اپلیکیشن زینگ | باربری آنلاین
زینگ - سامانه جامع حمل و نقل

تماس تلفنی
 
گفتگو آنلاین
 
دانلود زینگ
خانه دانلود اپلیکیشن زینگ آشنایی با زینگ فروشگاه خدمات اطلاعاتی همکاری با ما بیمه شخص ثالث تماس با ما
زینگ - سامانه جامع حمل و نقل کشوری

تماس تلفنی

گفتگو آنلاین

دانلود زینگ

جستجو
بیمه شخص ثالث از دم قسط
مشاوره و اجرا صادرات واردات ترخیص

نیلینگ

اجرای نیلینگ
اجرای نیلینگ به ترتیب شامل مراحل زیر می باشد:

مرحله اول
در مرحله اول با توجه به قدرت و توانایی خاک، خاکبرداری به عمق 1 الی 2 متر انجام می شود. علاوه بر عمق کار باید به عرض آن نیز توجه شود. انجام این کار در جهت نصب تجهیزات لازم برای حفاری صورت می گیرد.

مرحله دوم
در مرحله بعد، حفره هایی برای نصب و قرار دادن میخ ها ایجاد می شود. میخ هایی که به این منظور مورد استفاده قرار می گیرند، شامل میخ های توپر و توخالی هستند، که البته استفاده از مدل توپر نسبت به مدل توخالی بسیار رایج می باشد. در جهت ایجاد استحکام کافی میخ ها به وسیله دوغاب از قطعاتی در فاصله بین دو میخ و دیواره داخلی سوراخ ها استفاده می شود. در حین عملیات نصب میخ ها، لوله های تزریق به داخل سوراخ ها هدایت می شود. آن چه که در این مرحله حائز اهمیت می باشد، جلوگیری از خوردگی میلگردها می باشد. برای جلوگیری از خوردگی میلگردها از پوشش های موج دار پلاستیکی استفاده می شود. پس از انجام این کار سوراخ ها با استفاده از ملات پر می شوند. از دیگر نکاتی که باید به آن توجه شود، در قسمت هایی که عملیات نیلینگ در آن جا انجام می شود، بهتر است از نوارهای زهکشی ژئوکمپزیت استفاده شود. باید توجه داشت این نوارها تا انتهای دیواره ادامه یابند.

مرحله سوم
در مرحله سوم عملیات نصب میخ ها و دوغاب ریزی انجام می شود. در این مرحله باید حفاری پوسته موقت مهاربندی خاک را انجام داد. یکی از مرسوم ترین انواع این پوسته ها، یک لایه مسلح کننده سبک به همراه لایه شاتکریت به ضخامت 100 میلی متر می باشد. این لایه مسلح کننده شامل شبکه ای از سیم های جوش داده شده می باشد. این لایه در میانه شاتکریت اجرا می شود. پس از مهاربندی خاک، صفحات باربری بر روی میخ های بیرون زده از سوراخ ها قرار می گیرد و میخ ها با فشار ملایم به لایه تازه بتن ریزی شده پرس می شود. پس از پرس میخ ها، مهره های شش وجهی و واشرها بر روی سر میخ ها محکم می شوند.

مرحله چهارم
در این مرحله، سطح خاکبرداری شده باید تراز شود. برای انجام این کار، همگام های اول تا چهارم برای پایداری خاکریز اجرا می شود.

مرحله پنجم
در مرحله آخر، نوبت به اجرای یک لایه پوسته دائمی اجرا می رسد. این پوسته نمای نهایی را تشکیل می دهد. این پوسته نهایی می تواند شامل بتن درجای مسلح، شاتکریت مسلح و پنل های بتنی پیش ساخته باشد.

مشاوره و اجرا صادرات واردات ترخیص
نظر شما
نام و نام خانوادگی:

شماره تماس (نمایش داده نمی شود):

کد امنیتی: captcha

متن پیام: (نظر شما پس از بررسی منتشر خواهد شد)


مطالب مرتبط:
مخفی کردن >>