اپلیکیشن زینگ | باربری آنلاین
زینگ - سامانه جامع حمل و نقل

تماس تلفنی
 
گفتگو آنلاین
 
دانلود زینگ
خانه دانلود اپلیکیشن زینگ آشنایی با زینگ فروشگاه خدمات اطلاعاتی همکاری با ما بیمه شخص ثالث تماس با ما
زینگ - سامانه جامع حمل و نقل کشوری

تماس تلفنی

گفتگو آنلاین

دانلود زینگ

جستجو
بیمه شخص ثالث از دم قسط
مشاوره و اجرا صادرات واردات ترخیص

معروف ترین برند های ایمپلنت دندان در سیستم های ایمپلنت دندان برای شرایط کلینیکی مختلف طراحی شده است و سازندگان، ایمپلنت های دندانی مختلفی تولید می کنند که برای شرایط کلینیکی خاصی مناسب است. انواع اصلی ایمپلنت دندان می توانند به سرعت در استخوان فک کاشته شوند و تاج پروتزی روی آنها قرار گیرد. در حالی که برخی از ایمپلنت های دندانی ابتدا باید با استخوان فک جوش خورده و سپس دندان مصنوعی روی آن ها قرار بگیرد.
برخی از این ایمپلنت ها قطر بسیار کمی دارند که برای استخوان هایی که فضای بین ریشه های دندان آنها کم است؛ به کار می رود. در حالی که برخی دیگر کوتاه تر و پهن تر هستند و برای کاشتن نزدیک حفرات سینوسی که در آن موقعیت استخوان فک نازک تر است؛ به کار می روند.
به طور معمول تمام ایمپلنت های دندانی تولید شده دارای کیفیت خوبی هستند و الزامات ساخت اساسی در آنها رعایت می شود. اما برخی از ایمپلنت های دندانی در موقعیت های خاص، کاربرد بیشتری دارند. تمام سازندگان تولید کننده ایمپلنت های دندانی سعی دارند ایمپلنتی تولید کنند که درصد موفقیت، طول عمر و دوام آن پس از کاشت در استخوان فک بیشتر باشد.

دندان

انتخاب بهترین برند ایمپلنت دندان
تعیین اینکه کدام سیستم ایمپلنت دندان برای کاشت ایمپلنت در حال حاضر بهتر است؛ کمی مشکل است. اما به عنوان یک قانون سرانگشتی می توان گفت سابقه شرکت در تولید ایمپلنت و میزان سرمایه گذاری روی بخش تحقیق و توسعه به منظور بهبود سیستم های تولید ایمپلنت های دندانی می توانند از مهم ترین فاکتورهای انتخاب بهترین شرکت تولید کننده ایمپلنت دندان باشد دانستن اینکه آیا ایمپلنت تولید شده در یک کارخانه، طول عمری بیشتر از 10 سال پس از کاشت داشته باشد؛ نشان دهنده مرغوبیت آن ایمپلنت است. همچنین در دسترس بودن اجزا و قطعات مختلف ایمپلنت در شرایطی که با ایجاد مشکل پس از کاشت ایمپلنت ها، دندانپزشک بتواند به راحتی ایمپلنت یا قطعات آن را تعویض کند از دیگر ویژگی های برندهای مشهور جهان است.
شرکتهای قابل اطمینان تولید کننده ایمپلنت دندان را می توان با انجام تحقیقات مختصری نسبت به گارانتی و تضامینی که ارائه می دهند؛ شناخت. برای مقایسه باید گت ایمپلنت های ارزانتر که توسط شرکت های کوچک تر تولید می شوند؛ معمولاً از موادی با کیفیت پایین تر تولید شده و دوام و طول عمر زیادی ندارند. تمام ایمپلنت هایی که توسط برندهای مشهور جهان تولید می شوند الزامات FDA را رعایت کرده اند. این الزامات شامل داشتن کیفیت قابل قبول و دوام و طول عمر مناسب است. تنها تفاوت این است که دندانپزشک ایمپلنت مناسب را متناسب با نیازهای بیمار از میان این برندهای دارای تاییدیه FDA انتخاب کند. برندهای مشهور تولید کننده ایمپلنت های دندانی از بروز ترین تکنولوژی های روز دنیا برای ساخت ایمپلنت استفاده می کنند. به همین علت دندانپزشکان نیز معمولا ترجیح می دهند از همین ایمپلنت های پیشرفته استفاده کنند. به عنوان مثال امروزه عمل جراحی که توسط کامپیوتر هدایت می شود با استفاده از برخی ایمپلنت های دندانی امکان پذیر است که موجب می شود موقعیت قرار گیری پایه ایمپلنت در استخوان فک بهترین شرایط را داشته باشد.

