اپلیکیشن زینگ | باربری آنلاین
زینگ - سامانه جامع حمل و نقل

تماس تلفنی
 
گفتگو آنلاین
 
دانلود زینگ
خانه دانلود اپلیکیشن زینگ آشنایی با زینگ فروشگاه خدمات اطلاعاتی همکاری با ما بیمه شخص ثالث تماس با ما
زینگ - سامانه جامع حمل و نقل کشوری

تماس تلفنی

گفتگو آنلاین

دانلود زینگ

جستجو
بیمه شخص ثالث از دم قسط
مشاوره و اجرا صادرات واردات ترخیص

لیپوماتیک چیست؟ (LIPOMATIC) روشی پیشرفته با کمترین عوارض برای تخلیه چربی های موضعی بوده و دقیق تر از روش لیپوساکشن (LIPOSUCTION) است. لیپوماتیک روشی برای کاهش سایز است و برای کاهش وزن و درمان چاقی راه حل محسوب نمی شود. استفاده از این روش برای از بین بردن چربی هایی با مقدار زیاد در بدن اصلا توصیه نمی شود، اما با این روش، حجم زیادی از چربی ها در یک جلسه تخلیه می شوند و نیاز به بیهوشی ندارد.

روش های حذف چربی های موضعی
روش های حذف چربی های موضوعی به صورت کلی به دو دسته عمده تقسیم می شود:

بخش اول مربوط به مواردی است که بیمار با رژیم غذایی، ورزش و استفاده از دستگاه های غیرتهاجمی که نیاز به عمل جراحی ندارد، نسبت به از بین بردن چربی اقدام می کند. وکیوم و ماساژ از جمله این روش هاست.
بخش دوم مربوط به مواردی است که بیمار با رژیم غذایی و ورزش نتوانسته یا قادر نیست چربی های اضافی را از بین ببرد و با تشخیص پزشک متخصص، باید جراحی (لیپوساکشن معمولی، لیپوماتیک و لیزر لیپولیز) شود. عوارض لیزر لیپولیز از لیپوساکشن کمتر است.
جراحی های چاقی، دو دسته است:

دستگاه

جراحی چاقی مفرط
جراحی چاقی موضعی
انجام هر یک از این روش ها باید به تشخیص پزشک متخصص انجام شود؛ نه پزشک عمومی.

چگونگی انجام لیپوماتیک
لیپوماتیک، روشی برای برداشت غیرتهاجمی بافت چربی از بدن است. در این عمل، پزشک معالج از طریق دستگاهی که عکس آن را در زیر می بینید با حرکات لرزشی لوله ای به نام کانولا، سلول های چربی را به روش غیرلیزری و حرارتی خارج می کند. ایمنی لیپوماتیک از لیپوساکشن بسیار بیشتر است و عفونت کمتری ایجاد می کند؛ چراکه محافظت از اعصاب، رگ های خونی و ماهیچه ها در روش لیپوماتیک از لیپوساکشن بیشتر است.
هدف روش لیپوماتیک برخلاف روش لیپوساکشن، تغییر سایز، فرم و حجم در نقطه خاصی از بدن است. درحالی که در روش لیپوساکشن، هدف اصلی، کم کردن وزن است. در این روش، کلیه نواحی بدن که دارای توده چربی است، تراشیده و چربی انباشته برداشته می شود (سوزانده نمی شود).

آشنایی با دستگاه لیپوماتیک
دستگاه لیپوماتیک، یک کمپرسور دارد که در عکس بالا می بینید. کمپرسور، هوای فشرده را به لوله کانولا منتقل می کند. این لوله با حالت ارتعاشی مداوم و سریع زیر پوست، لرزش های زیادی به صورت 3D (سه بعدی) ایجاد می کند تا سلول های چربی شکسته شوند. سوراخی که برای ورود لوله کانولا استفاده می شود، سه میلی متر است تا از این طریق، امواج اینفراسونیک ایجاد و سلول های چربی زیر پوست تخریب شوند. چربی شل شده به خارج بدن منتقل و کشیده می شود. درواقع این دستگاه، به صورت فیزیکی و نه به صورت سوزاندن چربی ها را برمی دارد و میله فلزی کانولا، عمل تخریب را انجام می دهد.

از بهترین دستگاه های لیپوماتیک می توان به دستگاه لیپوماتیک SP6 اشاره کرد که در کلینیک های زیبایی استفاده می شود. این دستگاه ها سیستم محافظتی خوبی دارد و تاییدیه FDA آمریکا را هم کسب کرده است.

اقدامات پیش و پس از عمل لیپوماتیک
توصیه می شود قبل از انجام این عمل، پزشک حتما شما را معاینه کند و اگر دچار چاقی مفرط هستید، از انجام این عمل اجتناب کنید. شاخص توده بدنی شما که در ادامه درباره آن توضیح داده می شود، باید کنترل شود. اگر سیگار و الکل مصرف می کنید، 14 روز پیش از عمل، از مصرف آن خودداری کنید.

متقاضیان عمل لیپوماتیک، باید 48 ساعت پیش از انجام عمل، از مصرف آسپرین خودداری کنند، چراکه آسپرین باعث رقیق شدن خون می شود. فردای روزی که عمل را انجام دادید، از مصرف قرص های ویتامین E پرهیز کنید. بهتر است روز عمل، ناشتا باشید. چون در زمان عمل، بخشی از آب بدن نیز تخلیه می شود، پس از عمل، باید مایعات کافی بنوشید.

