اپلیکیشن زینگ | باربری آنلاین
زینگ - سامانه جامع حمل و نقل

تماس تلفنی
 
گفتگو آنلاین
 
دانلود زینگ
خانه دانلود اپلیکیشن زینگ آشنایی با زینگ فروشگاه خدمات اطلاعاتی همکاری با ما بیمه شخص ثالث تماس با ما
زینگ - سامانه جامع حمل و نقل کشوری

تماس تلفنی

گفتگو آنلاین

دانلود زینگ

جستجو
بیمه شخص ثالث از دم قسط
مشاوره و اجرا صادرات واردات ترخیص

از دیرزمان در علم پزشکی، محققان در پی راهی برای کاهش آسیب های جانبی درمان ها به ویژه درمان با جراحی بوده اند. هر درمانی در کنار فوایدش برای اندام ها آسیب های جانبی نیز برای بدن به همراه دارد. از آنجا که این آسیب ها در بسیاری از مواقع نتایج درمان را تحت تأثیر قرار می دهد، پژوهشگران از زمان های گذشته به دنبال راه حلی برای کاهش تهاجم ها و آسیب های جانبی در درمان های پزشکی بوده اند. یکی از این راه حل ها استفاده از لیزر در حوزه پزشکی است. پیشرفت در فناوری انواع لیزر در دندانپزشکی دارای فواید زیادی در این حوزه بوده است و توانسته این تهاجم ها را به حداقل برساند.

لیزر

کاربرد لیزر در دندانپزشکی
اصولا لیزر دارای یک نور توانمند و تغییر دهنده در بافت مخاطب است. فواید لیزر دو مورد بسیار اساسی است. یک اینکه کمترین میزان تهاجم را به بافت مخاطب دارد و دو اینکه موضوع مهم استریلیته یا استریل بودن در محل های درمان تنها با لیزر ها به حداکثر ممکن می رسد.

چرا که لیزر خود نوعی استریل کننده و از بین برنده کامل باکتری ها و میکروارگانیسم ها یا میکروب ها است. لیزر ها از دهه نود میلادی به طور کاربردی وارد دندانپزشکی شدند. در ابتدا لیزر ها تنها به عنوان وسیله ای برای بریدن و یا برش در جراحی ها استفاده می شدند و در واقع جایی برای اسکالپل و یا چاقوهای جراحی برای خودشان به دست آوردند.

اما این کافی نبود. لیزر با توانمندی بالایی که داشت می توانست اعمال بسیار بیشتری را انجام دهد و فواید بسیار زیادی داشته باشد. به دنبال استفاده از لیزر دندانپزشکی به عنوان یک وسیله برش، استفاده از اشعه لیزر برای تغییراتی در سطح دندان ها و سفید کردن آن ها پیدا شد که این روش استفاده در واقع قبلا به وسیله اشعه یو وی یا اولتراوایلت یا ماوراء بنفش استفاده می شد.

نفوذ این نور لیزر در سطح مینایی دندان ها ثابت کرد که می تواند تغییراتی بسیار زیاد در رنگ و ظاهر مینا ایجاد کند و در واقع به سفید کردن دندان ها کمک می کند. همچنین دارای مزیت عدم حساسیت دندان ها پس از عمل بلیچینگ یا سفید کردن به وسیله لیزر ها بود.

تقریبا تا بعد از سال 2000 لیزر ها در همین حد محدود استفاده می شدند. پس از آن لیزر ها برای تکنیک های دیگر درمانی به کار گرفته شدند. انواع لیزر در دندانپزشکی به کار برده شد. لیزر های گذشته عبارت بودند از لیزر های CO2 یا کربن دی اکساید، لیزر های آرگون، لیزر اندییک و پاره دیگر از لیزر هایی که کوتاه مدت مورد پژوهش قرار گرفتند و اصولا به دلیل داشتن نقطه ضعف هایی استفاده از آن ها به طول نینجامید با اینکه کاربرد لیزر co2 در دندانپزشکی قابل لمس بود.

