اپلیکیشن زینگ | باربری آنلاین
زینگ - سامانه جامع حمل و نقل

تماس تلفنی
 
گفتگو آنلاین
 
دانلود زینگ
خانه دانلود اپلیکیشن زینگ آشنایی با زینگ فروشگاه خدمات اطلاعاتی همکاری با ما بیمه شخص ثالث تماس با ما
زینگ - سامانه جامع حمل و نقل کشوری

تماس تلفنی

گفتگو آنلاین

دانلود زینگ

جستجو
بیمه شخص ثالث از دم قسط
مشاوره و اجرا صادرات واردات ترخیص

شرکت داروسازی مصون دارو

( سهامی خاص) در سال 1386 شمسی به عنوان یک شرکت دانش بنیان با کسب دانش فنی و تولید داروهای بیوتکنولوژیک و واکسن های مصرف انسانی و ارائه داروهای جدید با فناوری های پیچیده به منظور مبارزه با بیماری ها و ارتقاء سطح سلامت جامعه شروع به فعالیت کرده است.

این شرکت در سال 1391 در هشتمین جشنواره ملی فن آفرینی شیخ بهایی موفق به کسب رتبه اول در بخش فن آفرینان شده است.

این شرکت دانش بنیان با جذب نیروهای متخصص و کارآمد سعی در تولید داروهای بیوتکنولوژیک با فناوری های نوین دارد..

شرکت مصون دارو اولین و تنها تولید کننده انواع مختلف آنتی توکسین منووالان و پلی والان کلستریدیوک بوتولینوم، واکسن هموفیلوس آنفولانزا تیپb با نام تجاریMAS-HibVAC® و توکسین کلستریدیوم بوتولینوم تیپ A با نام تجاری مصپورت® در کشور می باشد. این محصولات در شرکت مصون دارو با کیفیتی در سطح استانداردهای آمریکا و اروپا تولید می گردد. ظرفیت های تولید ایجاد شده در این شرکت چندین برابر نیاز کشور بوده و در حال حاضر این شرکت قادر است به طور کامل نیازهای مصرف داخل را تامین نمایید.

کارایی و مشخصات بوتاکس ایرانی مصپورت

بوتاکس مصپورت از تولیدات ایرانی و یکی از بهترین مارک بوتاکس در ایران می باشد. شرکت های مختلفی بوتاکس را تولید می کنند و برندهای متعددی از بوتاکس از کشور های مختلف وجود دارد که می توان بوتاکس مصپورت تولید داخل را از نظر کمی و کیفی برابر با آنها دانست. بوتاکس مصپورت با کارایی مشابه بوتاکس دیسپورت بهترین نوع بوتاکس است که ماندگاری طولانی در فلج عضلات و رفع چین و چروک ها دارد.

بوتاکس

دورنمای تولید بوتاکس مصپورت
از آنجایی که در بوتاکس دیسپورت پروتئین های کمتری مولکول فعال را احاطه می کنند، نتیجه تزریق دیسپورت سریع تر مشاهده می شود و به علت کوچک بودن مولکول ها، تفاوت بین ناحیه درمان شده و دیگر ناحیه ها بسیار ظریف و جزیی خواهد بود. به این دلایل است که بوتاکس نوع دیسپورت خواهان بسیاری دارد. اما اخیراً در ایران شرکت داروسازی مصون دارو بوتاکسی شبیه به دیسپورت با نام تجاری مصپورت با مواد موثره توکسین خالص شده، کلستریدیوم بوتولینوم تیپ آ، کمپلکس با هماگلوتینین تولید کرده است که در ویال های 500 واحدی در بازار عرضه شده است و هر ویال برای مصرف سه نفر می باشد.
شرکت مصون دارو اولین و تنها تولید کننده توکسین کلستریدیوم بوتولینوم تیپ A با نام تجاری مصپورت در ایران می باشد. طبق گزارشات تولید این محصولات در شرکت مصون دارو با کیفیتی در سطح استانداردهای آمریکا و اروپا می باشد. کاربرد آن در رفع چین و چروک ها و تیک های عصبی و سایر موارد پزشکی می باشد. ظرفیت های تولید ایجاد شده در این شرکت چندین برابر نیاز کشور بوده و در حال حاضر این شرکت به طور کامل می تواند نیازهای مصارف داخلی را بر طرف نماید.
این محصول جدید تولید شده( بوتاکس مصپورت) مانند هر محصول تازه تولید شده ی دیگری نیز در ابتدا توسط انجمن های پزشکی مورد انتقاد قرار گرفت و پیش بینی می شد که بوتاکس مصپورت هم مانند بوتاکس های چینی عوارض ناخواسته ای به دنبال دارد. اما با گذشت زمان و مقایسه عملکرد مثبت بوتاکس ایرانی مصپورت با برندهای تقلبی خارجی، این محصول توانست کیفیت خود را اثبات نماید و اعتماد مصرف کنندگان را جلب کند به طوری که هم اکنون در بازار ایرانی و جهانی مصپورت جایگاه ویژه ای دارد و سم بوتولینوم به گونه ای عضلات را فلج می کند که در این محصول مانند محصولات کشورهای دیگر به کار رفته است.
قابل ذکر است که مصپورت دارای تاییدیه های وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی است. از دلایل ساخت و تولید بوتاکس ایرانی این است که تولید این دارو در کشور به صرفه تر بوده و دارای اثر گذاری بهتر نیز می باشد، یک بوتاکس نسبتا ارزان و در عین حال کارایی خوبی دارد و نسبت به بوتاکس های چینی (کانادایی) موثرتر و احتمالاً عوارض بسیار کمتری داشته است، علاوه بر آن در صرف هزینه های بوتاکس نیز صرفه جویی خواهد شد.
در ایران تنها 4 نوع بوتاکس مورد تایید وزارت بهداشت می باشد:
1- بوتاکس نورونوکس کره ای Neuronox
2- بوتاکس دیسپورت انگلیسی Dysport
3- بوتاکس زیومین آمریکایی-آلمانی Xeomin این نوع بوتاکس نیازی به نگهداری در یخچال ندارد و نیز چون هیپگونه پروتیینی ندارد احتمال آلرژی و حساسیت هم تقریبا صفر است.
4- بوتاکس Masport مصپورت ایرانی

