اپلیکیشن زینگ | باربری آنلاین
زینگ - سامانه جامع حمل و نقل

تماس تلفنی
 
گفتگو آنلاین
 
دانلود زینگ
خانه دانلود اپلیکیشن زینگ آشنایی با زینگ فروشگاه خدمات اطلاعاتی همکاری با ما بیمه شخص ثالث تماس با ما
زینگ - سامانه جامع حمل و نقل کشوری

تماس تلفنی

گفتگو آنلاین

دانلود زینگ

جستجو
بیمه شخص ثالث از دم قسط
مشاوره و اجرا صادرات واردات ترخیص

کاهش هزینه سرویس دستگاه cnc

هزینه سرویس دستگاه cnc می تواند زیاد و سرسام آور باشد و اگر زمان خواب و از کار افتادگی دستگاه را هم به آن اضافه کنیم، تبدیل به یک هزینه نگران کننده می شود. در عین حال چندین روش عاقلانه وجود دارد که ما از دستگاه سی ان سی به شکل مناسب استفاده کنیم و نیاز ما به تماس خدماتی با شرکت های تولید کننده یا شرکت های ارائه دهنده خدمات گارانتی و خدمات پس از فروش به حداقل برسد.

خرید دستگاه مناسب برای هدف مناسب = کاهش هزینه سرویس دستگاه cnc

خرید دستگاه سی ان سی یک سرمایه گذاری بزرگ و اساسی است که می تواند تبدیل به یک منبع کسب درآمد فوق العاده شود. متاسفانه برخی از شرکت ها، به امید صرفه جویی در هزینه های اولیه به سراغ دستگاههای می روند که توانایی کافی برای برآورده کردن خواسته های آنها را ندارند. مثلاً ممکن است یک کارگاه به دنبال استفاده مداوم از دستگاه باشد، اما طراحی دستگاه انتخابی آنها برای این هدف صورت نگرفته باشد.

این موضوع منجر به استهلاک بیش از حد قطعات دستگاه و در نتیجه بالا رفتن هزینه سرویس دستگاه cnc می شود. از طرف دیگر دستگاه هم با گذشت زمان دقت اولیه خود را از دست می دهد و تولید قطعات با تولید ضایعات و کاهش کارآیی کارگاه همراه خواهد بود.

برای قطعات مصرفی جایگزین داشته باشید

در هر دستگاهی برخی قطعات وجود دارد که به دلیل کار زیاد و استهلاک بالا باید به مرور زمان تعویض شوند. شاید رایج ترین و شناخته شده ترین قطعه دستگاه های سی ان سی، ابزار برشی باشد که نحوه کار دستگاه مستقیماً به فعالیت آن بستگی دارد. با پیش بینی این نیاز و حفظ موجودی قابل کنترل برای این قطعات، می توانید از خرابی قابل توجه و تعمیرات اضطراری در دستگاه خود جلوگیری کنید و به نوعی هزینه سرویس دستگاه cnc خود را کاهش دهید.

سرویس دستگاه را مطابق با برنامه ارائه شده توسط شرکت انجام دهید

یکی از آسان ترین راهکار ها برای کاهش هزینه سرویس دستگاه سی ان سی این است که کارکنان و تکنسین ها را برای انجام مراقبت های معمول پیشگیرانه آموزش دهیم. همانطور که خودرو و ماشین شخصی شما به مراقبت منظم نیاز دارد، دستگاه هایی که در کارگاه خود به کار می برید هم نیازمند سرویس ماهانه هستند و این سرویس به میزان استفاده و شدت کاربرد آنها بستگی دارد.

اپراتورها و برنامه نویسان دستگاه سی ان سی خود را آموزش دهید

بزرگ ترین خطاها و خرابی های یک دستگاه سی ان سی زمانی اتفاق می افتد که اپراتور ها و کسانی که با دستگاه کار می کنند با آن آشنایی ندارند. برنامه نویسی دستگاه سی ان سی یک موضوع پیچیده است که عملاً کنترل دستگاه را در اختیار می گیرد و آن را برای انجام وظایف مختلف آماده می کند.

یک اپراتور باید با اصول برنامه نویسی دستگاه سی ان سی آشنایی کامل داشته باشد و بداند که چگونه ایرادات و نقص های رخ داده در دستگاه را برطرف کند.از آنجا که برنامه ها و فناوری های جدید به طور مداوم توسط شرکت های تولیدکننده در حال عرضه به بازار هستند، حتی با تجربه ترین اپراتور ها هم باید آموزش های جدید ببینند تا از هزینه سرویس دستگاه cnc بکاهند.

برای کاهش هزینه سرویس دستگاه cnc مشکلات آن را بنویسید

معمولاً در هنگام کار با دستگاه سی ان سی با مشکلات متناوبی مواجه می شوید و ممکن است حوادث مختلفی برای دستگاه شما رخ دهد. ضبط شرایط دستگاه در زمان بروز مشکل و ثبت هرگونه هشدار یا نشانگر به شما اجازه می دهد تا در سریعترین زمان ممکن برای رفع آن اقدام کنید و حتی یک الگو برای رفع مشکلات بعدی در اختیار داشته باشید.

هرچه اطلاعات بیشتری در مورد مشکلات دستگاه سی ان سی خود در اختیار داشته باشید، امکان استفاده از آن ها برای شرکت های ارائه دهنده خدمات گارانتی هم بیشتر خواهد بود و به رفع مشکل کمک می کند. این می تواند در وقت و هزینه شما صرفه جویی کند و هزینه سرویس دستگاه cnc را پایین بیاورد. در هر صورت باید بپذیریم که هر چه زمان حالت خواب دستگاه شما بیشتر باشد زیان بیشتری هم در کارگاه خود خواهید داشت.

زمان کافی برای استراحت دستگاه در نظر بگیرید

استراحت دادن به دستگاه سی ان سی شامل ویژگی هایی مانند صرفه جویی در مصرف انرژی و همچنین کنترل موارد مختلفی مانند سیستم هیدرولیک دستگاه و عملکردهای مختلف آن است. در ضمن این فرصت در اختیار اپراتور قرار دارد تا ابزارهای برشی و سایر ابزارهای مصرفی دستگاه را تعویض کند و در صورت نیاز از قطعات جدید استفاده کنند. همه این موارد در وهله اول منجر به افزایش بازدهی دستگاه و در کنار آن کاهش هزینه سرویس دستگاه cnc می شوند.

مستندات و کاتالوگ دستگاه را نزد خود نگه دارید

به هنگام خرید دستگاه سی ان سی یک دفترچه راهنمای کاربر و سایر اطلاعات مورد نیاز در رابطه با ابزارهای دستگاه در اختیار شما قرار می گیرد تا اپراتور بتوانند از آنها به عنوان راهنما استفاده کند. این مستندات از این جهت اهمیت دارد که اپراتور بدون نیاز به تماس با شرکت می تواند نیازهای اولیه خود را برطرف کند.

هرچه آشنایی افراد با این اسناد بیشتر باشد قادر به انجام تنظیمات جزئی بوده و به شکل ایمن از دستگاه استفاده می‌کند. بنابراین طبیعی است که استفاده از این اسناد می تواند منجر به کاهش هزینه سرویس دستگاه cnc شده و طول عمر آن را افزایش دهد.

مشاوره و اجرا صادرات واردات ترخیص
نظر شما
نام و نام خانوادگی:

شماره تماس (نمایش داده نمی شود):

کد امنیتی: captcha

متن پیام: (نظر شما پس از بررسی منتشر خواهد شد)


مطالب مرتبط:
مخفی کردن >>