اپلیکیشن زینگ | باربری آنلاین
زینگ - سامانه جامع حمل و نقل

تماس تلفنی

دانلود زینگ
خانه اپلیکیشن زینگ سامانه صادرات و واردات فروشگاه خدمات اطلاعاتی
خدمات جانبی
تماس با ما
زینگ - سامانه جامع حمل و نقل کشوری

تماس تلفنی

دانلود زینگ

جستجو
عضویت در سامانه صادرات، واردات، تجارت
گروه بازرگانی هومان پویان

دستگاه پرس هیدرولیک c فریم

در بین دستگاه های پرس موجود در بازار، دستگاه پرس هیدرولیک C فریم یکی از بهترین انتخاب ها برای کارگاه های کوچک و کارگاه های با اندازه محدود است. این دستگاه ها بهترین انتخاب برای کسانی هستند که از لحاظ فضای کف دچار محدودیت هستند و در عین حال نیاز به یک دستگاه پرس قوی دارند. البته مزایای دستگاه پرس هیدرولیک سی فریم فقط به همین بخش محدود نمی شود و از لحاظ هزینه و کارایی هم در سطح مطلوبی قرار دارد.

دستگاه پرس هیدرولیک C فریم چیست؟

دستگاه پرس هیدرولیک C فریم به دستگاه هایی گفته می شود که طراحی فریم و چارچوب اصلی آنها همانند حرف C انگلیسی است. این طراحی خاص باعث می شود که دسترسی اپراتور به بخش های مختلف آن بسیار راحت تر بوده و فضای بیشتری برای کار در اختیار داشته باشد. در واقع اپراتور یا تکنسین دستگاه پرس هیدرولیک می تواند از سه طرف از این دستگاه کار بکشد و فضای بیشتری برای کنترل و نظارت قطعه کار در اختیار دارد.

دلایل مختلفی برای طراحی و ساخت پرس هیدرولیک سی فریم وجود دارد. برخی از اپراتورها معتقدند که این طراحی خاص باعث می شود که در فضای کارگاهی صرفه جویی بیشتری صورت گیرد و صاحب کارگاه به شکل بهتری از فضای آن استفاده کند.

ضمن اینکه استفاده از این شیوه خاص برای فریم دستگاه این شانس را به طراحان داده که اندازه های مختلفی از آنها تولید کنند و به عنوان یک دستگاه پرس هیدرولیک آزمایشگاهی از آن کمک بگیرند. به همین دلیل است که خرید دستگاه پرس هیدرولیک C فریم می تواند در بسیاری از حوزه های صنعتی و غیرصنعتی به کار گرفته شود.

نحوه عملکرد پرس هیدرولیک سی فریم

باید اعتراف کنیم که تفاوت زیادی بین نحوه عملکرد دستگاه پرس هیدرولیک C فریم با سایر دستگاه ها مانند دستگاه پرس هیدرولیک چهار ستون وجود ندارد. تفاوت این دستگاه ها می تواند به میل لنگ دستگاه، استورک دستگاه و همچنین کورس دستگاه برگردد که طبیعتاً امکان تغییر هر کدام از آنها وجود دارد. طراحی خاص بدنه دستگاه اجازه نمی دهد که کورس دستگاه خیلی بلند باشد و به همین دلیل تعادل آنها در کار با قطعات کوچک بسیار عالی و فوق العاده است.

کار دستگاه پرس هیدرولیک C فریم پس از روشن شدن الکتروموتور آغاز می شود که اپراتور می تواند با استفاده از قسمت کنترلر استورک، سرعت حرکت پیستون دستگاه و همچنین میزان فشار وارده به قطعه کار را تنظیم کند. در برخی از مدل های این دستگاه ها، از دنده استفاده شده که تحت عنوان دستگاه پرس هیدرولیک دنده ای شناخته می شود.

وجود این دنده به اپراتور کمک می کند که در شرایط مختلف حرکت دستگاه را کنترل کند تا به شکل بهتری از فشار آن کمک بگیرد. در هنگام کار با دستگاه پرس هیدرولیک سی فریم اپراتور می تواند از سه زاویه مختلف شرایط قطعه کار را کنترل کند تا کار با کیفیت بالاتری به نتیجه برسد.

مزایای دستگاه های C فریم

اصولاً هرگونه طراحی خاصی که برای یک دستگاه در نظر گرفته می شود باید امتیازاتی برای آن به همراه داشته باشد. در حقیقت این طراحی ها بر مبنای یک نیاز خاص صنعتی صورت گرفتند و هم این وضعیت هم در مورد طراحی دستگاه پرس هیدرولیک C فریم وجود دارد. بنابراین در مورد مزایای این دستگاه ها می توانیم به موارد زیر اشاره کنیم:

کنترل بهتر تکنسین روی قطعه کار و روند انجام کار

اگر به تصاویر نشان داده شده از دستگاه پرس هیدرولیک C فریم توجه کنید متوجه می شوید که تکنسین دستگاه می تواند از نمای جلو و از نمای جانبی به طور کامل وضعیت کار دستگاه را تحت کنترل داشته باشند. بنابراین زمانی که نیاز به کارهای ظریف و حساس با این دستگاه ها باشد، کنترل بهتر اپراتور اجازه می دهد که کار با کیفیت بالاتری انجام شود. به همین دلیل کاربرد این دستگاه ها در حوزه هوافضا بسیار بیشتر و پررنگ تر از سایر زمینه ها است.