کاربردهای دیگر لیزر در دندانپزشکی
علاوه بر کاربردهای انواع لیزر در دندانپزشکی که ذکر شد، موارد کلی دیگری نیز وجود دارد. در حال حاضر بیشتر افراد دندانپزشکی لیزری را به دندانپزشکی سنتی ترجیح می دهند. مهم ترین دلیل آن مسئله فوبیا است. فوبیای دندانپزشکی یک پدیده بسیار جامع و بسیار همه گیر در جهان است.

بیشتر افراد با خاطرات نسبتا غیر عادی که از دندانپزشکی از دوران کودکی دارند چنین ترس نهفته ای از دندانپزشکی را نمی توانند کنترل کنند و به همین دلیل موارد بسیار زیادی هستند که حتی در زمان درمان ها تلاشی برای برطرف کردن مشکلات دهانی نکرده اند و آسیب های بسیار بزرگ و جبران ناپذیری را متحمل شده اند. لیزر به طور کلی دستگاهی مجهز به یک نور نفود کننده است و تماس مکانیکی ندارد و شکل و ظاهری بسیار آرام بخش دارد، شخص می تواند مطمئن باشد که هیچ گونه دردی در هنگام مراحل درمان نخواهد داشت.

به همین دلیل ترسی وجود ندارد و فوبیا به راحتی در اشخاص مخاطب با استفاده از لیزر ها کاملا منتفی است. مورد بعد نتیجه گیری سریع در درمان است. در ذهن مخاطبان اینکه چرا یک درمان باید اینقدر نقاهت و دوره پس از درمان داشته باشد، چرا اینقدر کند پیش می رود، چرا زودتر به نتیجه نمی رسد، مسئله مهمی است. ویژگی مثبت انواع لیزر در دندانپزشکی این است که زود به نتیجه می رسند و به سرعت نتیجه را به شخص نشان می دهند.

گاهی بیماران از اینکه درمان با لیزر به این سرعت انجام پذیرفته و پایان یافته دچار شگفتی می شوند. باور نمی کنند که یک تغییری به این سرعت قابل انجام است. این ویژگی بسیار مهمی است. مورد بعد اینکه اغلب درمان هایی که به صورت جراحی انجام می شد و حتی درمان های دیگری که ایجاد زخم در لثه و بافت نرم تولید می کرد، نیازمند تجویز دارو بود. داروها تا زمانی که این زخم ها آرام بگیرند و ترمیم اولیه صورت پذیرد، به عنوان یک حامی یا پیشگیری از اتفاق های میکروبی در محیط خونی و اندام بدن وجود دارند تا بتوانند از بخش زخم دیده حمایت کنند.

اما لیزر ها نیاز به هیچ گونه دارویی پس از درمان ندارند. خود لیزر ها بهترین آنتی بیوتیک ها، بهترین استریل کننده ها و بهترین آنتی باکتریال ها هستند و در واقع ضد باکتری ها هستند. مورد بعد عدم وجود درد است. درمان های لیزری دارای ویژگی بدون درد هستند. اشخاص همیشه از درد هنگام درمان های دندانپزشکی شکایت داشته اند و امروزه لیزر ها این مشکل را هم برطرف کرده اند.

مزیت بعدی لیزرتراپی، عدم خونریزی است. بعضی از افراد فوبیای خون دارند. اصلا به وجود آمدن خون در محیط درمانی آن ها این افراد را منقلب و ناراحت می کند و به همین دلیل درمان لیزری چون خود، خونریزی را کنترل می کند و دارای ویژگی هموستازیس یا ایجاد یک طور انعقاد در محل است اجازه خونریزی را نمی دهد و هر نوع از درمان باشد اثری از خون در محل وجود ندارد و همچنین اینکه در خیلی از موارد درمان لیزری در دندانپزشکی نیازی به تزریق و آمپول بی حسی نیست و خود تزریق بی حسی که همیشه برای افراد یک عامل بازدارنده از مراجعه به دندانپزشکی است در خیلی از موارد حذف می شود و افراد می توانند اطمینان خاطر داشته باشند که حتی تزریق و استفاده از سوزن هایی که برای تزریق استفاده می شود در این اعمال وجود ندارد و به آسانی روش را خواهند پذیرفت.