مشخصات بوتاکس مصپورت
بوتاکس مصپورت با نام ژنریک توکسین کستریدیوم بوتولینوم تیپ A، نام تجاری MASPORT و با شکل دارویی به صورت پودر لیوفیلیز استریل تزریقی در واحدهای 500 و 150 در دسترس می باشد. این بوتاکس تولید کشور ایران می باشد، مقدار 500 واحدی نرمال 3 سی سی آن قابل استفاده برای 3 نفر بوده و تاریخ انقضای آن به مدت 6 ماه به ثبت رسیده است. برای تزریق این محصول باید از پزشک و متخصص مجرب کمک بخواهید. تزریق بوتاکس فرایندی بسیار حساس بوده و فقط به نقاط مشخصی می بایست تزریق شود و گرنه ممکن است فرد دچار عوارض ناخواسته ای مانند افتادگی پلک شود.
بوتاکس ایرانی مصپورت به صورت متوسط تا شدید خط اخم بین ابروها را به طور موقت از بین می برد. مدت زمان ماندگاری تزریق مصپورت معمولا بین 4 تا 6 ماه است و تأثیر تزریق آن اکثرا 3 تا 10 روز به طول می انجامد تا به نتایج دلخواهتان دست پیدا کنید که البته قابل ذکر است که مدت ماندگاری و مدت اثر آن بستگی به مکان تزریق و طریقه ی تزریق هم دارد.

موارد مصرف بوتاکس بوتولینوم توکسین تیپ A
توکسین بوتولینوم A نوعی پروتئین پیچیده است که از باکتری کلستریدیوم بوتولینوم ترشح می شود. توکسین بوتولینیوم A می تواند موجب مسمومیت های شدید غذایی شود. برای کاربردهای پزشکی این فراورده به صورت تزریقی استفاده می شود. این محصول با نام تجاری بوتاکس قابل عرضه است. بوتاکس پس از تزریق، جذب عضله شده و در پایانه های عصبی که فرمان انقباض را به عضلات می رسانند، استقرار میابد. در این محل بوتاکس از آزاد شدن واسطه ای شیمیایی به نام استیل کولین که مسئول انقباض عضلانی است جلوگیری می نماید، و در نهایت فلج عضلانی موقت ایجاد می شود.
بوتولینوم توکسین تیپ A برای زیبایی، درمان اسپاسم صورت بلفاروپلاسم، تورتیکولی اسپاسمودیک، ناهنجاری گردن، اسپاسم نیمه صورت(همی فاسیال)، اختلال صدای اسپاسمودیک، فلج مغزی اسپاسمودیک، میگرن مزمن، چپ چشمی، برطرف نمودن خطوط صورت، خطاخم، چین و چروک های صورت قابل استفاده است.

انواع موجود سم بوتولینوم تجاری
• سم نوع A: برندهای بوتاکس، ویستابل، آزالور، دیسپورت، زئومین، بوکوتور و مصپورت و...
• سم نوع B: شامل نوروبلاک.
در ایران، برند بوتاکس به اشتباه به صورت عبارت هایی همچون (بوتاکس کنیتوکس یا بوتاکس مصپورت) نیز بکار می رود، در حالی که همگی آنها نام برندی از سم بوتولینوم دارند. سم بوتولینوم (از هر برندی مثل بوتاکس، مصپورت و...) می تواند برای درمان و پیشگیری تمامی چین و چروک ها استفاده شود. پس از تزریق و گذشت یک تا دو روز ارسال پیام سیگنال عصبی به عضله متوقف می شود و توانایی حرکت عضله از بین می رود و با این عمل در نتیجه چین و چروک کمتری در پوست ایجاد خواهد شد و به جوانسازی پوست کمک می کند.

زمان تزریق مجدد بوتاکس مصپورت
قسمت بالایی صورت، بهترین ناحیه برای تزریق بوتاکس مصپورت است که معمولا شامل درمان خطوط پنجه کلاغی در اطراف چشم ها و چین و چروک روی پیشانی و خطوط اخم (و برخی نواحی اطراف لب ها، چانه و گردن) است. بسته به ناحیه تزریق، دوز استفاده شده و میزان جوابدهی بدن شما به درمان، درمان مجدد هر 3 تا 6 ماه مورد نیاز خواهد بود. برای این که عوارض جانبی تزریق بوتاکس به حداقل برسد، حتماً مطمئن شوید که بوتاکس اصل در ناحیه درمان تزریق می شود.

مشاوره و اجرا صادرات واردات ترخیص
نظر شما
نام و نام خانوادگی:

شماره تماس (نمایش داده نمی شود):

کد امنیتی: captcha

متن پیام: (نظر شما پس از بررسی منتشر خواهد شد)


مطالب مرتبط:
مخفی کردن >>