اپلیکیشن زینگ | باربری آنلاین
زینگ - سامانه جامع حمل و نقل

تماس تلفنی
 
گفتگو آنلاین
 
دانلود زینگ
خانه دانلود اپلیکیشن زینگ آشنایی با زینگ فروشگاه خدمات اطلاعاتی همکاری با ما بیمه شخص ثالث تماس با ما
زینگ - سامانه جامع حمل و نقل کشوری

تماس تلفنی

گفتگو آنلاین

دانلود زینگ

جستجو
بیمه شخص ثالث از دم قسط
مشاوره و اجرا صادرات واردات ترخیص

 واردات

آمار واردات گمرک در سال 99:
آمار واردات گمرک 99 یکی از اصلی ترین سر شماری های تحت بررسی بوده است که با استفاده از آن می‌توان اطلاعات متعدد و گوناگونی حاصل کرد و همچنین می توان بسیاری از هزینه های اقتصادی کشور را برآورد کرد.

هر ساله در کشور ایران اسلامی حق و حقوق گمرکی واردات و صادرات پس از تصویب و تفکر فراوان و پیگیری‌های مسئولین توسط کمیسیون ماده یکم به تصویب می رسد و در کتاب واردات و صادرات ثبت می‌شود.

تعرفه گمرکی در سال 99
تعرفه گمرکی هر ساله طبق قوانین اساسی کشورمان و با نظارت دقیق مسئولات تعیین می‌شود و هزینه اخذ شده طی این فرایند، بخشی از هزینه‌های اقتصادی کشور را جبران و باعث سربلندی روز افزون آن می‌شود.

تعرفه گمرکی سال 99 به منظور اجازه ورود کالاها به کشور و خروج آن ها و حق حمایت دولت آخر می شود که در اکثر موارد مقدار متغیرو متفاوتی برای آن وجود دارد که بر اساس ارزش و اهمیت آن کالا تعیین می‌شود، این بدین معناست که می توانیم ارزش تعرفه گمرکی را براساس ارزشمندی آن کالا به دست آوریم؛ هرچه کالا ارزشمند تر باشد تعرفه گمرکی بیشتری برای آن محاسبه می شود که این ارزشمندی کالا را می توان به روش های مختلف محاسبه و ارزیابی کرد.

هم چنین به علت افزایش رفاه در سبک زندگی امروزی و نیاز بیشتر مردم به کالا‌های مختلف، دولت به منظور رفع این نیاز ها و ایجاد بهترین شرایط برای مردم جامعه دست به تولید انبوه کالا‌ها زده تا بتواند هم نیاز کشور را تامین کند و هم با صادر کردن هزینه واردات کالاهای مورد نیاز را به دست بیاورد، از این رو روز به روز به میزان واردات و صادرات کشور افزوده و تعرفه گمرکی نیز با تعاریف و نظارت شدیدی در پی کنترل این عوامل می باشد.

اما بااین حال عده‌ای سودجو برای گریز از پرداخت تعرفه گمرکی دست به قاچاق انواعی از کالا‌ها با کیفیت نه چندان خوب و با قیمت‌های ارزان می زنند و قوانین مصوب از طرف دولت را زیر پا می‌گذارند.

بااین وجود ما باید بتوانیم کالاهای قاچاق را تشخیص داده و دست به خریدن چنین اجناسی نزنیم و با حمایت از دولتمان به استقلال هرچه بیشتر آن کمک کنیم.

آمار واردات و صادرات کشور:
صادرات و واردات در هر کشوری امری مهم و اساسی برای رفاه افراد جامعه و اقتصاد آن کشور و همچنین تأثیر گذار در سبک زندگی مردم می باشد.

علی رغم نیاز بسیار زیاد کشور ها به دنباله نیاز روز افزون جامعه بشری هر کشوری باید بکوشد تا واردات کالاها از دیگر کشور هارا به منظور کاهش هزینه ها برای کشور و رشد اقتصادی آن به حداقل برساند تا بتواند در عین خودکفایی به بی نیازی نسبی نیز برسد.

کشور پهناور و عزیز ما ایران، دارای آب و هوای اقلیمی خاص و منابع ارزشمند و متعددی بوده که استفاده درست از آن ها که توام با هوش و درایت جوانان و تولید کنندگان ایرانی باشد، می توان زمینه ساز بی نیازی مملکت عزیزمان از دیگر کشور ها و آسایش و راحتی برای هموطنانمان شد.

در دهه اخیر شاهد تولیدات چشمگیر انواع کالا ها زیر سایه نبوغ جوانان ایرانی بوده ایم که بسیاری از این کالاها نه تنها باعث قطع واردات شده، بلکه با تولید انبوه به بسیاری از کشور ها صادر و سالانه چندین میلیون ارز وارد کشور می کند.

ما به عنوان هویت ایرانی خویش وظیفه داریم با خرید کالاهای ساخت ایران علاوه بر ایران، از جوانان و تولیدکنندگان داخلی حمایت کنیم و هم چنین واردات کالا را به حداقل برسانیم و موجب آبادانی این خطه عظیم شویم و هم چنین به عنوان ایرانی حق داشتن کالاهای با کیفیت خوب را نیز در اختیار داریم و همواره خواستار ساخت کالاهایی با بهترین کیفیت و مناسب ترین قیمت از سوی سازندگان و تولید کنندگان این مرز و بوم هستیم تا زیر سایه استقلال در کشور ایران در رفاه و خودکفایی زندگی کنیم.

مشاوره و اجرا صادرات واردات ترخیص
نظر شما
نام و نام خانوادگی:

شماره تماس (نمایش داده نمی شود):

کد امنیتی: captcha

متن پیام: (نظر شما پس از بررسی منتشر خواهد شد)


مطالب مرتبط:
مخفی کردن >>