اپلیکیشن زینگ | باربری آنلاین
زینگ - سامانه جامع حمل و نقل

تماس تلفنی
 
گفتگو آنلاین
 
دانلود زینگ
خانه دانلود اپلیکیشن زینگ آشنایی با زینگ فروشگاه خدمات اطلاعاتی همکاری با ما بیمه شخص ثالث تماس با ما
زینگ - سامانه جامع حمل و نقل کشوری

تماس تلفنی

گفتگو آنلاین

دانلود زینگ

جستجو
بیمه شخص ثالث از دم قسط
مشاوره و اجرا صادرات واردات ترخیص

در شروع مبحث بهتر است نگاهی اجمالی به کاربرد داربست داشته باشیم. داربست ها انواع مختلفی دارند که از جمله می توان به داربست فلزی، چوبی و داربست معلق اشاره کرد. استفاده از داربست در ساختمان سازی این امکان را برای افراد فراهم می کند، در ارتفاع مورد نظر نسبت به انجام کار و فعالیت اقدام نمایند. به واقع استفاده از این وسیله دسترسی به نقاط بالا دست را فراهم می سازد. با این مقدمه، در ادامه این مطلب به بیان جزئیات لازم در این زمینه خواهیم پرداخت.

داربست

داربست چیست؟
داربست نمونه ای از تجهیزات موقتی است که در ساختمان سازی مورد استفاده قرار گرفته و دسترسی به نقاط بالاتر را فراهم می کند. داربست ها می توانند از جنس چوب یا فلز باشند. در برخی مواقع به جای واژه داربست از واژه اسکافولد نیز استفاده می شود.

اجزای داربست
آن چه که مشهود است، استفاده از اجزای مختلف در داربست بندی می باشد. برای مثال از جمله اجزایی که در داربست بندی مورد استفاده قرار می گیرند، شامل مواردی هم چون ستون داربست، لوله های افقی، لوله های زیر تخته ای، شمع مایل، لوله های مهار، قید، قید دیوار درگاهی، دیسک های افقی داربست، میله شکاف دار اتصال، پایه مهار، اتصالات پل زیر سقف، بست پله ای داربست و صفحه پله، پل، بست راست گوشه، بست لوله زیر تخته ای، بست گردان، بست برشی، مهار انتهایی، صفحه زیر ستون، پایه ی قابل تنظیم، توپی های پلاستیکی، کفشک چوبی، تخت داربست، کاور (روپوش)، نردبان، جک داربست، چرخ داربست متحرک، سیم مخصوص داربست، بالابر و کفشک پایه می باشد.

انواع بست داربست
بست، یکی از تجهیزات اصلی در داربست بندی می باشد. نمونه ای از انواع بست داربست که در داربست ساختمانی مورد استفاده قرار می گیرد، بست چهارپیچ، بست دو پیچ، بست تک پیچ یا قائم و بست گردون می باشد.

پله داربستی
پله داربستی نمونه ای از المان های از پیش ساخته شده ای هستند که دسترسی آسان به طبقات بالا را در هنگام ساختمان سازی فراهم می کند. پله های داربستی با توجه به ارتفاع مکانی که قصد انجام کار در آن وجود دارد، به 4، 6 و 8 پایه تقسیم بندی می شوند. آن چه که در استفاده از پله داربستی حائز اهمیت می باشد، توجه به ایمنی و ایجاد پایداری لازم در آن می باشد. از مزایای استفاده از پله داربستی نسبت به اجرای داربست سنتی می توان به افزایش سرعت عمل در باز و بست کردن داربست ها اشاره کرد. هم چنین انجام این کار می تواند امکان استفاده از کارگرانی که مهارت بالایی ندارند، را نیز فراهم کند. از دیگر مزیت های استفاده از پله داربستی می توان به اشغال فضای کم تر آن ها نسبت به داربست های سنتی اشاره کرد.

داربست

ایمنی داربست
رعایت نکات ایمنی در اجرای داربست از موارد مهمی است که باید به آن توجه داشته باشید. از جمله مواردی در در جهت حفظ نکات ایمنی باید به آن توجه داشته باشید، استفاده از افراد ماهر در اجرا و مونتاژ داربست می باشد. در کنار آن استفاده از تجهیزاتی که از کیفیت بالایی برخودار باشد نیز بسیار حائز اهمیت می باشد. آن چه که اهمیت دارد، عدم استفاده از قطعات و اجزایی است که شکسته یا دچار خم شدگی باشند. گذراندن دوره های آموزشی برای افرادی که قصد مونتاژ داربست دارند، از نکات مهم و ضروری در این زمینه می باشد. بنابراین آموزش نصب داربست از مواردی نیست که فرد بدون گذراندن دوره های آموزشی بتواند نسبت به انجام آن اقدام نماید.

انواع بست داربست کدام اند؟
بست چهارپیچ، بست دو پیچ، بست تک پیچ یا قائم و بست گردون

مزیت استفاده از پله داربستی نسبت به اجرای داربست سنتی چیست؟
مزیت استفاده از پله داربستی نسبت به اجرای داربست سنتی می توان به افزایش سرعت عمل در باز و بست کردن داربست ها اشاره کرد.

انواع داربست کدام اند؟
داربست فلزی، داربست چوبی، داربست معلق، داربست مثلثی، داربست چکشی ستاره، داربست چکشی کاسه ای، داربست مدولار (شامل داربست مثلثی و چکشی ستاره و کاسه ای)

اجزای تشکیل دهنده داربست چیست؟
ستون داربست، لوله های افقی، لوله های زیر تخته ای، شمع مایل، لوله های مهار، قید، قید دیوار درگاهی، دیسک های افقی داربست، میله شکاف دار اتصال، پایه مهار، اتصالات پل زیر سقف، بست پله ای داربست و صفحه پله، پل، بست راست گوشه، بست لوله زیر تخته ای، بست گردان، بست برشی، مهار انتهایی، صفحه زیر ستون، پایه ی قابل تنظیم، توپی های پلاستیکی، کفشک چوبی، تخت داربست، کاور (روپوش)، نردبان، جک داربست، چرخ داربست متحرک، سیم مخصوص داربست، بالابر و کفشک پایه

مشاوره و اجرا صادرات واردات ترخیص
نظر شما
نام و نام خانوادگی:

شماره تماس (نمایش داده نمی شود):

کد امنیتی: captcha

متن پیام: (نظر شما پس از بررسی منتشر خواهد شد)


مطالب مرتبط:
مخفی کردن >>