استفاده بهینه از فضای کارگاه

فرض بگیرید که شما یک میز با ابعاد مشخص در اختیار دارید و می توانید به خوبی اندازه آن در قسمت ارتفاع را تغییر دهید. این به شما کمک می کند که اندازه ثابت و مشخصی برای میز خود در نظر بگیرید و در عوض از قسمت بالایی آن به بهترین شکل ممکن استفاده کنید. طراحی قسمت میز دستگاه پرس هیدرولیک C فریم و همچنین قسمت استورک آن به شکلی است که شما می توانید از فضا به بهترین شکل ممکن استفاده کنید و به همین دلیل دستگاه های سی فریم بهترین انتخاب برای کارگاه های کوچک هستند.

ایمنی بالا

در مطلب آیا خرید دستگاه پرس هیدرولیک پیشنهاد می شود اشاره کردیم که ایمنی دستگاه بسیار بالاست. در واقع، دستگاه های پرس هیدرولیک از لحاظ ایمنی در سطح مطلوبی قرار دارند و اگر تکنسین نکات ایمنی را به شکل مناسب رعایت کند، احتمال بروز حادثه در آنها بسیار کم است.

اما نکته جالبی که در مورد دستگاه پرس هیدرولیک سی فریم وجود دارد این است که اپراتور نیاز به تماس مستقیم با دستگاه ندارد و به طور کامل هم قطعه کار و نحوه کار دستگاه را تحت کنترل دارد. بنابراین با کمی دقت احتمال بروز حوادث در این دستگاه به صفر می رسد.

استحکام بالا و تعادل

فریم در نظر گرفته شده برای دستگاه پرس هیدرولیک C فریم فوق العاده محکم است و بالا بودن وزن آن باعث می شود که تعادل دستگاه در بهترین حالت ممکن باشد. بنابراین کسانی که به فکر کار بر روی قطعات حساس هستند می توانند اطمینان داشته باشند که حرکت رفت و برگشت پیستون با تعادل کامل انجام می گیرد و احتمال لغزش آن به حداقل می رسد. به همین دلیل ظریف کاری با این دستگاه ها بسیار راحت تر از سایر مدل های موجود در بازار است.

قیمت ارزان و مقرون به صرفه

برای کسانی که به فکر خرید دستگاه پرس هیدرولیک ارزان قیمت هستند، این دستگاه ها بهترین انتخاب های ممکن به شمار می آیند. در حقیقت عدم نیاز به تجهیزات فوق پیشرفته و همچنین اندازه کوچک دستگاه ها باعث می شود که شرکت های سازنده قیمت پایینی برای محصول خود در نظر بگیرند. پس کسانی که به فکر راه اندازی یک کارگاه کوچک با سرمایه کم هستند می توانند به فکر خرید دستگاه پرس هیدرولیک C فریم باشند.

راهنمای خرید دستگاه پرس هیدرولیک C فریم

همانطور که در بندهای قبل اشاره شد، این دستگاه ها ویژگی های جالبی دارند و به همین دلیل تنوع آنها در بازار کم نیست. اگر ما از برند تولید کننده چشم پوشی کنیم، موارد دیگری مانند توانایی و قدرت دستگاه، اندازه دستگاه همچنین نحوه اعمال نیرو و کنترل دستگاه می تواند گزینه انتخابی ما را تحت تأثیر قرار دهد. بنابراین، در هنگام خرید دستگاه شما باید اول وضعیت کارگاه و فضای آن را در نظر بگیرید و مطمئن شوید که اندازه دستگاه با اندازه کارگاه شما هم خوانی دارد.

در گام دوم شما باید مشخص کنید که قرار است دقیقاً در چه حوزه ای کار کنید و به چه مقدار فشار نیاز دارید. در برخی موارد به شما ممکن است نیاز به یک دستگاه پرس هیدرولیک 60 تنی داشته باشید، اما در برخی کارگاه ها باید به سراغ دستگاه پرس هیدرولیک 300 تنی بروید تا نیاز کارگاه شما برآورده شود. در نهایت ممکن است شما به فکر خرید دستگاه پرس هیدرولیک کار کرده باشید که در این صورت بررسی وضعیت دستگاه و سالم بودن آن برای شما مهم و تعیین کننده است.

کشتیرانی
حمل زمینی
وانت
حمل هوایی
نظر شما
جواد همایون:
قیمت پرس ۱۶۰تن
پاسخ زینگ:
سلام. از افراد متخصص در این موضوع خواهشمند است پاسخ خود را درج نمایند (ثبت نام متخصصان)

نام و نام خانوادگی:

شماره تماس (نمایش داده نمی شود):

کد امنیتی: captcha

متن پیام: (نظر شما پس از بررسی منتشر خواهد شد)


مطالب مرتبط:
مخفی کردن >>