معروف ترین برند های ایمپلنت دندان در جهان
5 کارخانه مورد اعتماد و مشهور در زمینه ساخت ایمپلنت در سراسر جهان در حال حاضر بیش از 150 کشور در جهان اجزاء ایمپلنت دندان را تولید می کند اما مشهورترین و پر فروش ترین آنها استرومن و نوبل بیوکر است. دیگر شرکت های تولید کننده ایمپلنت دندان در درجه دوم قرار دارند. باید توجه داشت که سیستم های ایمپلنت دندان برای شرایط کلینیکی مختلف طراحی شده است و انتخاب بهترین سیستم ایمپلنت دندان باید توسط متخصص انجام گیرد. با این وجود می توان مهم ترین و با کیفیت ترین شرکت های تولید کننده ایمپلنت های دندانی را به ترتیب زیر برشمرد:
• Straumann
• Nobel Biocare (Danaher)
• (Dentsply Sirona (Previously Astra Tech
• Zimmer Biomet
• BioHorizons
تمام این پنج شرکت بیش از 30 سال که در حال تولید ایمپلنت های دندانی هستند و روی افزایش دوام و طول عمر آن با استفاده از تکنولوژی های پیشرفته ساخت ایمپلنت تحقیقات بسیاری انجام می دهند. به علاوه ایمپلنت ها با کیفیت بسیار بالا در این شرکت و تولید شده و در سراسر جهان توزیع می شوند. تقریباً تمام کشورهای جهان از این ایمپلنت های دندانی استفاده کرده و دسترسی دندانپزشکان برای خرید قطعات و اجزای مختلف ایمپلنت های دندانی از این شرکتها بسیار آسان است.
1. شرکت اشترومن (Straumann)
شرکت استرومن یک شرکت سوئیسی است که ایمپلنت های دندانی مبتکرانه، دقیق و متنوع را برای کاربردهای دندانپزشکی تولید می کند.
2. شرکت نوبل بیوکر Nobel Biocare یا Danaher
دفتر مرکزی شرکت نوبل بیوکر در زوریخ سوئیس قرار دارد که محصولات و خدمات خود را در بیش از 80 کشور جهان عرضه می کند.
3. دنتس پلای سیرونا Dentsply Sirona یا سابق Astra Tech
ایمپلنت های دنتس پلی سیرونا دارای دفاتر فروش متعددی در سراسر جهان است و ایمپلنت های دندانی این شرکت به بیش از 120 کشور جهان صادر می شود.
4. زیمر بیومت Zimmer Biomet
شرکت زیمر بیومت یکی از معروف ترین برند های ایمپلنت دندان در آمریکاست. محصولات با کیفیت و البته گران قیمت این شرکت جزو بهترین ایمپلنت های دندانی تولید شدن در جهان است.
5. بیوهوریزونز BioHorizon
شرکت بیوهوریزون جزو شرکت هایی است که به روزترین و پیشرفته ترین انواع ایمپلنت های دندانی را تولید می کند. از سال 1997 با تأسیس این شرکت در آمریکا توانست با تولید ایمپلنت های مخروطی شکل نام خود را در میان شرکت های سازنده ایمپلنت دندان مشهور در جهان جا بیندازد.

کدام کشور بهترین ایمپلنت دندان را تولید می کند؟
بهترین کشورهای خارجی که ایمپلنت های دندانی را تولید می کنند شامل آمریکا و سوئیس می شوند که محصولاتی با کیفیت بالا به بازارهای جهانی عرضه می کنند اما کشورهایی مانند کاستاریکا، هند و تایلند نیز توانسته اند ایمپلنت های دندانی را با قیمت مناسب و کیفیت قابل قبول به بازارهای جهانی عرضه کنند.

چطور باید برند ایمپلنت دندان را انتخاب کرد؟
اولین و مهم ترین نکته انتخاب برند ایمپلنت های دندان، داشتن تاییدیه FDA برای ساخت ایمپلنت های دندانی است. بهتر است که ایمپلنت دندان توسط متخصص انتخاب شود تا دندانپزشک عمومی چون متخصص، آموزش های لازم در خصوص انتخاب بهترین انواع ایمپلنت را دیده است.

