اپلیکیشن زینگ | باربری آنلاین
زینگ - سامانه جامع حمل و نقل

تماس تلفنی

دانلود زینگ
خانه اپلیکیشن زینگ سامانه صادرات و واردات فروشگاه خدمات اطلاعاتی
خدمات جانبی
تماس با ما
زینگ - سامانه جامع حمل و نقل کشوری

تماس تلفنی

دانلود زینگ

جستجو
عضویت در سامانه صادرات، واردات، تجارت
گروه بازرگانی هومان پویان

دستگاه پرس هیدرولیک

آشنایی با پرکاربردترین دستگاه پرس هیدرولیک به شما کمک می کند که به هنگام خرید دستگاه به سراغ گزینه هایی بروید که افراد دیگر تمایل زیادی به استفاده از آنها دارند. این یک واقعیت در حوزه صنعت است که بیشتر آنها فرایندهای مشابهی را دارند و از دستگاه های مشابه استفاده می کنند. بنابراین، به عنوان یک قانون کلی، می توانیم نتیجه بگیریم که اگر یک دستگاه توسط طیف وسیعی از صنایع مختلف به کار گرفته شود، به احتمال زیاد از لحاظ کیفیت و کارایی هم در سطح مطلوبی قرار دارد.

انتظاراتی که از پرکاربردترین دستگاه پرس هیدرولیک می رود؟

وقتی که از لفظ پرکاربردترین دستگاه پرس هیدرولیک استفاده می کنیم، مطمئناً منظور ما دستگاه هایی هستند که بتوانیم در شرایط مختلف صنعتی و غیر صنعتی از آنها استفاده کنیم و تنوع در اندازه و شکل ظاهری آنها حفظ شده باشد.دستگاههای پرس هیدرولیک بر مبنای قانون پاسکال طراحی شدند.

این دستگاه ها برای انتقال نیرو از توان سیالات استفاده می کنند و معمولاً سه بخش مهم در آنها وجود دارد. بدنه اصلی دستگاه، منبع تغذیه یا نیرو و واحد کنترل هیدرولیک. پرس های هیدرولیک از یک یا چند پمپ روغن به عنوان مکانیزم قدرت استفاده می کنند.

این دستگاه ها از پمپ های دنده ای برای ایجاد برنامه های کم فشار تا حدود 2.5 مگا پاسکال، از پمپ های تیغه ای برای برنامه های با فشار متوسط تا حدود 6.3 مگا پاسکال و از پمپهای پلانگر برای فشارهای بالا تا حدود 32 مگاپاسکال استفاده می شود. این دستگاه ها هزینه تولید قطعات صنعتی را کاهش داده و باعث افزایش کیفیت آنها می شوند. به همین دلیل پیدا کردن پرکاربردترین دستگاه پرس هیدرولیک می تواند به عملکرد ما هم کمک کند.

پرس های هیدرولیک کاربرد های بیشماری در زندگی روزمره ما دارند که می توان از آنها برای صاف کردن، خم کردن، شکل دادن، علامت گذاری، نشان گذاری و موارد مشابه استفاده کرد. غیر ممکن است که از یک دستگاه پرس هیدرولیک و خاص برای انجام همه این برنامه ها استفاده کرد.

بنابراین، برای دستیابی به این اهداف، پرس های هیدرولیک جداگانه ای در صنعت وجود دارد که هر کدام از آنها برای یک حوزه خاص مناسب هستند. به همین دلیل پرکاربردترین دستگاه پرس هیدرولیک شامل یک مدل خاص نمی شود و چهار مدل از آن ها در ادامه معرفی شده است:

دستگاه پرس هیدرولیک چهار ستون

دستگاه پرس هیدرولیک چهار ستون برای کاربرد ها و برنامه های مرتبط با تجهیزات ابزار دقیق به کار گرفته می شود. البته از این دستگاهها نمونه های 4 پرتو، سه پرتو و دو پرتو در بازار وجود دارد که هر کدام از آن ها در دسته های مختلفی قرار می گیرند. این دستگاه ها برای برنامه هایی که فشار قابل توجهی نیاز دارند بهترین گزینه ممکن هستند. دستگاه پرس هیدرولیک چهار ستونی می تواند توزیع فشار مساوی را در همه ستون ها فراهم کند.

ویژگی های دیگری مانند انعطاف پذیری، تطبیق پذیری و سازگاری، انتقال صاف و نرم پیستون، سهولت کار، تنظیم سریع، تعمیر و نگهداری کم هزینه و موارد مشابه دیگر از جمله مزایای پرس هیدرولیک چهار ستونی محسوب می شود و به همین دلیل یکی از پرکاربردترین دستگاه پرس هیدرولیک در بازار محسوب می شود.

