اپلیکیشن زینگ | باربری آنلاین
زینگ - سامانه جامع حمل و نقل

تماس تلفنی

دانلود زینگ
خانه اپلیکیشن زینگ سامانه صادرات و واردات فروشگاه خدمات اطلاعاتی
خدمات جانبی
تماس با ما
زینگ - سامانه جامع حمل و نقل کشوری

تماس تلفنی

دانلود زینگ

جستجو
عضویت در سامانه صادرات، واردات، تجارت
گروه بازرگانی هومان پویان

کشتی هوشمند

فنّاوری هوشمند در بیشتر صنایع از معدن، خودروسازی و خدمات مالی گرفته تا تولید انواع هواپیما و ساخت خانه های هوشمند کاربرد دارد به طوری که ساخت کشتی هوشمند هم یکی دیگر از این صنایع است.

سایت «پورت تکنولوژی» نوشت:شرکت کشتی سازی چین یک چارچوب همکاری استراتژیک را برای توسعه کشتی های هوشمند و سایر فنّاوری های دریایی و حمل و نقل با اداره ایمنی دریایی چین امضا کرده است. در بیانیه ای اعلام شد، شرکت کشتی سازی چین به تازگی با اداره ایمنی دریایی چین توافق کرده تا بر روی سیستم های مدیریت ترافیک هوشمند، فنّاوری های هوشمند، شناسایی و نظارت همکاری کند.

همچنین قرار است طی آن، به طور مشترک برنامه های توسعه حمل و نقل هوشمند را توسعه می دهند، به طوری که برنامه های آزمایش و ارائه اپلیکیشن ها فنّاوری مرتبط با حمل و نقل هوشمند را انجام می دهند و ساخت سیستم های نظارت حمل و نقل هوشمند را ارتقا می بخشند.علاوه بر این، آن ها همچنین فنّاوری های سازگار با محیط زیست، از جمله کشتی های با سوخت گاز طبیعی مایع (LNG) و سیستم های جدید پیمایش ماهواره ای، کشتی های قطبی و سایر تجهیزات دریایی سطح بالا را مورد بررسی قرار می دهند.

دو طرف همچنین گفتند که همکاری های آن ها باعث تقویت «اشتراک اطلاعات در بازار جهانی کشتی سازی» و تقویت پایدار و سالم تولید تجهیزات دریایی خواهد شد.

این درحالی است که صنعت کشتی سازی جهانی به شدت تحت تأثیر بیماری همه گیر کووید 19 قرار گرفته به طوری که سفارشات در سراسر جهان 50 درصد نسبت به سال گذشته کاهش یافته است. با این حال، شرکت کشتی سازی چین گفت: عملکرد بهتر از حد انتظار بوده است و شاهد افزایش سفارشات 34.2 درصد بوده و سهم بازار خود را به 30.4 درصد افزایش می دهد.

گفتنی است کشتی ها در طی 10 سال گذشته به سرعت افزایش یافته اند، زیرا به دنبال به حداکثر رساندن منابع خود و حمل هر چه بیشتر محموله برای تأمین نیاز جهانی رو به رشد هستند. این به معنی توسعه کشتی های مگا بیشتر در اقیانوس های جهان است که بزرگ ترین ناوگان آن می تواند تا 24 هزار TEU (ظرفیت کشتی کانتینری) محموله حمل کند.

اگرچه این امر باعث می شود تا کشتی ها بتوانند به بازار های جدید برسند و محموله های بیشتری را جابه جا کنند، اما این مسأله باعث ایجاد فشار در ترمینال های کانتینر و ترافیک می شود در حالی که باید بار بیشتری را نیز تحمل کنند، از این رو برای تحقق این امر لازم است به روزرسانی تجهیزات مورد توجه قرار گیرد.

کشتیرانی
حمل زمینی
وانت
حمل هوایی
نظر شما
نام و نام خانوادگی:

شماره تماس (نمایش داده نمی شود):

کد امنیتی: captcha

متن پیام: (نظر شما پس از بررسی منتشر خواهد شد)


مطالب مرتبط:
مخفی کردن >>