آیا ایمپلنت های سرامیکی بهتر از ایمپلنت های تیتانیومی هستند؟
ایمپلنت های تیتانیومی، متداولترین نوع ایمپلنت دندان هستند که توسط شرکت های مشهور جهان تولید می شوند اما در صورتی که بیمار نسبت به ایمپلنت های تیتانیومی واکنش های آلرژیک نشان دهد از ایمپلنت های سرامیکی برای این کاشت ایمپلنت استفاده می شود. ایمپلنت های دندانی زیرکونیا نوعی ایمپلنت دندانی سرامیکی هستند که جنس آنها فلزی نمی باشد. به همین علت امکان ترک خوردگی یا شکستن آنها بیشتر است.
مشهورترین شرکت های سازنده ایمپلنت های تیتانیومی کدامند؟
معروف ترین برند های ایمپلنت دندان تیتانیومی در جهان استرومن و نوبل بیوکر هستند. از دیگر شرکت های تولید کننده ایمپلنت های دندان می توان به زیمر بیومت، دنتس پلی سیرونا و بیوهوریزون اشاره کرد.

آیا برند ایمپلنت روی موفقیت کاشت آن تأثیر دارد؟
موفقیت کاشت ایمپلنت بیشتر به مهارت دندانپزشک هنگام عمل جراحی بستگی دارد تا برند آن. در حقیقت می توان گفت حدود 80 درصد از عامل موفقیت کاشت ایمپلنت های دندانی به مهارت دندانپزشک هنگام جراحی و کاشت ایمپلنت و پروتز دندانی هنگام طراحی پروتز دندان مصنوعی بستگی دارد. بنابراین هر نوع ایمپلنت دندانی در صورتی که توسط جراح دهان و دندان با تجربه و حرفه ای کاشته شود؛ نتیجه قابل قبول و موفقی برای بیمار خواهد داشت. در صورتی که حتی اگر بهترین کیفیت ایمپلنت های دندانی انتخاب شود اما جراح مهارت کافی در کاشت ایمپلنت نداشته باشد؛ هیچ تضمینی برای موفقیت آمیز بودن عمل کاشت ایمپلنت نخواهد بود.

آیا برندهای مشهور جهان برای تولید ایمپلنت های دندانی در ایران در دسترسند؟
معمولا هر دندانپزشکی در ایران از نوع خاصی ایمپلنت و برند مشخصی استفاده می کنند. سازندگان برخی شرکت های سازنده ایمپلنت دندان، شرکت هایی هستند که به مدت چندین سال است که تولید کننده ایمپلنت دندان می باشند و تحقیقات گسترده ای در این زمینه انجام داده اند. برخی از شرکتهای سازنده ایمپلنت نیز محصولاتی با کیفیت پایین و قیمت کمتر تولید می کنند که البته ممکن است انتخاب این ایمپلنت ها سود بیشتری را نصیب دندانپزشک کند اما معمولاً دندانپزشکان تمایل دارند که از برند های مشهور تر که با وجود هزینه بالاتر، کیفیت بهتری نیز دارند را خریداری کرده و برای بیماران استفاده کنند. چون جنس ایمپلنت های دندانی یکی از فاکتورهای مهم در تعیین درصد موفقیت درمان کاشت ایمپلنت است. یکی از فاکتورهایی که روی طول عمر و دوام ایمپلنت دندان موثر است، کیفیت مرغوب مواد تولید کننده آن و نحوه ساخت ایمپلنت با تکنولوژی های روز دنیا است که این شرایط فقط در برندهای مشهور جهان وجود دارد.
برند های ایمپلنتی که در ایران توسط دندانپزشکان برای کاشت ایمپلنت مورد استفاده قرار می گیرند به تفکیک کشور سازنده عبارتند از:

ایمپلنت های ساخت آمریکا
• ایمپلنت زیمر بیومت ( Zimmer Biomet)
• ایمپلنت ترى اى (3I)
• ایمپلنت بایکان (Bicon)
• ایمپلنت اینترالاک (Intralock)
• ایمپلنت بیوهوریزونز (Biohorizons)
ایمپلنت های ساخت سوئیس
• ایمپلنت ا شترامن (ITI Strumann)
• ایمپلنت اس اى سى (SIC)
• ایمپلنت اس پى اى (SPI)
• ایمپلنت ایده (Ihdeh)
• ایمپلنت نئوبایوتک (neo biotech)یا SEM
• ایمپلنت ITI
ایمپلنت های ساخت سوئد
• ایمپلنت استرا (AStraTech)
• ایمپلنت نابل بیوکر (Nobel biocare)
ایمپلنت های ساخت آلمان
• ایمپلنت زایو (Xive)
• ایمپلنت بگو (Bego)
• ایمپلنت مدنتیکا (Medentica)
ایمپلنت های ساخت کشور کره
• ایمپلنت دنتیوم (Dentium)
• ایمپلنت اوستم (Osstem)
• ایمپلنت مگاژن (Megagen)
• ایمپلنت دى او (Dio)
ایمپلنت های ساخت کشور فرانسه
• ایمپلنت اى دى اى (IDI)
• ایمپلنت یوروتکنیکا (Euroteknica)
ایمپلنت های ساخت کشور چین
• ایمپلنت وانژو Wenzhou Trasdo Medical Instrument Co
• ایمپلنت هونگ کو Hung Kuo Medical Instrument Co.,Ltd
• ایمپلنت گرین دنتک Green DenTech Co., Ltd
ایمپلنت های ایرانی ساخت داخل کشور
• ایمپلنت های شرکت کیمیاکاشت اطبا
• ایمپلنت ایرانی سینابایونیک