دستگاه پرس هیدرولیک تک ستونی یا دستگاه پرس هیدرولیک سی فریم

پرسهای هیدرولیک تک ستونی همچنین به عنوان پرس هیدرولیک C-frame شناخته می شوند. دلیل انتخاب این نام گذاری برای این دستگاه ها، طراحی خاص فریم دستگاه است که با مانند حرف C انجام گرفته است. میزان استحکام عالی، عملکرد فوق العاده و برجسته، سرعت و دقت بالا از مزایای استفاده از پرس هیدرولیک تک ستونی است.

این دستگاه ها در صنایع خودروسازی، صنایع تولید تجهیزات الکترونیک، صنایع تولید لوازم خانگی و همچنین صنایع تولید لوازم پزشکی به کار گرفته می شوند و از لحاظ کارایی یکی از بهترین گزینه های موجود در بازار هستند.

دستگاه پرس هیدرولیک C فریم یک گزینه مناسب برای کاربردهایی مانند تشکیل ورق فلزی، ساخت ورق پلاستیکی، خمکاری و ایجاد عمق بر روی نمونه کارهای مختلف محسوب می شود. دستگاه های پرس تک ستونی به دلیل کم بودن امکانات، اندازه بسیار کوچک و متوسط ای دارد و به عنوان یک گزینه ارزان قیمت در بازار شناخته می شود.

دستگاه پرس هیدرولیک افقی

یکی دیگر از پرکاربردترین دستگاه پرس هیدرولیک در حوزه صنعت، دستگاه های افقی هستند که برای کاربردهایی مانند تولید خطوط ریل راه آهن، صاف کردن صفحات پلاستیکی و فولادی، پانچ کردن قطعه کار و صاف کردن سازه ها و محوطه سازی به کار گرفته می شوند. این دستگاه از جمله دستگاه های چند منظوره در بازار شناخته می شود و امکان تغییر دادن قطعات آنها، جدا کردن برخی از آنها و یا حتی با استفاده از قطعات با اندازه کوچک هم برای آنها وجود دارد.

برای دستگاه پرس هیدرولیک افقی امکان اضافه کردن برخی ابزارها وجود دارد. در ضمن برای ساخت بدنه آنها از چدن سنگین استفاده شده که طول عمر آنها را بالا می برد و همچنین بسته به راحتی کارگران ممکن است ارتفاع میز دستگاه تغییر کند.به خاطر داشته باشید که، دستگاه پرس هیدرولیک افقی به دلیل حرکت رفت و برگشتی پیستون خود به صورت افقی کاربرد متفاوتی نسبت به سایر مدل های گفته شده در بند های قبلی دارد. اما در عین حال هنوز هم یک گزینه محبوب نسبت به دستگاه های ساده تر محسوب می شود.

دستگاه پرس هیدرولیک دو ستون

دستگاه های پرس هیدرولیک دو ستونی را می توان با توجه به نوع مایع مورد استفاده برای انتقال نیرو به دو دسته دستگاه پرس روغنی و دستگاه پرس آب تقسیم بندی کرد. دستگاه های پرس دوستونی مبتنی بر آب معمولاً برای پانچ کردن و همچنین نشانه گذاری بر روی قطعه کار استفاده می شوند. طول عمر بالا، سهولت در نگهداری و بهره برداری و همچنین هزینه پایین از مهم ترین ویژگی این دستگاه ها محسوب می شود. همچنین دستگاه پرس هیدرولیک دو ستونی مبتنی بر آب با توجه به نیاز کارگران ممکن است تغییراتی ببینند و در حوزه های مختلف به کار گرفته شود.

شاید اصلی ترین و مهم ترین دلیل محبوبیت دستگاه پرس هیدرولیک دو ستون به عنوان پرکاربردترین دستگاه پرس هیدرولیک باشد. البته ویژگی ها و مشخصات دستگاه های روغنی نسبت به دستگاه های آبی تفاوت دارد و نحوه استفاده و نگهداری آنها هم متغیر است.

کشتیرانی
حمل زمینی
وانت
حمل هوایی
نظر شما
نام و نام خانوادگی:

شماره تماس (نمایش داده نمی شود):

کد امنیتی: captcha

متن پیام: (نظر شما پس از بررسی منتشر خواهد شد)


مطالب مرتبط:
مخفی کردن >>