن آنها و استفاده مجدد از دندان های طبیعی شما وجود ندارد. با اینکه ونیرهای لمینیت از لحاظ ظاهری کاملاً طبیعی به نظر می رسند اما باز هم نوعی از دندان مصنوعی هستند و فرایند نصب آنها کاملاً بازگشت ناپذیر است. در صورتی که به خوبی از آنها مراقبت کنید بیش از 10 سال بدون نیاز به ترمیم و تعویض روی دندانهای شما باقی می ماند.

 امکان حساس شدن دندان وجود دارد

بعد از نصب لمینت های سرامیکی ممکن است نسبت به غذاها و نوشیدنی های سرد و گرم حساس شوید. مینای دندان شما پیش از اینکه ونیر لمینت روی آنها نصب شود تا حدودی تراشیده می شود. به همین علت حساسیت به غذاهای سرد و گرم تا چند روز بعد از نصب لمینت ها طبیعی است که البته خود به خود از بین می رود.

 امکان آسیب دیدن آنها وجود دارد

ونیرهای دندانی بسیار بادوام اند و نسبت به ضربه نیز مقاومت اند. اما به هر حال امکان آسیب دیدن آنها وجود دارد. در صورتی که فشار بسیار زیادی در اثر جویدن یا گاز زدن غذا های سفت یا دندان قروچه کردن به آنها وارد شود؛ امکان شکستن و افتادن آنها وجود دارد. برای حفاظت از ونیر های دندانی باید به خوبی از دندان های خود مراقبت کنید و بهداشت دهان و دندان را رعایت نمایید.

 نیاز به تراشیدن مینای دندان

تراشیدن مینای دندان پیش از نصب به عنوان یکی از معایب لمینت دندان سرامیکی شناخته می شود. نصب ونیرهای لمینت از نوع استاندارد نیاز به آماده سازی دندان ها پیش از کاشت دارند. با توجه به مشکلات و عیوب ظاهری دندان دندانپزشک بخشی از مینای دندان را میتراشد تا ونیرها بعد از نصب شدن روی دندان ها ضخامت اضافه ایجاد نکنند.اما در مقایسه با تاج دندان لمینت ها روش های کم تهاجمی تر به شمار می آیند. برای نصب آنها فقط باید یک سطح دندان را تراشید. برای آماده سازی دندان ها پیش از نصب لمینیت سرامیکی فقط لایه نازکی از مینای دندان تراشیده می شود به همین علت دندان ها کمتر حساس می شوند. چند روز بعد از نصب لمینت های سرامیکی نیز حساسیت دندان ها به طور کامل از بین میرود.

 طولانی بودن فرایند ساخت

نصب لمینت های سرامیکی طی دو تا سه جلسه مراجعه به مطب دندانپزشک انجام می گیرد و فاصله زمانی قالب گیری، طراحی و نصب نهایی لمینت ها روی دندان حدوداً یک ماه است. چون دندان ها در اثر تراشیدن مینای دندان، حساس شده اند معمولا از ونیرهای موقت در این مدت استفاده می شود.

مزایا لمینیت دندان فوق نازک چیست؟
 مراقبت از لمینیت دندان فوق نازک شبیه دندان های طبیعی است و نیاز به مراقبت ویژه ای ندارند. حفظ بهداشت دهان و دندان برای سالم و زیبا نگه داشتن ونیر لمینیت کفایت می کند.

 ونیر های دندانی با پوشاندن عیوب ظاهری دندان ها، طرح لبخند بیماران را به شکلی کاملاً طبیعی اصلاح می کند.

 لمینت ونیرها آسیبی به لثه ها نمی رسانند و فشاری که از طرف پرسلین به لثه ها وارد می شود؛ ضرری برای آنها ندارد و کاملا قابل تحمل است.

 از مزایای لمینیت دندان فوق نازک این است که در مقابل زرد شدن مقاوم هستند.

 رنگ لومینیرز با توجه به نیاز مشتری و طبق درخواست او تعیین می شود و در زمان نصب نیز تا حدودی قابل تغییر است.

 لمینیت سرامیکی فوق نازک نسبت به کامپوزیت ونیر مستحکم تر است و به صورت سفارشی طبق رنگ و شکل مورد درخواست بیماران در لابراتوار ساخته می شوند.

 احتمال حساس شدن دندان ها به غذاهای سرد و گرم بعد از نصب لمینت سرامیکی فوق نازک وجود ندارد. چون یکی دیگر از مزایا لمینت دندان فوق نازک این است که برای آماده سازی دندان ها نیازی به تراشیدن مینای دندان نیست.

 اگر دندان پزشک تشخیص دهد که مینای دندان شما به اندازه کافی نیست به جای ونیر لمینت استاندارد، لمینیت فوق نازک را به شما پیشنهاد می دهد.

 ونیرهای فوق نازک نیازی به تراشیدن مینای دندان برای قرار گرفتن روی دندان ها ندارند. به همین علت یک فرآیند کم تهاجمی هستند و حساسیت کمتری برای دندان ها ایجاد می کنند.

