اپلیکیشن زینگ | باربری آنلاین
زینگ - سامانه جامع حمل و نقل

تماس تلفنی
 
گفتگو آنلاین
 
دانلود زینگ
خانه دانلود اپلیکیشن زینگ آشنایی با زینگ فروشگاه خدمات اطلاعاتی همکاری با ما بیمه شخص ثالث تماس با ما
زینگ - سامانه جامع حمل و نقل کشوری

تماس تلفنی

گفتگو آنلاین

دانلود زینگ

جستجو
بیمه شخص ثالث از دم قسط
مشاوره و اجرا صادرات واردات ترخیص

کاربرد دستگاه cnc در صنایع مختلف

با توجه به تنوعی که برای دستگاه های سی ان سی در نظر گرفته شده و با در نظر گرفتن قابلیت های متنوع آن، مطمئناً کاربرد دستگاه cnc در صنایع مختلف به عنوان یک عامل محرک در راه اندازی مشاغل مختلف شناخته می شود. فرض بگیرید شما صاحب یک دستگاه با توانایی برش و حکاکی فوق العاده دقیق هستید که روی مواد مختلف کار می کند و محدودیتی در طراحی الگو های دو بعدی و سه بعدی ندارد.

اهمیت کاربرد دستگاه cnc در صنایع

وقتی که در مورد استفاده از یک دستگاه سی ان سی در صنایع مختلف صحبت می کنیم، منظور ما یک دستگاه پیشرفته است که بخش های مختلف آن به صورت هماهنگ برای یک هدف خاص طراحی شده است. بنابراین طبیعی است که در انجام وظیفه خود بسیار دقیق و حساب شده عمل کند. اما دلایل کاربرد دستگاه cnc به موارد زیر محدود می شود:

  • تحت کنترل یک نرم افزار پیشرفته و هوشمند است که دستگاه را به خوبی کنترل می کند
  • دخالت انسانی را به حداقل می رساند و مانع از خطاهای انسانی می شود
  • سرعت تولید را افزایش می دهد و قطعات تولیدی نیاز به اصلاح ندارند
  • روند تولید را از لحاظ اقتصادی مقرون به صرفه می کنند
  • برای کار روی متریال های مختلف اختصاصی شده و می تواند حوزه فعالیت ما را تقویت کند
  • از لحاظ ایمنی در سطح بالایی است و امکان بروز مشکل برای تکنسین وجود ندارد.

توصیفات گفته شده بیشتر موارد کلی و نقاط قوت دستگاه سی ان سی هستند. اما اگر بخواهیم به کاربرد دستگاه cnc در صنایع اشاره کنیم، با توجه به نوع دستگاه می توانیم گزینه های زیر را معرفی کنیم:

دستگاه تراش سی ان سی

این دستگاه ها برای تراشکاری و به طور ویژه برای شکل دهی یک قطعه کار تحت کنترل دو محور به کار گرفته می شوند و معمولاً روند حکاکی سطح یک نمونه را به خوبی انجام می دهند. اگر ما در یک صنعت خاص نیاز به تراش دادن سطح قطعه کار و جداسازی قسمت هایی از آن را داشته باشیم، دستگاه تراش سی ان سی بهترین انتخاب ممکن است.

دستگاه فرز سی ان سی

به کارگیری دستگاه فرز سی ان سی در صنایع مختلف می تواند شامل برش کاری و همچنین سوراخکاری سطح قطعه کار باشد. در این دستگاه ها معمولاً قطعه کار ثابت بوده و این ابزار برشی است که به کمک اسپیندل در اطراف آن می چرخد و امکان برش کاری نمونه های چند بعدی را به ما می دهد. نکته جالبی که در مورد دستگاه فرز سی ان سی وجود دارد این است که از تعداد محور های متنوع برخوردار بوده و این توانایی کاربرد دستگاه cnc در صنایع مختلف را تقویت می کند.

دستگاه سی ان سی فلزات

این دستگاه ها به طور اختصاصی برای کار روی فلزات آهنی و غیر آهنی طراحی شده اند و به عنوان محبوب ترین و پرکاربردترین دستگاه سی ان سی در صنعت شناخته می شود. از تولید قطعات در صنعت خودروسازی گرفته تا تولید جواهرات و زیورآلات زینتی، همگی نمونه هایی از کاربرد دستگاه cnc فلزات در صنعت هستند. امروزه بسیاری از کارگاههای تراشکاری معمولی در سطح شهر از این دستگاه ها بهره می برند و به عنوان اصلی ترین ابزار کسب درآمد آنها شناخته می شود.

