اپلیکیشن زینگ | باربری آنلاین
زینگ - سامانه جامع حمل و نقل

تماس تلفنی

دانلود زینگ
خانه اپلیکیشن زینگ سامانه صادرات و واردات فروشگاه خدمات اطلاعاتی
خدمات جانبی
تماس با ما
زینگ - سامانه جامع حمل و نقل کشوری

تماس تلفنی

دانلود زینگ

جستجو
عضویت در سامانه صادرات، واردات، تجارت
گروه بازرگانی هومان پویان

دستگاه پرس هیدرولیک

انواع مختلفی از دستگاه های پرس هیدرولیک در بازار وجود دارد که هر کدام از آنها طراحی منحصر به فردی دارند، اما قطعات دستگاه پرس هیدرولیک تقریباً در همه آنها یکسان هستند. این قطعات هر کدام یک وظیفه خاص را بر عهده دارد که در همه دستگاهها یکسان است. البته طبیعی است که طراحی ستون یا استورک در یک دستگاه پرس هیدرولیک سی فریم با یک دستگاه چهار ستون تفاوت زیادی دارد.

معرفی قطعات دستگاه پرس هیدرولیک

در برخی منابع فارسی، دستگاه های پرس هیدرولیک به عنوان یک دستگاه بزرگ صنعتی معرفی شدند. اما امروزه نمونه های کوچک و کارگاهی این دستگاه ها در بازار وجود دارد که حتی برای متراکم کردن قرص و داروهای خوراکی هم استفاده می شوند. با این وجود، از لحاظ قطعات دستگاه پرس هیدرولیک تفاوت چندانی بین یک دستگاه 60 تنی با یک دستگاه 600 تنی وجود ندارد. اصلی ترین قطعات این دستگاه ها شامل موارد زیر می شود:

فریم دستگاه پرس هیدرولیک

فریم یا چارچوب به عنوان اصلی ترین و مهم ترین سازه دستگاه پرس هیدرولیک شناخته می شود که همه قطعات بر روی بدنه نصب می شوند. با توجه به این که مدل های مختلف این دستگاه ها از لحاظ طراحی با یکدیگر تفاوت دارند، طراحی فریم دستگاه ها با یکدیگر متفاوت است. مثلاً طراحی این بخش در دستگاه پرس هیدرولیک c فریم تفاوت زیادی با دستگاه چهار ستون دارد. این مورد از قطعات دستگاه پرس هیدرولیک عموماً از جنس فولاد است و استحکام بسیار بالایی دارد و با توجه به کارایی دستگاه تغییراتی در آن به وجود می آید.

میز دستگاه پرس هیدرولیک

یک قسمت تخت و بسیار محکم از دستگاه است که وظیفه آن نگهداری Bolster دستگاه و فراهم آوردن شرایط مناسب برای تحمل فشار هیدرولیک است. این قطعه با توجه به نوع دستگاه و میزان فشار وارده ممکن است ضخامت متفاوتی داشته باشد و یا از یک ماده خاص تولید شده باشد. حرکت دادن قطعه کار و حتی ثابت نگه داشتن آن برای وارد آوردن فشار بر عهده این قسمت است و با استفاده از اهرم های خاص می توان آن را تنظیم کرد.

قسمت Bolster

این قسمت یک صفحه تخت و متصل شده به میز دستگاه است که به عنوان یک حامی برای میز دستگاه هم عمل می کند. این قطعه را به راحتی می توان تعویض کرد و به همین دلیل فشار آمدن بیش از حد به آن یا ضربه دیدن آن در اثر فاکتورهای مختلف مشکل چندانی برای شما ایجاد نمی کند و از جمله قطعات دستگاه پرس هیدرولیک ارزان قیمت محسوب می شود. حرکت این قسمت به حرکت میز دستگاه است و عموماً جابه جایی چندانی ندارد.

استورک یا ستون دستگاه

استورک ابزاری از دستگاه پرس هیدرولیک است که وظیفه آن هدایت پیستون و کنترل آن برای قرار گرفتن روی قطعه کار است. طراحی استورک یا ستون دستگاه با توجه به نوع دستگاه متغیر است و ممکن است در برخی از آنها از چهار ستون استفاده شده باشد. در هر صورت، این قسمت به عنوان یک قسمت مهم و حیاتی در هدایت پیستون دستگاه شناخته می شود. نکته امیدوار کننده در این مورد از قطعات دستگاه پرس هیدرولیک این است که احتمال شکستن یا کج شدن آن بسیار بسیار کم است و به همین دلیل هزینه چندانی برای صاحب دستگاه ندارد.

