اپلیکیشن زینگ | باربری آنلاین
زینگ - سامانه جامع حمل و نقل

تماس تلفنی
 
گفتگو آنلاین
 
دانلود زینگ
خانه دانلود اپلیکیشن زینگ آشنایی با زینگ فروشگاه خدمات اطلاعاتی همکاری با ما بیمه شخص ثالث تماس با ما
زینگ - سامانه جامع حمل و نقل کشوری

تماس تلفنی

گفتگو آنلاین

دانلود زینگ

جستجو
بیمه شخص ثالث از دم قسط
مشاوره و اجرا صادرات واردات ترخیص


پلیمر ABS

کاربردهای پلیمر ABS

پلیمر ABS دارای کاربردهای بسیار زیادی است و تقریبا می توان در بیشتر صنایع از آن استفاده کرد. استفاده از این پلیمر در فرآیند تزریق پلاستیک بسیار رایج است. از آنجا که ABS پلیمری در دسترس است می توان آن را در ساخت نمونه های اولیه از محصولی خاص به کار برد.نوع واکنش شیمیایی این ماده با مواد غذایی آن را برای ساخت ظروف نگهدارنده ی غذا نیز مناسب می سازد. ABS در جوشکاری نیز کاربرد دارد.

خواص پلیمر ABS

ABS به دلیل داشتن ترکیبات متنوع، دارای خواص گوناگونی است که از میان آن ها می توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • قابلیت بالای ماشین کاری
 • شکل پذیری خوب
 • مقاومت بسیار زیاد در برابر مواد شیمیایی، تنش و خزش
 • تعادل قابل قبول در مواجهه با گرما، ضربه، مقاومت سایشی
 • مقاومت کششی خوب
 • سختی سطح
 • دی الکتریک بودن
 • مقاومت بالا در برابر واکنش شیمیایی

کاربرد پلیمر ABS در تزریق پلاستیک

کابرد پلیمر ABS در تزریق پلاستیک بسیار گسترده است. بسیاری از قطعاتی که طی فرآیند تزریق تولید می شوند از جنس ABS هستند. تولید پوشش های محافظ، قطعات کامپیوتری همچون بدنه ی موس و کیبورد و همچنین ظروف نگهدارنده از جمله کاربردهای این پلیمر ارزان قیمت در صنعت تزریق پلاستیک هستند.

چرا از پلیمر ABS در تزریق پلاستیک استفاده می شود؟

قیمت مقرون به صرفه ی این پلیمر اولین علت استفاده از آن در صنعت تزریق پلاستیک است. از سوی دیگر استایرن موجود در این پلیمر حالت شفاف و درخشان به محصول نهایی می دهد که در کنار سختی و مقاومت ناشی از پلی بوتادین شکلی بسیار ایده آل ایجاد خواهد کرد.

تنوع ساختاری این پلیمر باعث بروز ویژگی های متعددی در این ماده می شود که به تولیدکنندگان اجازه می دهد از آن برای ساخت محصولاتی با شکل ها و کاربری های گوناگون استفاده کنند. از سوی دیگر این ماده در درجات کیفی گوناگونی در دسترس است و می تواند شفاف، شیشه ای یا دارای مقاومت عالی باشد.

مزایای استفاده از پلیمر ABS در تزریق پلاستیک

ABS یک پلیمر ترموپلاستیک آمورف مات است که برای صنایعی همچون تزریق پلاستیک که نیاز به وجود پلاستیکی سخت، مقاوم و ارزان دارند، مناسب است. ساختار شیمیایی این پلیمر امکان بازیافت و اصلاح آن را فراهم می آورد که همین موضوع درصد خطای تولید را در فرآیند تزریق پلاستیک کاهش می دهد.

ویژگی هایی همچون امکان ماشین کاری شدن، ثبات ابعادی خوب، مقاومت بالا در برابر روغن ها و مواد شیمیایی اسیدی و قلیایی، دی الکتریک بودن، مقاومت در برابر خزش و قابلیت ترکیب شدن با سایر پلیمرها از مزایای اصلی استفاده از ABS در تزریق پلاستیک هستند.

معایب استفاده از پلیمر ABS در تزریق پلاستیک

حال که از مزایای بسیار زیاد این پلیمر صحبت کردیم، خوب است که با گفتن از معایب آن نیز کمی کفه های این ترازو را متعادل کنیم:

 • این ماده نقطه ی ذوب پایینی دارد که آن را برای تولید تجهیزاتی همچون ایمپلنت های پزشکی و لوازمی که در دمای بسیار بالا استفاده می شوند نامناسب می سازد.
 • با وجود مقاومت در برابر مواد شیمیایی، این مقاومت در برابر خوردگی و حل شدگی بسیار پایین است.
 • مواد تولید شده از ABS در برابر اشعه UV بسیار ضعیف هستند.

این معایب موجب می شوند تا ABS برای استفاده در تمامی تزریقات پلاستیک مناسب نباشد و کارایی آن را کاهش می دهند.همانطور که مشاهده کردید این پلمیر دارای مزایا و تنوع بسیار بالایی است که به شما اجازه می دهد محصولات پلاستیکی گوناگونی را با کمک آن تولید نمایید.

شکل پذیری، قیمت مناسب و مقاومت نسبی در برابر عوامل خارجی این ماده را به یکی از محبوب ترین مواد اولیه برای تزریق پلاستیک تبدیل کرده است که می توانید نمونه های بسیار زیادی از آن را در آشپزخانه، جعبه ی ابزار و میزکارتان پیدا کنید.

مشاوره و اجرا صادرات واردات ترخیص
نظر شما
نام و نام خانوادگی:

شماره تماس (نمایش داده نمی شود):

کد امنیتی: captcha

متن پیام: (نظر شما پس از بررسی منتشر خواهد شد)


مطالب مرتبط:
مخفی کردن >>