اپلیکیشن زینگ | باربری آنلاین
زینگ - سامانه جامع حمل و نقل

تماس تلفنی
 
گفتگو آنلاین
 
دانلود زینگ
خانه دانلود اپلیکیشن زینگ آشنایی با زینگ فروشگاه خدمات اطلاعاتی همکاری با ما بیمه شخص ثالث تماس با ما
زینگ - سامانه جامع حمل و نقل کشوری

تماس تلفنی

گفتگو آنلاین

دانلود زینگ

جستجو
بیمه شخص ثالث از دم قسط
مشاوره و اجرا صادرات واردات ترخیص

پرورش بوقلمون انگلیسی
بوقلمون های انگلیسی به واسطه ویژگی های خاصی که دارند مدتیست مورد توجه پرورش دهندگان ایرانی قرار گرفته اند. با وجود گسترده نبودن روابط اقتصادی ایران و انگلیس اما در صنعت پرورش بوقلمون، پرورش دهندگان ایرانی علاقه قابل توجهی به بوقلمون های انگلیسی دارند.

به گفته برخی از این پرورش دهندگان مهم ترین ویژگی این بوقلمون ها ویژگی قوی بودن آنهاست که باعث می شود در پایان دوره پرورش، میزان تلفات بوقلمون های انگلیسی نسبت به نژادهای دیگر کمتر باشد.

بوقلمون

آن طور که این پرورش دهندگان می گویند آنها هر جوجه بوقلمون انگلیسی را با نرخ حدود 40 هزار تومان می خرند و پس از گذشت حداکثر 18 هفته بوقلمونی بالغی که به وزن 10 کیلویی رسیده را با نرخ هر کیلو حداقل 30 هزار تومان به فروش می رسانند.

با این حساب هرچند آنها می توانند پس از 18 هفته با 300 هزار تومانی که از فروش یک بوقلمون کسب می کنند بیش از 7برابر نسبت به نرخ اولیه خرید جوجه بوقلمون سود کنند اما هزینه های جانبی در این مدت دارند که این سود آنها را کمتر می کند.

به گفته آنها در این مدت هر بوقلمون بین 54 تا 81 کیلو خوراک نیاز دارد که به این هزینه باید هزینه دستمزد کارگران و هزینه های جانبی دیگر نگهداری بوقلمون را اضافه کرد.

جزئیات هزینه های نگهداری بوقلمون
یکی از پرورش دهندگان بوقلمون در مورد هزینه نگهداری بوقلمون می گوید: یک جایگاه استاندارد پرورش بوقلمون، یک سوله استاندارد مرغداری با عرض 12 متر و طول 80 تا 100 متر است که در هر متر مربع می توان نهایتا تا سه بوقلمون بالغ نگهداری کرد که در صورت اتوماتیک کردن آبخوری و دانخوری و سیستم انتقال این سالن این عدد به پنج می رسد.

به گفته او، در این سالن های استاندارد می توان 2880 تا4800 بوقلمون 5.5 تا شش ماهه نگهداری کرد و هزینه این زمین ها با توجه به مکان آن متفاوت است.

وی همچنین اشاره می کند که به این هزینه ها، هزینه های حق ویزیت دامپزشک، هزینه های خرید دارو و واکسیناسیون، آب، برق و گاز یا گازوئیل را هم باید اضافه کرد.

در عین حال هرچند پرورش دهندگان این چنین هزینه هایی را صرف پرورش بوقلمون کنند باز هم ممکن است برخی از این بوقلمون های تلف شوند که یکی از پرورش دهندگان توضیح می دهد که در صورت بروز این چنین اتفاقی بوقلمون های تلف شده را در یک کوره مخصوص می سوزانند.

بوقلمون

مصارف گوشت بوقلمون
آن طور که در برخی منابع آمده است، بوقلمون کلسترول بد خون را کاهش می دهد، آرامش و سر حالی ایجاد کرده، از انواع سرطان جلوگیری می کند، ترشح هورمون تستوسترون را افزایش می دهد و سیستم ایمنی بدن انسان را تقویت می کند. گوشت سفید و بدون پوست بوقلمون، یک ماده غذایی با پروتئین بالا و چربی کم است. به گزارش اقتصادی نیوز، کسانی که باید غذاهای کم چرب بخورند، می توانند از قسمت سفید گوشت بوقلمون استفاده کنند.علاوه بر این که از گوشت بوقلمون به عنوان یک مواد غذایی مغذی استفاده می شود، پای بوقلمون نیز در تولید چرم کاربرد دارد. شاید به واسطه همین ویژگی ها بوده که در سال های اخیر توجه به مصرف گوشت بوقلمون افزایش یافته، با وجود این، برخی پرورش دهندگان بوقلمون اذعان می کنند که میزان مصرف این گوشت در ایران چندان قابل توجه نیست.

این در حالیست که آمارهای گمرک ایران نشان می دهد در نیمه نخست امسال بیش از 1.8 میلیون دلار انواع جوجه و تخم بوقلمون از کشورهای مختلف به ایران وارد شده که سهم کشور انگلیس حدود 500 هزار دلار است.

در سال گذشته نیز در مجموع 4.8 میلیون دلار انواع جوجه و تخم بوقلمون از کشورهای مختلف به ایران وارد شده بود که یک میلیون دلار آن مستقیم از انگلیس وارد شده بود و احتمال اینکه از این نژاد بوقلمون از کشورهای دیگر مانند اسکاتلند نیز وارد ایران شده باشد وجود دارد.

مشاوره و اجرا صادرات واردات ترخیص
نظر شما
نام و نام خانوادگی:

شماره تماس (نمایش داده نمی شود):

کد امنیتی: captcha

متن پیام: (نظر شما پس از بررسی منتشر خواهد شد)


مطالب مرتبط:
مخفی کردن >>