پس از انجام عمل لیپوماتیک، پزشکان توصیه می کنند که حداقل به مدت 48 ساعت از استعمال دخانیات و مشروبات الکی خودداری شود. اگر پوست تان شل شد، حداقل به مدت 72 ساعت از ننشینید و دراز بکشید. نشستن زیاد سبب چین خوردگی در ناحیه شکم می شود. حتما پس از عمل، به مدت از گن 7 روز از گِن استفاده کنید. استفاده از گن برای بعضی از بیماران در مدت زمان بیشتری توصیه می شود.

دستگاه

مزایای لیپوماتیک به نسبت لیپوساکشن
در روش لیپوماتیک، لایه چربی زیر پوست در مقایسه با روش لیپوساکشن یک نواختی بیشتری دارد و شاهد باقی مانده چربی ای نیستیم که در روش لیپوساکشن به صورت گلوله ای زیر پوست مانده اند.
در مقایسه با روش لیپوساکشن که گاهی لازم بود، بیمار تا 180 روز از گن استفاده کند، در این روش، بیمار باید حدود 2 هفته از گن استفاده کند. گاهی اوقات این زمان تا 4 هفته بسته به سن و شرایط بیمار، افزایش می یابد. استفاده از گن به این خاطر توصیه می شود تا پوست کاملا جمع شود.
در مقایسه با روش لیپوساکشن، میزان صدمه ای که به ترابکولاهای پوستی وارد می شود، در روش لیپوماتیک کمتر است.
گاهی در روش لیپوساکشن سنتی، به بی حسی موضعی و بیهوشی عمومی نیاز است، اما در روش لیپوماتیک، بی حسی موضعی مثل جراحی دندان یا برداشتن زگیل تناسلی با لیزر کفایت می کند.
در روش لیپوساکشن، تورم ناشی از عمل و ترشحات، از عوارض این عمل است، اما در روش لیپوماتیک، ترشحات پس از 36 ساعت برطرف می شود.
ریسک عفونت در لیپوماتیک به نسبت لیپوساکشن بسیار کمتر است.
کوفتگی پس از عمل در روش لیپوماتیک، خیلی کمتر از روش ساکشن است.

عوارض لیپوماتیک
لیپوماتیک هم مثل هر عمل دیگر، حتی اگر کمترین ریسک را داشته باشد و بسیار تخصصی انجام شود، دارای عوارضی است که باید از آن مطلع بود. لیپوماتیک حدود 20 سال است که در دنیا رواج دارد. سال به سال نیز دستگاه ها و روش هایی که برای چربی زدایی استفاده می شود، تخصصی می شود، اما به هر حال، اساس کار لیپوماتیک، بر اساس VIBRATION یا ارتعاشات است که این عمل می تواند باعث عوارضی همچون تکان های دست به مدت زیاد و خستگی پزشک شود. درحالی که در لیپوساکشن، ارتعاشی وجود ندارد. در نتیجه، یکی از عوارض و مشکلات لیپوماتیک بحث ارتعاش و طولانی شدن زمان عمل و خستگی پزشک است.

اگر ارتعاشات عمل لیپوماتیک کنترل نشود، می تواند ضرباتی به جراح و بیمار وارد کند. ازآنجایی که، اساس عمل لیپوماتیک، ضربه و ارتعاش است، خطر آمبولی چربی در این روش بیشتر از ساکشن است. اگرچه دراین باره، دیدگاه های متفاوتی مطرح است.

در ادامه این نوشتار به موارد مهمی در مورد این عمل جراحی اشاره شده است:

بهتر است عمل لیپوماتیک در نواحی بزرگ انجام شود. مثلا این عمل در بخش غبغب به سختی انجام می گیرد.
در این روش ممکن است کوفتگی بدن افراد مسن بیشتر باشد.
وایبرشن و ساکشن روی یک PROBE نصب شده و محل های ورود آن بزرگ است، بنابراین جای زخم بیشتر خواهد بود.
برخلاف تصور عموم متقاضیان روش لیپوماتیک، این روش، باعث کلاژن سازی پوست نمی شود و حرکت سه بعدی کانولا هم باعث این تحریک نخواهد شد. بنابراین هیچ مکانیسمی برای تحریک فیبرولاست ها وجود ندارد و افتادگی پوست محتمل خواهد بود.
نتایج لیپوماتیک برگشت پذیر است. چراکه سلول های چربی از بین نرفته و چربی ها اصطلاحا لیز نمی شود.
حساسیت به لیدوکائین از جمله عوارض عمل لیپومایک در بعضی از بیمارانی است که به این ماده حساسیت دارند.
اگر از داروهای ضدانعقاد خون مثل وارفارین استفاده می کنید، خون ریزی و کبودی در ناحیه عمل، اجتناب ناپذیر است. بهتر است 14 روز قبل از عمل، مصرف را قطع کنید.
اگر محل عمل استریل نباشد، احتمال عفونت وجود دارد.

مشاوره و اجرا صادرات واردات ترخیص
نظر شما
نام و نام خانوادگی:

شماره تماس (نمایش داده نمی شود):

کد امنیتی: captcha

متن پیام: (نظر شما پس از بررسی منتشر خواهد شد)


مطالب مرتبط:
مخفی کردن >>