اپلیکیشن زینگ | باربری آنلاین
زینگ - سامانه جامع حمل و نقل

تماس تلفنی
 
گفتگو آنلاین
 
دانلود زینگ
خانه دانلود اپلیکیشن زینگ آشنایی با زینگ فروشگاه خدمات اطلاعاتی همکاری با ما بیمه شخص ثالث تماس با ما
زینگ - سامانه جامع حمل و نقل کشوری

تماس تلفنی

گفتگو آنلاین

دانلود زینگ

جستجو
بیمه شخص ثالث از دم قسط
مشاوره و اجرا صادرات واردات ترخیص

افزایش سرعت دستگاه cnc

شاید به منظور افزایش درآمد کارگاه و به هدف بالا بردن میزان تولید آن به فکر افزایش سرعت دستگاه CNC خود افتاده باشید و اطلاعات چندانی در مورد آن نداشته باشید. متاسفانه بالا بودن قیمت دستگاه سی ان سی باعث می شود که اکثر تکنسین ها و صاحبین کارگاه ها نسبت به آنها بسیار محتاط باشند و به اندازه کافی از ظرفیت دستگاه استفاده نکنند. اما تجربه نشان داده که توانایی این دستگاه ها بسیار بیشتر از حد تصور ماست و می توان برای اهداف مختلف از آنها استفاده کرد.

آیا افزایش سرعت دستگاه CNC امکان پذیر است؟

اگر از دستگاه های کوچک و رومیزی چشم پوشی کنیم، برای خرید دستگاه سی ان سی باید مبلغ هنگفت چند صد میلیون تومانی سرمایه گذاری کنید تا بتوانید قطعات سخت و پیچیده را برش دهید. این موضوع باعث شده که تکنسین ها بسیار محتاط باشند.

اگر چه سرویس مناسب دستگاه و دنبال کردن دستورالعمل شرکت فروشنده برای حفظ کارایی دستگاه ضروری است، اما تجربه نشان داده که با تغییر برخی از قسمت ها یا شیوه های استفاده از دستگاه سی ان سی می توان به افزایش سرعت دستگاه امیدوار بود.

نکته مهم دیگری که باید به خاطر داشته باشید این است که در تولید دستگاه سی ان سی روی تناسب عملکرد بخش های مختلف حساب شده و به همین دلیل شما بدون دانش کافی نباید دستگاه را تغییر دهید. اما به طور کلی روش های افزایش سرعت دستگاه CNC شامل موارد زیر می شوند:

تقویت قدرت الکتروموتور

الکتروموتور دستگاه سی ان سی به عنوان قلب تپنده آن شناخته می شود و عملکرد کلیه دستگاه تابع این قسمت است.نکته مهم دیگری که در افزایش سرعت دستگاه CNC وجود دارد این است که تعداد اسب بخار و تعداد دور در دقیقه الکتروموتور مشخص کننده سرعت دستگاه هستند. با استناد به این اطلاعات می توان تغییراتی در الکتروموتور به وجود آورد. شما هم می توانید با مجوز شرکت تولید کننده و بر مبنای استاندارد دستگاه تغییراتی در الکتروموتور آن به وجود بیاورید.

بالا بردن سرعت گردش اسپیندل

تغییر اسپیندل بهانه خوب دیگری برای افزایش سرعت دستگاه CNC است. در حقیقت اسپیندل به طور مستقیم با سرعت دستگاه در ارتباط است و وظیفه آن انتقال قدرت از الکتروموتور به ابزار برشی است. بین الکتروموتور و اسپیندل ارتباط مستقیم وجود دارد و توانایی آنها باید متناسب و هماهنگ باشد.

حالا اگر شما قصد تغییر در دستگاه خود دارید و اصطلاحاً می خواهید دستگاه خود را تقویت کنید می توانید از یک اسپیندل با سرعت گردش بالاتر استفاده کنید. این انتخاب شما باید بر مبنای توانمندی الکتروموتور دستگاه سی ان سی باشد تا هم فشار کمتری به آن وارد شده و هم متناسب با هدف سرعت مناسب را ایجاد کند.

انتخاب ابزار برشی مناسب

شاید تصور تأثیر ابزار برشی در بالا بردن سرعت دستگاه سی ان سی برای شما سخت باشد. اما جالب است بدانید که حتی نحوه حرکت ابزار برشی به هنگام برشکاری قطعه کار یا حفاری آن روی این سرعت تأثیرگذار است. اگر نمونه های مختلف ابزارهای برشی را دیده باشید که هر کدام از آنها برای اهداف خاصی طراحی شده اند و این طراحی برای کار دستگاه بهینه شده است.

شما هم برای افزایش سرعت دستگاه CNC در برش برخی مواد خاص یا در برخی شیوه های برشکاری می توانید ابزار برشی را متناسب با آن تغییر دهید. البته باید قبول کنیم که مهارت تکنسین در انتخاب ابزار برشی بسیار مهم و تعیین کننده است. در مطالب قبلی به دستگاه سی ان سی چوب و انواع مته پر کاربرد در آن پرداختیم که حتما آن را مطالعه کنید.

چگونه سرعت تولید یک کارگاه را افزایش دهیم؟

معمولاً کارگاه های سی ان سی بعد از گذر از فاز اولیه توانایی به دست آوردن مشتری و انجام سفارش های پیچیده را دارند. این موضوع باعث می شود که در بلند مدت نیاز به آمار تولید بالاتری دارند تا بتوانند پاسخگوی نیاز مشتریان خود باشند.

معمولاً کارگاه های کوچک ترجیح می دهند که سفارش ها را به کارگاه های دیگر واگذار کنند یا زمان کار دستگاه خود را بالا ببرند. حالت اول برای یک کارگاه مناسب نیست و اعتبار او را خدشه دار می کند. حالت دوم هم طول عمر مفید دستگاه را پایین می آورد و بازدهی آن کمتر می شود.در این وضعیت دو مسیر متفاوت برای کارگاه باقی می ماند:

  • افزایش سرعت دستگاه CNC: در این وضعیت کارگاه و تکنسین باید دستگاه خود را با توجه به موارد گفته شده در بند قبلی تقویت کنند. این برای کسانی که سرمایه کافی برای خرید چند دستگاه ندارند بهتر است و سرمایه اولیه کمی هزینه می کند. اما در طرف مقابل باید بپذیریم که ارتقاء دستگاه به منظور بالا بردن آمار تولید آن نیاز به مهارت ویژه ای دارد که شاید شما چنین مهارتی را نداشته باشید.
  • استفاده از دستگاه سی ان سی چند کاره: دستگاه های سی ان سی چند کاره امکان انجام چند کار برشی را به صورت همزمان فراهم می کنند و به همین دلیل امکان استفاده از آنها در کارگاه های بزرگ و کوچک وجود دارد. معمولا این دستگاه ها قیمت بالاتری نسبت به دستگاه های معمولی دارند، ولی در هر صورت از جابجا کردن قطعه کار بین چند دستگاه و تلف شدن زمان جلوگیری می کنند و به طور مستقیم در افزایش سرعت دستگاه CNC تأثیر گذار هستند.
مشاوره و اجرا صادرات واردات ترخیص
نظر شما
نام و نام خانوادگی:

شماره تماس (نمایش داده نمی شود):

کد امنیتی: captcha

متن پیام: (نظر شما پس از بررسی منتشر خواهد شد)


مطالب مرتبط:
مخفی کردن >>