اپلیکیشن زینگ | باربری آنلاین
زینگ - سامانه جامع حمل و نقل

تماس تلفنی
 
گفتگو آنلاین
 
دانلود زینگ
خانه دانلود اپلیکیشن زینگ آشنایی با زینگ فروشگاه خدمات اطلاعاتی همکاری با ما بیمه شخص ثالث تماس با ما
زینگ - سامانه جامع حمل و نقل کشوری

تماس تلفنی

گفتگو آنلاین

دانلود زینگ

جستجو
بیمه شخص ثالث از دم قسط
مشاوره و اجرا صادرات واردات ترخیص

انواع بوتاکس
امروزه بوتاکس یکی از پر استفاده ترین و محبوب ترین متدهای درمانی زیبایی در تمام دنیاست که با رفع و برطرف کردن فرورفتگی ها و چین و چروک های پوست صورت، جوانی و زیبایی را برای هزاران نفر به ارمغان می آورد. کمپانی های گوناگونی در سراسر دنیا بوتاکس را به بازار عرضه می کنند و مارک های زیادی از انواع بوتاکس در بازار یافت می شود. سم بوتولینوم از هر مارک و گونه ای که باشد در ماهیچه ها و نواحی که سبب ایجاد چین و چروک می شوند تزریق می گردد تا مانع انتقال ایمپالس عصبی در مدت زمان معینی می شود و از جمع شدن و چروک خوردگی ماهیچه های صورت پیشگیری می نماید.

همواره توجه داشته باشید که تنها پزشک قادر است مناسب بودن استفاده از روش بوتاکس و عالی ترین مارک و نوع آن را جهت رسیدن به بهترین نتیجه برای هر فرد را مشخص سازد. بوتاکس و انواع مارک های گوناگون آن مانند مصپورت، خطوط و چروک های پوست صورت، خطوط اخم و خنده، خطوط پیشانی، خطوط و چروک اطراف چشم را به بهترین صورت ممکن برطرف می سازند و جوانی و زیبایی را به پوست بر می گرداند.

بوتاکس

انواع مارک و شرکت بوتاکس

بوتاکس دیسپورت
ترکیبی تزریقی است که توسط یک کمپانی انگلیسی تولید می شود و به بازار عرضه می گردد که جهت برطرف کردن فرورفتگی های سطحی پوست و خطوط و چروک های صورت استفاده می شود. روش عملکرد دیسپورت بدین گونه است که ماهیچه های پیرامون قسمت مورد درمان را بی حس و بی حرکت نماید. دیسپورت در حقیقت یک نوروتوکسین می باشد که ذره های پروتئینی آن را فرا گرفته است و روند کار آن به این شکل می باشد که همچون یک سد مانع انتقال پیغام تکانه های عصبی به موضع تزریق بوتاکس می شود و با این عمل از خطوط و چین و چروک های نواحی مورد نظر کاسته می شود. اغلب استفاده کنندگان از دیسپورت نتیجه و پاسخ مورد نظر را در زمان یک تا هفت روز بعد از تزریق مشاهده خواهند کرد. طول عمر و دوام دیسپورت غالباً به مدت 4 تا 6 ماه می باشد. با آن که تعدادی از استفاده کنندگان دوام 13 ماهه این نوع مارک بوتاکس را هم اعلام کرده اند.

بوتاکس مصپورت
این نوع بوتاکس توسط یک کمپانی ایرانی تولید می شود و می تواند خطوط و چین و چروک های معمولی تا عمیق را کاهش و برطرف سازد. این نوع مارک بوتاکس به تازگی در ایران تولید و از نشان تاییدیه سازمان غذا و دارو برخوردار است. مسپورت نیز از سم بوتولینوم مشتق شده است که جهت کاهش و از بین بردن چین و چروک های صورت و خطوط اخم کاربرد دارد. طول عمر و دوام مصپورت غالباً از 4 تا 6 ماه می باشد و مدت پاسخگویی تزریق آن از 3 تا 10 روز زمان می برد تا به نتیجه ی مورد نظرتان دست یابید که آن هم به نواحی و موضع تزریق و دوز و چگونگی تزریق این ماده وابسته است.