قطعات دستگاه پرس هیدرولیک - سیلندر دستگاه

استفاده از سیلندر ممکن است این دیدگاه را برای شما به وجود آورده باشد که طراحی این قسمت مانند طراحی سیلندر خودرو است. اما در حقیقت سیلندر مجموعه ای از یک سیلندر استوانه ای شکل، یک پیستون، رام و ابزارهای آب بندی و درزبندی هستند. قطر پیستون و همچنین فشار روغن تعیین کننده نیرو و گشتاور وارد شده از طرف دستگاه به سطح قطعه کار است. این قسمت از دستگاه به طور مستقیم با تناژ دستگاه در ارتباط است و با توجه به نوع دستگاه متغیر است.

هدایت کننده استورک

یکی از ویژگی هایی که در مورد استور که دستگاه پرس هیدرولیک وجود دارد این است که می توان ارتفاع آن را تغییر داد و از دستگاه های ترمزدار برای کنترل دستگاه کمک گرفت. هدایت کننده استوک این امکان را به شما می دهد تا از دستگاه با توجه به نیاز صنعتی خود استفاده کنید و بهترین بهره را از ظرفیت و پتانسیل دستگاه ببرید. کار کردن با این مورد از قطعات دستگاه پرس هیدرولیک نیاز به تجربه و مهارت دارد و بهتر است که دوره های ابتدایی آنها را بگذرانید.

پمپ هیدرولیک

پمپ هیدرولیک به عنوان قلب دستگاه و موتور محرک آن عمل می کند. اگر مطالب قبل ما را در مورد دستگاه پرس هیدرولیک مطالعه کرده باشید، متوجه شده اید که منبع اصلی نیرو در این دستگاه ها ممکن است از نوع دستی، الکتریکی یا حتی به کمک فشار باد باشد. با توجه به مدل دستگاه، ممکن است پمپ هیدرولیک مدل متفاوتی داشته باشد. اما در هر صورت، وظیفه اصلی پمپ هیدرولیک این است که انرژی و نیروی کافی برای متراکم کردن سیال به وجود می آورند و این نیرو توسط دستگاه به سطح قطعه کار انتقال یابد.

قطعات دستگاه پرس هیدرولیک چگونه کار می کنند؟

با توجه به توضیحاتی که در مورد قطعات دستگاه پرس هیدرولیک و عملکرد هر کدام از آنها داده شد، شروع کار دستگاه ها از روشن شدن موتور محرک شکل می گیرد که نیروی لازم برای به حرکت درآوردن قسمت هیدرولیک دستگاه را به وجود می آورد. این نیرو با استفاده از سیستم انتقالی، به یک پیستون بزرگ با اندازه مشخص وارد می شود که برای فشرده کردن و متراکم سازی قطعه کار به کار گرفته می شود.

در طرف مقابل، قطعه کار بر روی میز دستگاه قرار داده می شود و با کمک ابزارهای خاصی ثابت می شود. اپراتور با استفاده از هدایت کننده استورک، امکان حرکت دادن پیستون را دارد. پیستون دستگاه با توجه به فشار تولید شده به سمت قطعه کار حرکت داده می شود و در نهایت به آرامی فشار دلخواه دستگاه را وارد می کند.

در برخی از مدلهای پیشرفته، امکان تنظیم فشار هیدرولیک وجود دارد، اما هیچ وقت این فشار بالاتر از ظرفیت دستگاه نمی رود. مثلاً یک دستگاه پرس هیدرولیک 20 تنی توانایی تولید 60 تنی نیرو ندارد. در نهایت پس از تخلیه انرژی، امکان بازگشت پیستون به محل اولیه وجود دارد.

کشتیرانی
حمل زمینی
وانت
حمل هوایی
نظر شما
نام و نام خانوادگی:

شماره تماس (نمایش داده نمی شود):

کد امنیتی: captcha

متن پیام: (نظر شما پس از بررسی منتشر خواهد شد)


مطالب مرتبط:
مخفی کردن >>