از جمله کاربردهای دیگر لیزر در دندانپزشکی می توان به موارد زیر اشاره کرد:

  • ایمپلنت با لیزر
  • لیزر دندان برای سفیدی
  • رویش دندان با لیزر
  • جرم گیری دندان با لیزر
  • درمان آفت دهان با لیزر

در حال حاضر در بخش لیزر مرکز دندانپزشکی دکتر وحید عارفی به روزترین و بهترین متدهای لیزرتراپی در دندانپزشکی در بالاترین کیفیت مورد استفاده قرار می گیرد. مراحل درمان های ترمیمی و زیبایی مراجعان در کمترین زمان ممکن، بدون درد و عوارض جانبی توسط دکتر وحید عارفی جراح، متخصص بیماری های لثه و فوق تخصص لیزرتراپی و زیبایی انجام می شود. رضایت مراجعان نشان از استاندارد بالای انجام جراحی های لیزری دندانپزشکی در این مرکز دارد.

بهترین مراکز جراحی لثه با لیزر در تهران
همانطور که درباره انواع لیزر در دندانپزشکی توضیح داده شد، دندانپزشکی لیزری شامل تکنیک های مختلف و استفاده از دستگاه های مختلف لیزر است. بنابراین مرکزی که جهت خدمات رسانی لیزری به مراجعان آماده می شود باید تمام تجهیزات لیزری را به طور کامل و در کنار هم در بخش لیزر داشته باشد تا راحتی و آرامش را برای افراد به ارمغان آورد.

در بخش لیزر مرکز دندانپزشکی دکتر وحید عارفی یا مرکز ای ار دنتال (AR Dental) خوشبختانه همه دستگاه های لیزر مکمل یکدیگر برای ارائه خدمات کامل به مراجعان موجود است. در حال حاضر حدود پنج سال است که خدمات لیزرتراپی در دندانپزشکی شامل برداشت پوسیدگی ها، نمونه برداری و درمان ایمپلنت در کمترین زمان و با دستگاه biolase آمریکا به مراجعان این مرکز ارائه شده است. باعث افتخار و مباهات مرکز دندانپزشکی دکتر وحید عارفی است که در این سال ها بهترین نتایج را به همراه رضایتمندی چشمگیر مراجعان کسب کرده است.

اگر قصد دارید از خدمات دندانپزشکی لیزری استفاده کنید، ابتدا با تحقیق و بررسی کامل مطمئن شوید که مرکز مورد نظر دارای تمام تجهیزات به روز لیزر در زمینه لیزرتراپی دندان است. از آنجا که این روزها استفاده از نام تبلیغاتی لیزر به ویژه در حوزه زیبایی بسیار متداول شده است، حتما در انتخاب مرکز دندانپزشکی بسیار سختگیرانه عمل کنید. غفلت شما علاوه بر هدررفت هزینه، ممکن است نتایج جبران ناپذیری به همراه داشته باشد. مرکز دندانپزشکی دکتر وحید عارفی قطعا پاسخگوی متقاضیان در این زمینه خواهد بود و با ارائه آسان ترین و مطمئن ترین روش ها در دندانپزشکی رضایت آنها را جلب خواهد کرد. برای داشتن دندان های سالم و زیبا و لبخندی تأثیرگذار تعلل نکنید!

مشاوره و اجرا صادرات واردات ترخیص
نظر شما
نام و نام خانوادگی:

شماره تماس (نمایش داده نمی شود):

کد امنیتی: captcha

متن پیام: (نظر شما پس از بررسی منتشر خواهد شد)


مطالب مرتبط:
مخفی کردن >>