بوتاکس زئومین
زئومین توسط یک کمپانی آلمانی تولید می شود و جهت از بین بردن خطوط و چین و چروک های صورت و خطوط اخم و پیشانی مورد استفاده قرار می گیرد. برعکس دیگر ترکیبات تزریقی زیبایی احتیاجی به نگه داشتن آن در محیط سرد نیست. این نوع بوتاکس هیچ گونه مواد افزودنی در خود ندارد و تنها سم بوتولینوم رده ی A است. از این رو ساخت پادتن به وسیله ی بدن پس از تزریق برای این ترکیب اندک تر از سایر نمونه هاست. البته این ماده می بایست به صورتی تزریق گردد که در بدن پخش و پراکنده نشود چرا که سبب تورم مجرای تنفسی و تنگی نفس در بیمار می شود. نتیجه ی این دارو پس از 7 روز تزریق بروز خواهد کرد و به مدت 3 تا 6 ماه دوام خواهد داشت.

بوتاکس

بوتاکس کافیتوکس
محلول تزریقی محصول کشور چین می باشد که به منظور از بین بردن بیشتر چین و چروک های پوست صورت نظیر خطوط پیشانی، خطوط بین ابرو ها، خطوط اخم مورد استفاده قرار می گیرد. این نوع بوتاکس که توسط یک کمپانی چینی تولید می شود با نام های مختلفی به بازار عرضه می شود که عبارتند از:

درماتوکس (dermatox)، لینوریز (linoraze)، ریفاین (refine)

بوتاکس نورونوکس
این نوع مارک بوتاکس محصول کشور کره می باشد که عملکردی همانند دیگر نمونه ها دارد، بدین صورت که انتقال تکانه های عصبی را برای مدتی مسدود و با جلوگیری از انقباض ماهیچه های نواحی مورد درمان از چین و چروک های قسمت مورد نظر می کاهد و نواحی مورد درمان را جوان می سازد. تأثیر این دارو پس از یک تا سه روز مشخص خواهد شد و در طی یک تا سه ماه تأثیرات پایانی تزریق را خواهید دید. طول عمر و دوام این ماده 3 الی 6 ماه می باشد. بعد از طی این مدت اندک اندک از اثر دارو کاسته شده و می بایست تزریق دارو را مجدداً تکرار کرد.

تذکر: برای این که خطرات جانبی استفاده از بوتاکس به کمترین حد ممکن خود برسد، اطمینان حاصل کنید که از مارک و برند بوتاکس استاندارد و معتبر برای مناطق تحت درمان استفاده است. بدین منظور حتماً به پزشک متخصص مراجعه نمایید.

بوتاکس Botox چیست؟
این ژل در حقیقت از سمی به اسم بوتولونیم ایجاد و تولید می شود که با ضعیف کردن و بی حسی کوتاه و غیر دائمی، سست و ضعیف شدن عضلات و ماهیچه های زیرجلدی صورت را موجب می شود. این سم از نوع پروتئینی بوده و از باکتری کلستریدیوم استخراج و تولید می گردد. با انژکسیون و استفاده از این ژل، شیارها و گودی و خطوط اطراف چشم، خطوط عمودی لب ها، خطوط خنده و خطوط اخم رفع و درمان می شود و تا اندازه ای از به وجود آمدن مجدد آن ها پیشگیری می نماید. ترزیق و به کارگیری این ژل برای نواحی ابرو و بینی می بایست به طور دقیق و ماهرانه توسط متخصص انجام شود، زیرا امکان تغییر شکل دادن حالت ابروها و بینی پس از تزریق اشتباه وجود دارد.

موارد استفاده از بوتاکس
اولین مورد استفاده از بوتاکس، رفع شیارها و خطوط اخم مابین ابروها
دومین مورد استفاده از بوتاکس، رفع خطوط ریز و ظریفی که در گوشه ی خارجی چشم ها به صورت شعاعی ایجاد می شوند
سومین مورد استفاده از بوتاکس، رفع خطوط و گودی های ایجاد شده در پیشانی
چهارمین مورد استفاده از بوتاکس، رفع افتادگی پلک ها و ابروها
پنجمین مورد استفاده از بوتاکس، رفع خطوط و شیارهای اطراف بینی
ششمین مورد استفاده از بوتاکس، پر کردن ناودان اشکی
هفتمین مورد استفاده از بوتاکس، رفع شیارها و خطوط عمودی بالا و پایین لب ها
هشتمین مورد استفاده از بوتاکس، رفع خطوط افقی و عمودی گردن
نهمین مورد استفاده از بوتاکس، رفع و جلوگیری از افتادگی زیر چانه
دهمین مورد استفاده از بوتاکس، ترزیق بوتاکس همچنین در زیر بغل و کف دست و پا جهت کاستن میزان عرق و درمان تعرق زیاد مناسب ترین متد و گزینه ی درمانی بی خطر و مورد تایید است.

