اپلیکیشن زینگ | باربری آنلاین
زینگ - سامانه جامع حمل و نقل

تماس تلفنی
 
گفتگو آنلاین
 
دانلود زینگ
خانه دانلود اپلیکیشن زینگ آشنایی با زینگ فروشگاه خدمات اطلاعاتی همکاری با ما بیمه شخص ثالث تماس با ما
زینگ - سامانه جامع حمل و نقل کشوری

تماس تلفنی

گفتگو آنلاین

دانلود زینگ

جستجو
بیمه شخص ثالث از دم قسط
مشاوره و اجرا صادرات واردات ترخیص

تاریخچه چاپ هلیوگراو

تاریخ چاپ هلیوگراور به سال 1300 میلادی، دوره رنسانس و کار هنرمندان ایتالیایی در آن زمان بر می گرده. اونچه این هنرمندان به آن مشغول بودند حکاکی های ظریفی بود که بر سطح نرم الواح مس و با دست صورت می گرفت.طرح ها در جایی که بر روی مس حکاکی می شدند، کانال ها یا حفره هایی را باقی می گذاشتند که مرکب رو به هنگام چاپ در خود نگاه می داشت.

بنابراین اونچه که امروزه تحت عنوان اینتاگیلو یا چاپ گود می شناسیم ریشه ای ایتالیایی داره و به معنای چاپ از روی سطح یا طرح گود شده است.در این میان چاپ هلیوگراور اشاره به روش صنعتی چاپ گود داره که مختص چاپ های با تیراژ بسیار بالا است. به هر حال چاپ گراور در طول زمان پیشرفت و رواج بسیاری داشته تا جایی که به عنوان یک روش چاپی سریع و با کیفیت بسیار بالا، امروزه کاربردهای مختلفی داره.
اولین لوح چاپ گود با روش عکاسی در حدود سال 1814 توسط جوزف نیکفور نیپکه ابداع شد.

ایشون روش خودشون رو هلیوگرافی نامید روشی که در اون گراور مسی برای چاپ به دستگاه بسته می شد.بعدها فاکس تابلوت روش نیپکه را تصحیح کرد و نخستین فیلم نگاتیو رو برای ساخت لوح به روش هلیوگرافی افزود. اما شخصی که به عنوان مخترع چاپ پیشرفته گراور شناخته شده کارل کلیف هست.
کلیف کارش را با اسید کاری گراور حساس به نور و عکاسی شده در 1875 شروع کرد.

او سرانجام در سال 1879 روش هلیوگرافی خودش رو تکمیل کرده و اون را در انجمن عکاسی وین معرفی کرد. البته نسخه های چاپی کلیف نمونه هایی با کیفیت بسیار بالا بود که نظر مجموعه داران آثار هنری را جلب می کرد با این حال روش کلیف در ابتدا از محدوده شهر وین بیرون نرفت زیرا نمی خواست اسرار کار خودش رو افشا کنه.

به هر ترتیب سرانجام زمانی که روش خودش رو به فروش رسوند پرده از اسرار خود برداشت، اما تا هنگام مرگ در سال 1926 روش خودش رو ارتقا داد. « انقلابی ترین حرکت او تبدیل چاپ گود از روی گراور مسطح به چاپ از روی سیلندر بود. او نخستین ماله یا تیغه بلید را در روش گود ابداع و حتی نخستین سیستم چاپ رنگی گود با دستگاه رول را طراحی کرد. او بدین ترتیب اصطلاح سیستم چاپ رتوگراور از روی سیلندر را رواج داد.»

بعد از آنکه کلیف اسرار کار خود را فاش کرد، دیگران به روش رتوگرار روی آوردن و طراحی تجهیزات برای این روش شروع شد. با آغاز قرن بیستم رتوگراور به عنوان روشی برای چاپ های ظریف و با کیفیت در همه جا رواج یافت.در دهه 1920 دستگاه های چاپ عظیم چهار و پنج رنگ وارد روش گراور شدند و انواع کارت پستال، تقویم، کتاب های هنری و حتی مجلات به صورت تمام رنگی با اونها چاپ شد. هلیوگرام یا همان روتوگراور، سیستم چاپ گود است با کیفیتی بسیار نزدیک به چاپ افست.

هرچند مراحل آماده سازی این نوع چاپ بسیار گرانتر از انواع دیگر، چاپ چون افست و چاپ فلکسو می باشد. اما برای چاپ ایده آل به شکل رول بر روی BOPP و موادی از این قبیل، بهترین انتخاب محسوب می شود. به خصوص اینکه مصرف لفاف هایی از این نوع برای کارخانجات تولیدی همیشگی و با تیراژ بالا باشد.
دلیل آن هم این است که با سیلندر تهیه شده، می توان در تیراژ میلیونی چاپ کرد در حالی که در روش افست برای تیراژهای بالا بایستس زینک های مجدد تهیه کرد.

