اپلیکیشن زینگ | باربری آنلاین
زینگ - سامانه جامع حمل و نقل

تماس تلفنی

دانلود زینگ
خانه اپلیکیشن زینگ سامانه صادرات و واردات فروشگاه خدمات اطلاعاتی
خدمات جانبی
تماس با ما
زینگ - سامانه جامع حمل و نقل کشوری

تماس تلفنی

دانلود زینگ

جستجو
عضویت در سامانه صادرات، واردات، تجارت
گروه بازرگانی هومان پویان

دستگاه cnc عمودی

دستگاه فرز cnc عمودی به عنوان یکی از محبوب ترین دستگاهها برای برش کاری و سوراخکاری بر روی قطعات سنگین و بزرگ است. این دستگاه ها به دلیل طراحی خاص خود می توانند برش های بسیار دقیق و با کیفیت به شکل های مختلف انجام دهند که بخش مهمی از توانایی آنها به دلیل بهره بردن از نرم افزار cnc است. اصولاً دستگاه های عمودی به شکلی هستند که حرکت دادن ابزار برشی در پنج جهت برای آن ها چندان سخت نیست.

دستگاه فرز cnc عمودی چیست؟

دستگاه فرز سی ان سی یک دستگاه برش قطعات مختلف به صورت عمودی است که در آنها ابزار برشی و اسپیندل به صورت عمود نسبت به میز دستگاه قرار می گیرند. این وضعیت در قرار گیری ابزار برشی و اسپین در باعث می شود که محدوده حرکتی دستگاه بیشتر به صورت عمودی باشد و به همین دلیل برای برش های عمودی و برای سوراخکاری و حفاری مناسب هستند. این دستگاه ها برای برش دادن مواد مختلف مانند فلزات و پلاستیک ها به کار گرفته می شوند و محدودیتی در کاربرد آنها وجود ندارد.

یکی از قابلیت های دستگاه فرز cnc عمودی این است که در آن ها از نرم افزار سی ان سی استفاده شده است. این نرم افزار که تحت کنترل کامپیوتر است به خوبی می تواند حرکت دستگاه و به طور ویژه اسپیندل را در جهت های مختلف کنترل کند و از آن برای برش های دقیق در جهت های مختلف استفاده کند.

نحوه عملکرد دستگاه فرز عمودی

فردی که به عنوان اپراتور یا تکنسین این دستگاه عمل می کند می تواند از پنل کنترل یا همان Control Panel استفاده کند و مختصات حرکتی خود را وارد کند. البته به خاطر داشته باشید که شما باید از قبل طرح برش خود را با نرم افزار اتوکد پیاده سازی کنید و در قالب فرمت G-Code با این نرم افزار سی ان سی دستگاه وارد کنید. در این صورت دستگاه آماده شروع به فعالیت است. شما به عنوان اپراتور یا تکنسین باید دکمه روشن شدن الکتروموتور را بزنید تا دستگاه فعال شود.

فعال شدن الکتروموتور به معنی به حرکت در آمدن محورهای دستگاه است. همانطور که می بینید در این دستگاه نیز دستگاه می تواند در جهت Y حرکت رفت و برگشتی، در جهت X حرکت رفت و برگشتی و همچنین در دو جهت W و Z حرکت رفت و برگشتی داشته باشد و در نهایت در جهت B حرکت دورانی از خود نشان دهد. همه این حرکت ها در حالتی است که اسپیندل ابزار برشی را نگه داشته و وظیفه تنظیم سرعت چرخش آن را بر عهده دارد.

نتیجه این حرکت ها این است که قطعه کار در الگوهای دو بعدی و سه بعدی برش داده می شود. البته در دستگاه فرز cnc عمودی قطعات دیگری مانند سیستم خنک کننده و سیستم روغن کاری هم وجود دارد که شما قبل از راه اندازی دستگاه باید آن ها را به طور کامل بررسی کنید و مطمئن شوید که در حین کار مشکل خاصی پیش نمی آید. در ضمن این نکته را هم به خاطر داشته باشید که نقش شما بیشتر نظارتی است و کنترل دستگاه کاملاً برعهده نرم افزار است.

