اپلیکیشن زینگ | باربری آنلاین
زینگ - سامانه جامع حمل و نقل

تماس تلفنی
 
گفتگو آنلاین
 
دانلود زینگ
خانه دانلود اپلیکیشن زینگ آشنایی با زینگ فروشگاه خدمات اطلاعاتی همکاری با ما بیمه شخص ثالث تماس با ما
زینگ - سامانه جامع حمل و نقل کشوری

تماس تلفنی

گفتگو آنلاین

دانلود زینگ

جستجو
بیمه شخص ثالث از دم قسط
مشاوره و اجرا صادرات واردات ترخیص

تخم شتر مرغ و فواید آن
لازم است قبل از اینکه با تخم شتر مرغ و فواید آن آشنا شوید اطلاعاتی دررابطه با این پرنده ی درشت هیکل داشته باشید. شتر مرغ بومی افریقا می باشد و وزنش از 63 تا 145 کیلو گرم می رسد وزن شتر مرغ نر بیشتر از شتر مرغ ماده می باشد و قد نر این پرنده بین 2.1 تا 2.8 متر و قد ماده ی این پرنده بین 1.7 تا 2 متر می باشد.

عمر طبیعی این پرنده طولانی و بین 40 تا 50 سال می باشد اما برای پرورش دهنگان این پرنده عمر مفید ده سال می باشد و سن کشتار این پرنده برای استفاده از گوشت و پوست این پرنده بین 10 تا 14 ماهگی می‌باشد. زمانی که جوجه شتر مرغ از تخم بیرون می آید، حنایی رنگ با لکه های قهوه ای رنگ می باشد و در هر ماه 25 سانتی متر رشد می کند.

شترمرغ

2 تا 3 سال زمان مبیبرد تا شترمرغ های اهلی به بلوغ برسند و در این بازه زمانی جوجه کشی شترمرغ را می توان در مزرعه مخوص پرورش جوجه ها آغاز کرد شترمرغ نر قبل از رسیدن به بلوغ پر و بال با رنگ قهوه ای مایل به خاکستری دارد با ساق پاهای قرمز رنگ و در زمان بلوغ پر و بال تغییر رنگ می دهد و به رنگ سیاه و سفید تبدیل می شود.

به بلوغ رسیدن شترمرغ ماده کمی زودتر از نر می باشد. البته زمان جفت گیری این پرنده بستگی به مکان و آب و هوای محیط زندگیشان دارد.تخم گذاری پس از 10 الی 14 روز از اولین جفت گیری صورت می گیرد.تعداد تخم های گذاشته شده در یک فصل سال برای یک شتر مرغ ماده بالغ بین 80 تا 100 عدد تخم می باشد. وظیفه نگهداری از تخم ها در طول روز ب عهده شتر مرغ ماده و در طول زمان شب تا صبح بر عهده شترمرغ نر می باشد. تاین نگهبانی 24 ساعته تا 9 هفته طول میکشد که حاصل آن خاج شدن جوجه از خ می باشد البته در این میان تخم ها مورد حمله دیگر حیوانات و پرندگانی چون کرکس قرار می گیردو 90 درصد از تخم ها از بین میروند.

تخم گذاری شتر مرغ
در فصل بهار شترمرغ ماده روز د میان در هر دوره تخم گذاری بین 14 تا 21 عدد تخم با وزن تقبی 1.5 کیلوگرم می گذارد.رفتا شتر مرغ ماده در این بازه تخم گذاری عصبی است و در صورت ایجاد مزاحمت لگد میزند.

شتر مرغ بزرگ ترین پرنده در حال حاضر می باشد و دارای بزرگ ترین تخم پرند ه می باشد البته (فیل مرغهای ماداگاسکاری و موآهای نیوزیلندی که جدیدأ منقرض شده اند بزرگ تر بودند و تخم های بزرگ تری هم داشتند). به دلیل محبوبیت بالای محصولات به دست آمده از این پرنده باعث جلب توجه بسیاری از پروش دهندگان شده است. محصولات شترمرغ شامل گوشت سرشار از پروتئین، تخم، پر و چرم آن می باشد. در میان این تخم شتر مرغ.به دلیل فواید زیادی که دارد از فروش بسیار بالایی برخوردار است

تخم گذاری در شتر مرغ از 2 سالگی آغاز و تا 29 سالگی ادامه میابد. وزن هر تخم به 1.5 الی 2 کیلوگرم می رسد و در مقایسه با تخم مرف دارای سر تیز و قسمت پهن نمی باشد.پوسته دارای ضخامت بالایی می باشد به طوری که برای شکستن پوسته باید از شئ ای چون چکش استفاده کرد. پوسته تخم شترمرغ از ضخامت بسیار بالایی برخوردار بوده از این رو شکستن ان راحت نمی باشد. مزه، میزان پروتئین و مقدار چربی د تخم شتر مرغ همانندتخم مرغ است و برای عسلی کردن تخم شتر مرغ به 40 تا 50 دقیقه زمان لازم است و اگر تخم کامل پخته شده خواستید به 90 دقیقه زمان احتیاج است.

مقایسه از نظر اندازه
تخم این پرنده 24 برابر تخم مرغ معمولی می باشد.

شترمرغ

کالری
کالری موجود در تخم کامل شترمرغ 2000 کالری می باشد و اگر قسمتی از تخم برای یک وعده غذایی استفاده شود حاوی 83 کالری برابر با 7 تخم مرغ می باشد. میزان پروتئین تخم مرغ و تخم شترمرغ باهم برابری می کنند یعنی 47 درصد پروتئین و 45 درصد چربی می باشد.

ویتامین ها
تخم شترمرغ منبعی مناسب از ویتامین هاست، تخم شترمرغ شامل IU/g 16.29 ویتامین A می باشد.در صورتی که میزان ویتامین A در تخم مرغ UI/g 20.5 است.

مواد معدنی
مقدار منیزیم و آهن در تخم این پرنده بیشتر از تخم مرغ است این در حالی است که مقدار منگنز در تخم شتر مرغ نف مقدار موجود در تخم مرغ می باشد. علاوه بر مواد معدنی نامبرده شده کلسیم و فسفر در تخم این پرنده به فراوانی یافت می شود.

مصارف زینتی و تزئینی
تخم شترمرغ به علت پوسته ضخیمی که دارد مورد توجه هنرمندان در زینه های مختلف حکاکی و نقاشی قرار گرفته است. از تخم شتر مرغ می توان صندوق جواهرات، چراغ خواب و … درست کرد.

مشاوره و اجرا صادرات واردات ترخیص
نظر شما
نام و نام خانوادگی:

شماره تماس (نمایش داده نمی شود):

کد امنیتی: captcha

متن پیام: (نظر شما پس از بررسی منتشر خواهد شد)


مطالب مرتبط:
مخفی کردن >>