 لمینیت فوق نازک در مواردی که فقط یک یا دو دندان پیشین نیاز به اصلاح داشته باشد؛ بسیار کاربردی هستند. به عنوان مثال اگر بعد از سفید کردن دندان ها فقط فاصله بین دو دندان جلو شما را آزار می دهد می توانید به جای شش یا هشت لمینت استاندارد فقط از 2 لومینیرز برای پر کردن فاصله بین دو دندان پیشین استفاده کنید.

 جنس سرامیکی لمینیت فوق نازک کاملا طبیعی به نظر می رسد و شبیه به مینای دندان شفاف و درخشان است.

 رزین پیوند دهنده، لمینت دندان را به مینای دندان طبیعی سیمان می کند و رنگ لمینت ها را به شکل دلخواه مشتری سفید و درخشان نشان می دهد.

 طراحی، رنگ، اندازه و شکل لمینت های فوق نازک کاملا انعطاف پذیر است و می تواند به سلیقه مشتری تغییر کند.

 پیش از طراحی و ساخت لمینت اصلی، قالبی تهیه می شود تا بیماران بتوانند نتیجه نهایی را طبق دلخواه خود تغییر دهند.

 مواد سرامیکی سازنده لومینیرز کاملا نسبت به سایش، شکستگی و زرد شدن مقاوم هستند.

 پس از کاشت لومینیرز نیازی به دوره نقاهت یا ریکاوری نمی باشد و بیمار می تواند بلافاصله هر نوع خوراکی و نوشیدنی را مصرف کند.

 از ونیر فوق نازک می توان برای پوشاندن دندان های شکسته یا اصلاح زاویه دندان هایی که کج درآمده اند؛ استفاده کرد.

 ونیر لمینت فوق نازک به شما اجازه می دهد تا نتایج مطلوب و مثبتی را در مدت زمان کوتاهی مشاهده کنید.

 دوام و طول عمر بالا از دیگر مزایای لمینت های سرامیکی فوق نازک است. لومینیرز بیش از ده سال دوام دارد و اگر به خوبی از آنها مراقبت کنید می توانند مدت زمان بیشتری بدون تغییر شکل روی دندانهای شما باقی بمانند.

معایب لمینت فوق نازک چیست؟
 چون ضخامت لمینت های فوق نازک بسیار کم است؛ معمولاً از آنها برای پوشش دادن دندان های زرد یا دندان هایی که تغییر رنگ داده اند نمی توان استفاده کرد.

 فرایند طراحی و ساخت لمینت فوق نازک نیز مانند لمینت استاندارد، دو تا سه هفته زمان می برد. اما چون نیازی به تراشیدن مینای دندان ندارد؛ بدون نیاز به نصب ونیرهای موقت یا حساس شدن دندان ها می توانید منتظر ساخته شدن آنها بمانید.

 تکنیک به کار رفته در در طراحی و ساخت لومینیرز در سال های اخیر بسیار پیشرفت کرده است اما هزینه نسبتاً بالا جزو معایب لمینیت فوق نازک به شمار می آید. ونیرهای فوق نازک جزو تکنیکهای دندانپزشکی زیبایی گران قیمت به شمار می آیند و هزینه نصب آنها از کامپوزیت ها بیشتر است.

 لمینیت سرامیکی فوق نازک فقط می تواند مشکلات ظاهری دندان ها را بپوشاند و در اصلاح یا ترمیم دندان ها تأثیری نخواهد داشت.

 لمینت های سرامیکی به طور دائم روی دندان ها پیوند می خورند و معمولاً بعد از 5 تا 10 سال نیاز به تعویض پیدا می کنند.

 زمانی که لومینیرز را روی دندان های خود نصب کردید باید تا پایان عمر از آنها استفاده کنید چون برگشت ناپذیر بودن فرایند کاشت از دیگر معایب لمینیت فوق نازک است.

 اگر یک یا چند ونیر پرسلین ترک بردارد یا بشکند نمی توان آنها را تعمیر کرد بلکه باید به طور کامل تعویض شود.

 اگر بعد از نصب لومینیرز، رنگ آنها با سایر دندانها مطابقت نداشته باشد؛ امکان اصلاح رنگ وجود ندارد. بنابراین اگر می خواهید دندان های دیگر خودرا سفید کنید؛ پیش از طراحی لمینیت سرامیکی اقدام کنید.

 معمولاً به ندرت اتفاق می افتد که لمینیت های سرامیکی از روی دندانها بیفتند. اما اگر عاداتی مانند دندان قروچه کردن یا جویدن ناخن داشته باشید؛ امکان افتادن لمینیت دندان وجود دارد.

 کاشت ونیر فوق نازک تأثیری در کنترل پوسیدگی دندانها ندارد و اگر بعد از نصب ونیر پرسلین دندان شما دچار پوسیدگی شود باید از تاج دندان استفاده کنید.

 در صورتی که هرگونه پوسیدگی یا بیماری عفونی در لثه داشته باشید نمی توانید ونیر دندانی نصب کنید.

مشاوره و اجرا صادرات واردات ترخیص
نظر شما
نام و نام خانوادگی:

شماره تماس (نمایش داده نمی شود):

کد امنیتی: captcha

متن پیام: (نظر شما پس از بررسی منتشر خواهد شد)


مطالب مرتبط:
مخفی کردن >>