اپلیکیشن زینگ | باربری آنلاین
زینگ - سامانه جامع حمل و نقل

تماس تلفنی
 
گفتگو آنلاین
 
دانلود زینگ
خانه دانلود اپلیکیشن زینگ آشنایی با زینگ فروشگاه خدمات اطلاعاتی همکاری با ما بیمه شخص ثالث تماس با ما
زینگ - سامانه جامع حمل و نقل کشوری

تماس تلفنی

گفتگو آنلاین

دانلود زینگ

جستجو
بیمه شخص ثالث از دم قسط
مشاوره و اجرا صادرات واردات ترخیص

کشتی هوشمند فراساحل

کشتی هوشمند بدون سرنشین به منظور حفاظت از عملیات ساحلی و حفظ محیط زیست و سرکشی به سکو های نفتی و دریافت گزارش ها از آن ها توسط یک کنسرسیوم به ریاست یک شرکت هلندی رونمایی شد.این کشتی که توسط کنسرسیومی از چند شرکت به ریاست شرکت SeaZip هلند ساخته شده است دارای کارکردهای چند منظوره است.

"Pelle de Jong" مدیر عامل شرکت LISA یکی از اعضای کنسرسیوم شرکت هلندی در این زمینه گفت: این کشتی ها جایگزین کشتی های قبلی سنتی فراساحل می شوند و بسیار مدرن، کوچک، سبک و کارآمد ساخته شده اند و در آن هیچ نیروی انسانی مورد استفاده قرار نمی گیرد.وی با اشاره به اینکه در منبع سوخت این کشتی به منظور تأمین انرژیِ کشتی، باتری های مخصوص کارگذاری شده است با این حال بخشی از انرژی خود را از خورشید دریافت می کند.

به گفته وی این کشتی با استفاده از فنّاوری پیشرفته ضمن گشت زنی در تمام نقاط گزارش های مربوط به ترافیک دریایی، آلودگی محیط زیست، نیاز های اسکله های مربوط به نفت و گاز را دریافت کرده و به نزدیکترین مرکز مستقر در ساحل انتقال می دهد. در واقع به نوعی گارد ساحلی هم محسوب می شود.

علاوه بر آن تمامی عملیات کشتی و آنچه در تیررس آن قرار دارد به صورت فیلم های ویدیویی ضبط شده و در معرض دید کاربران مستقر در ساحل قرار می گیرد."Rolph Hijdra" رئیس تحقیقات هوشمندسازی معماران نیروی دریایی نیز در این ارتباط می گوید: کشتی فراساحل ساخته شده عاری از انتشار هرگونه آلودگی است. ابتدا با استفاده از پنل های خورشیدی نیروی محرکه خود را تأمین می کند و در صورت عدم دسترسی به انرژی خورشیدی بلافاصله نیروی محرکه خود را از باتری ها می گیرد.

به گفته وی این کشتی چند منظوره ساخته شده و می تواند مدت ها مانند ناو های زیر دریایی در داخل آب مخفی بماند.وی در پایان گفت: در مراحل ابتدای راه اندازی این کشتی یک پهپاد عملیاتِ کشتی را زیر نظر گرفته و گزارش های لازم را ارسال می کند.

مشاوره و اجرا صادرات واردات ترخیص
نظر شما
نام و نام خانوادگی:

شماره تماس (نمایش داده نمی شود):

کد امنیتی: captcha

متن پیام: (نظر شما پس از بررسی منتشر خواهد شد)


مخفی کردن >>