دستگاه سی ان سی چوب

با توجه به اینکه بخش اصلی و مهم صنعت مبلمان با استفاده از دستگاه سی ان سی چوب انجام می شود، از لحاظ کاربرد در سطح مطلوبی بوده و امکان استفاده از آنها در کارگاههای بزرگ و کوچک وجود دارد. در یک کارگاه کوچک و خانگی می توان از یک دستگاه سی ان سی رومیزی استفاده کرد، اما کاربرد دستگاه cnc در صنایع بزرگ تر نیاز به یک دستگاه پیشرفته تر دارد.

دستگاه سی ان سی سنگ

اگر بخواهیم به اصلی ترین تولیدات دستگاه سی ان سی سنگ اشاره کنیم، کارگاه های تولید سنگ قبر و کارگاه های مجسمه سازی اصلی ترین کاربرد این دستگاه را به خود اختصاص می دهند. البته امروزه کارگاه های سنگبری و تولید سنگ ساختمانی هم می توانند از این دستگاه ها برای حکاکی روی سنگ و آماده سازی سنگ نوشته استفاده کنند که معمولاً از لحاظ هنری طرفدار زیادی دارند. در حقیقت کاربرد دستگاه cnc سنگ در صنعت بیشتر مربوط به حوزه دکوراسیون داخلی در ساختمان است.

دستگاه cnc شیشه

اگرچه کاربرد دستگاه cnc در صنایع شیشه کمتر و محدودتر است، اما باز هم انتخاب خوبی برای کسب درآمد و بهبود وضعیت کارگاه محسوب می شود. تولید قطعات تزیینی در صنعت خودروسازی و همچنین تولید آینه ها و شیشه ها برای نماکاری ساختمان اصلی ترین حوزه های کاربرد این دستگاه ها محسوب می شود. البته یک کارگاه کوچک خانگی می تواند از یک دستگاه سی ان سی کوچک به عنوان ابزار تولید خود استفاده کرده و از آن برای کسب درآمد کمک بگیرد.

دستگاه cnc لیزر

لیزر به عنوان پرقدرت ترین ابزار برشی شناخته می شود که می توان از آن برای کار روی متریال های مختلف استفاده کرد. دستگاه سی ان سی لیزر در حقیقت همان دستگاه معمولی است که برای ابزار برشی آن از اشعه لیزر استفاده شده است. این ویژگی جالب توجه و منحصر به فرد به صنعت اجازه می دهد که قطعات بسیار دقیق و حساس مانند قطعات کامپیوتری و تجهیزات پزشکی را تولید کنند. البته امکان اختصاصی کردن لیزر برای متریال های مختلف مانند سنگ و فلز و شیشه وجود دارد که در انتخاب دستگاه باید به این موارد توجه کنید.

دستگاه سی ان سی کوچک در مشاغل خانگی

محدود بودن سرمایه اولیه برخی از افراد و تازه کار بودن آنها باعث شده که امکان انتخاب دستگاه های سی ان سی پیشرفته مانند دستگاه تراش چند کاره را نداشته باشند. تولید کنندگان دستگاه های سی ان سی به نیاز این کارگاه ها توجه داشته اند و معتقدند که برای این افراد هم امکان بکارگیری دستگاه های هوشمند وجود دارد. باید این حقیقت را بپذیریم که در مشاغل خانگی و در کارگاه های کوچک امکان استفاده از یک دستگاه پیشرفته نیست.

پیشنهاد شرکت های تولیدی و فروشنده های دستگاه سی ان سی به این افراد، به کارگیری دستگاه سی ان سی کوچک یا دستگاه سی ان سی رومیزی است. این دستگاه ها اگر چه از لحاظ اندازه یا برش روی متریال های پیشرفته محدود هستند، اما برای کاربردهای کوچک تر و برای صنایع کوچک انتخاب های خوبی محسوب شده و در عین حال می توان از آنها به عنوان دستگاه سی ان سی ارزان استفاده کرد.

مشاوره و اجرا صادرات واردات ترخیص
نظر شما
نام و نام خانوادگی:

شماره تماس (نمایش داده نمی شود):

کد امنیتی: captcha

متن پیام: (نظر شما پس از بررسی منتشر خواهد شد)


مطالب مرتبط:
مخفی کردن >>