کلینیک دندان به منظور ارائه خدمات متنوع به مراجعین، از میان برندهای متنوع ایمپلنت دندان، برندهایی را انتخاب کرده که بیماران با هر نوع سلیقه و بودجه مالی بتوانند بهترین انتخاب را داشته باشند. برندهای ایمپلنت مورد استفاده در کلینیک دندان با مشورت و تایید دکتر شهاب محمدی - ایمپلنتولوژیست و جراح دندان- از بین بهترین برندها با مرغوبترین کیفیت ها انتخاب شده اند:

1. ایمپلنت سوئیسی شرکت استرامن (ITI Strumann)
شرکت استرامن از سال 1985 فعالیت خود را با تولید ایمپلنت های دندانی آغاز کرد و تا به امروز اعتبار و خوش نامی خود را در سایه تولید ایمپلنت های دندانی با طراحی منحصر به فرد و کیفیت بالا حفظ کرده است. ایمپلنت های دندانی شرکت استرامن دارای سطحی کاملا سازگار با بدن انسان هستند به طوریکه به راحتی بااستخوان فک جوش خورده و دوام و طول عمر بسیار بالایی دارند. هرچند که ایمپلنت استرامن جزو ایمپلنت های دندانی گران قیمت محسوب می شود اما کیفیت بسیار بالای محصولات این شرکت، ارزش هزینه کردن را دارد.

2. ایمپلنت آمریکایی زیمر بیومت ( Zimmer Biomet)
شرکت زیمر بیومت در سال 1972 در شهر Warsaw تأسیس شد و در همان سال های اول با عرضه ایمپلنت های دندانی با اهداف خاص در ابعاد و اندازه های مختلف به سرعت رشد کرد و درحال حاضر بیش از 90 سال است که محصولات خود را به بیش از 100 کشور جهان عرضه می کند. برند زیمر در ایران جزو پرطرفدارترین برندهای سازنده ایمپلنت های دندانی می باشد که با وجود قیمت بالایی که نسبت به برندهای کره ای یا چینی دارد، به علت کیفیت و دوام بالا توانسته جایگاه خود را در بین 5 برند مطرح جهان حفظ کند.

3. ایمپلنت آلمانی شرکت مدنتیکا (Medentika)
شرکت مدنتیکا حدود 25 سال است که با هدف تولید ایمپلنت های دندانی با کیفیت و با قیمت مناسب در بازارهای جهانی به شهرت رسیده است. تقریبا اکثر دندانپزشکان و ایمپلنتولوژیست های حرفه ای از ایمپلنت های دندانی شرکت مدنتیکا به عنوان یکی از بهترین گزینه هایی که می تواند در استخوان فک بیمار کاشته شود، استفاده می کنند.

4. ایمپلنت کره ای شرکت دیو (Dio)
بیش از 25 سال از تأسیس شرکت دیو در کشور کره می گذرد و طی این مدت این شرکت توانسته نام خود را در میان شرکت های مشهور جهان در زمینه تولید ایمپلنت های دندانی قرار دهد. کیفیت بالا و قیمت مناسب ایمپلنت های دندانی تولید شده در شرکت دیو و همچنین خدمات پس از فروش مناسب این کشرکت از جمله عرضه قطعات مختلف ایمپلنت های خود در بازار جهانی موجب شده محبوبیت زیادی در میان دندانپزشکان داشته باشد. ایمپلنت های دندانی شرکت دیو به بیش از 70 کشور در سراسر جهان صادر می شود.

مشاوره و اجرا صادرات واردات ترخیص
نظر شما
نام و نام خانوادگی:

شماره تماس (نمایش داده نمی شود):

کد امنیتی: captcha

متن پیام: (نظر شما پس از بررسی منتشر خواهد شد)


مطالب مرتبط:
مخفی کردن >>