زمان تأثیرگذاری و میزان ماندگاری بوتاکس
مستقیماً پس از آغاز معالجه و تزریق با بوتاکس، این ماده در هر وضعیتی از 1 روز تا 10 روز زمان می برد تا التیام یافته و بهتر شود و به صورت میانگین، نزدیک به 3 تا 8 ماه زمان می برد، چرا که این فاصله ی زمانی دوره ی لازمی می باشد تا اندام و ماهیچه ی مورد نظر دریافت کننده های تازه ای را در عضلات خود به وجود آوردند.

غالباً استفاده از بوتاکس به صورت دوره ای بوده و اثرگذاری آن موقتیست و بر طبق ژل و موادی که به کار گرفته شده و تزریق شده می باشد. این ژل نزدیک به 3 تا 8 ماه در عضله و ماهیچه ی هدف توانایی دوام و پایداری خواهد داشت و بعد از طی این زمان می بایست چند مرتبه در طی سال این تزریق مجدداً تکرار شده تا نتیجه ی مورد نظر به همان صورت حفظ شود.

عوارض تزریق بوتاکس
عوارض تزریق بوتاکس را می خواهیم عنوان کنیم. استفاده درمانی از بوتاکس فقط هنگامی رضایت مندی و کارایی لازم را به دنبال خواهد داشت که با مواد و ترکیبات خوب و استاندارد و با کیفیتی صورت پذیرد. در صورتی که این درمان زیبایی با مواد و ترکیبات خوب و معتبر و استاندارد صورت پذیرد هیچ نوع زخم و اثرات جانبی را در پی نخواهد داشت و فقط هنگامی با اثرات خطرناک و جدی توام می باشد که این تزریق به وسیله ی اشخاص غیر پزشک و بی مهارت و بی دانش و یا به غلط در نواحی نادرست و یا در محیط و وضعیت آلوده و نابهداشتی صورت گیرد. ولی به طور کلی در برخی افراد بعد از تزریق نشانه هایی همانند ورم، احساس سنگینی، قرمزی و خارش، کبودی، سوزش و درد اندک در محل عمل ظاهر می گردد که بعد از گذر چند روز این نشانه ها رفع و ناپدید خواهند شد.

موارد منع تزریق بوتاکس
متخصصان سفارش می کنند بانوان در دوره ی حاملگی و شیردهی، اشخاص کمتر از 18 سال و مبتلایان به بیماری MS و مشکلات عضلانی از استفاده از بوتاکس امتناع ورزند. به علاوه افراد مبتلا به اختلالات انعقادی، بیماری های قلبی و عروقی، دیابت و سرطان گزینه های مناسبی جهت درمان با بوتاکس نیستند. اشخاصی که داروهای خاصی مصرف می کنند می بایست پیش از تزریق و استفاده از این شیوه ی درمانی با پزشک معالج خود مشورت نمایند.

تفاوت میان فیلرهای و ژل های تزریقی با بوتاکس
شایان ذکر است عمل بوتاکس، ماهیچه ها و عضلات فرد تحت درمان را مورد هدف قرار داده و بر روی آن ها تأثیرگذاری خواهد داشت ولی در تزریق فیلرها و ژل ها همان گونه که از اسم آن ها نمایان است اثرگذاری پرکنندگی بر روی خطوط و چروک های پوست و حجم دهی به بافت ها و اندام های مورد هدف را برعهده دارند و هر نوع مغایرت و گودی در بافت و اندام های بدن و صورت را برطرف خواهند ساخت.

مشاوره و اجرا صادرات واردات ترخیص
نظر شما
نام و نام خانوادگی:

شماره تماس (نمایش داده نمی شود):

کد امنیتی: captcha

متن پیام: (نظر شما پس از بررسی منتشر خواهد شد)


مطالب مرتبط:
مخفی کردن >>