چاپ هلیوگراور دارای دستگاههای بسیار بزرگ و دارای بیشترین سرعت چاپ در صنعت چاپ می باشد که توانائی چاپ با بالاترین کیفیت و ارزانترین قیمت چاپ در دنیا همچنین توانایی چاپ به صورت رول تا عرضهای متفاوت و چاپ چندین رنگ به صورت همزمان را دارا می باشد چاپ بر روی میکرونهای کم و بالا را به راحتی انجام می دهد ومحدودیتی در جنس مواد چاپ شونده ندارد.

اولین لوح چاپ گود با روش عکاسی در حدود سال 1814 توسط جوزف نیکتور تیکه ابداع شد. وی روش خود را هلیوگرافی نامید. روشی که در آن گراور مسی برای چاپ به دستگاه بسته می شد. بعدها فاکس تابلوت روش نیپکه را تصحیح کرد و نخستین فیلم نگاتیو را برای ساخت لوح به روش هلیوگرافی افزود. اما شخصی که به عنوان مخترع چاه پیشرفته گراور شناخته شده کارل گلیف هست. کالیف کارش را با اسید کاری گراور حساس به شور و عکاسی شده در 1875 شروع کرد او سرانجام در سال 1879 روش هلیوگرافی خود را تکمیل کرده و آن را در انجمن عکاسی وین معرفی کرد.

البته نسخه های چاپی کلیف نمونه هایی با کیفیت بسیار بالا بود که نظر مجموعه داران آثار هنری را جلب می کرد با این حال روش کلیف در ابتدا از محدوده شهر وین بیرون نرفت را نمی خواست اسرار کار خودش رو افشا کند. به هر ترتیب سر انجام زمانی که روش خودش رو به فروش رساند پرده از اسرار خود برداشت، او تا هنگام مرگ در سال 1926 روش خود رو ارتقا داد.

بعد از آنکه کیف اسرار کار خود را فاش کرد، دیگران به روش رتوگراور روی آوردن و طراحی تجهیزات برای این روش شروع شد. با آغاز قرن بیستم رتوگراور به عنوان روشی برای چاپ های ظریف و با کیفیت در همه جا رواج یافت. در دهه 1920 دستگاه های چاپ عظیم چهار و پنج رنگ وارد روش گراور شدند و انواع کارت پستال، تقویم رومیزی، کتاب های هنری و چاپ کاتالوگ و تقویم دیواری و حتی مجلات به صورت تمام رنگی با آنها چاپ شد. هلیوگرام یا همان روتوگراور، سیستم چاپ گود است با کیفیتی بسیار نزدیک به چاپ افست.

هر چند مراحل آماده سازی این نوع چاپ بسیار گرانتر از انواع دیگر، چاپ چون چاپ افست و چاپ فلکسو می باشد اما برای چاپ ایده آل به شکل رول بر روی BOPP و موادی از این قبیل، بهترین انتخاب محسوب می شود. به خصوص اینکه مصرف لفاف هایی از این نوع برای کارخانجات تولیدی همیشگی و با تیراژ بالا باشد. دلیل آن هم این است که با سیلندر تهیه شده، می توان در تیراژ میلیونی چاپ کرد در حالی که در روش افستب برای تیراژ های بالا بایستی زینک مجدد تهیه کرد.

چاپ هلیو دارای دستگاه های بسیار بزرگ و دارای بیشترین سرعت چاپ در صنعت چاپ می باشد که توانایی چاپ با بالاترین کیفیت و ارزانترین قیمت چاپ در دنیا، همچنین توانایی چاپ به صورت رول تا عرض های متفاوت و چاپ چندین رنگ به صورت همزمان را دارا می باشد، چاپ بر روی میکرون های کم و بالا را به راحتی انجام می دهد، و محدودیتی در جنس مواد چاپ شونده ندارد.

سیستم چاپ گراور از جمله روش های چاپ گود است، روشی مناسب برای چاپ با کیفیت بسیار بالا که قادر است تصاویری با سایه روشن های به هم پیوسته درست همانطور که در پی تصویر عکاسی شده دیده می شود را به وجود آورد.در روش صنعتی گراور رول موسوم به روتوگراور از سیلندر های فلزی استفاده می کنند که تصاویر به صورت حفره های ذره بینی بر روی آنها گود شده اند.این سیلندرها با استفاده از روش های آنالوگ با روش های دیجیتالی گود شده ساخته می شوند.

مشاوره و اجرا صادرات واردات ترخیص
نظر شما
نام و نام خانوادگی:

شماره تماس (نمایش داده نمی شود):

کد امنیتی: captcha

متن پیام: (نظر شما پس از بررسی منتشر خواهد شد)


مطالب مرتبط:
مخفی کردن >>