مزایای فرز cnc عمودی

با توجه به طرح کلی که برای نرم افزار دستگاه و همچنین طراحی بدنه دستگاه در نظر گرفته شده، امتیازات جالب توجهی در کاربرد دستگاه فرز cnc عمودی وجود دارد که آن را نسبت به دستگاه های افقی برتر می کند. به همین دلیل برخی از کارگاه ها ترجیح می دهند که به سراغ این دستگاه ها بروند. از جمله برتری این دستگاه ها می توان به موارد زیر اشاره کرد:

دید بهتر و مناسب تر

دستگاه های فرز عمودی به دلیل باز بودن فضای کار دستگاه و همچنین نحوه طراحی میز دستگاه، دید بهتر و کاملتری در اختیار تکنسین قرار می دهد. بنابراین وقتی که شما با یک دستگاه 5 محور کار می کنید و دستگاه از لحاظ سرعت کندتر است، شما خیلی راحت تر می توانید جزئیات را تحت کنترل داشته باشید و برش های دقیق انجام دهید.

هزینه نگهداری و کاربرد پایین تر

در بند قبل گفتیم که خرید دستگاه فرز cnc عمودی این امکان را به صاحب کارگاه می دهد که وضعیت برش را به طور کامل در اختیار داشته باشد. این یعنی شما می دانید که دستگاه دقیقاً به چه شکلی عمل می کنند و در چه جاهایی احتمال بروز خطا وجود دارد. به همین راحتی امکان کم کردن برخی از مشکلات وجود دارد و هزینه کار و نگهداری دستگاه را پایین تر می آورد.

سهولت و مناسب بودن برای کاربران

کنترل و مدیریت دستگاه های فرز عمودی بسیار کاربر پسند است و استفاده گسترده از این ماشین ها به این معناست که کار مناسب و ماهرانه با آن راحت تر است. به طور کلی اکثر کارگاه داران معتقدند که این دستگاه ها سرراست است و نیاز به وسایل خاصی برای تکمیل فرایند برش ندارند.

دقت فوق العاده

استفاده از نرم افزار سی ان سی در این دستگاه ها باعث شده که برش های دقیق و با کیفیتی داشته باشند و خطر خطای انسانی در آنها به حداقل برسد. ضمن اینکه شما به عنوان تکنسین و اپراتور تسلط کاملی به کار دستگاه دارید و مطمئن هستید که در هیچ کدام از بخش های آن خطا وجود ندارد.

خرید فرز cnc عمودی

اصولاً دستگاه های فرز cnc عمودی در دو دسته قرار می گیرند. دسته های رایج تر و پر مصرف تر دستگاه هایی هستند که میز دستگاه ثابت بوده و بیشتر حرکت آن توسط اسپیندل و ابزار برشی انجام می شود. گروه دوم اسپیندل به صورت ثابت بوده و حرکت قطعه کار با استفاده از میز دستگاه انجام می شود.

از طرف دیگر برندهای مختلف و متنوعی در سطح بازار به تولید دستگاه های عمودی فعالیت دارند که می توانیم به mazak، موریسیکی، هارتفورت، میکرون، لیدول و bridegport اشاره کرد. بنابراین شما در جریان خرید دستگاه باید این برندها را در نظر بگیرید و همچنین طراحی دستگاه را به عنوان یک فاکتور مهم و تعیین کننده در نظر داشته باشید تا انتخاب خوب و مناسبی داشته باشید.

در خرید فرز cnc گفتیم که شما باید بین گزینه های مختلف از لحاظ افقی یا عمودی بودن یک مورد را انتخاب کنید. در حقیقت این یک فاکتور بسیار مهم و تعیین کننده در انتخاب شماست. معمولاً دستگاه های افقی برای کار بر روی قطعه کارهای با اندازه کوچک مناسب هستند.

این در حالی است که با استفاده از دستگاه فرز cnc عمودی می توان قطعه کارهای بسیار سنگین را برش داد و از طرف دیگر کارهایی مانند شیار عمودی و سوراخکاری و حفاری را هم انجام داد. به این موارد شما باید نحوه کار دستگاه و همچنین قیمت آنها را هم اضافه کنید.

کشتیرانی
حمل زمینی
وانت
حمل هوایی
نظر شما
جوادزمانی :
خریداردستگاه تراش cnc
پاسخ زینگ:
سلام. برای معرفی محصولات و خدمات خود به مشتریان داخلی و خارجی به چند زبان، در بخش B2B (بانک اطلاعات تولید کنندگان و بازرگانان) ثبت نام نمایید.

نام و نام خانوادگی:

شماره تماس (نمایش داده نمی شود):

کد امنیتی: captcha

متن پیام: (نظر شما پس از بررسی منتشر خواهد شد)


مطالب مرتبط:
مخفی کردن >>