اپلیکیشن زینگ | باربری آنلاین
زینگ - سامانه جامع حمل و نقل

تماس تلفنی
 
گفتگو آنلاین
 
دانلود زینگ
خانه دانلود اپلیکیشن زینگ آشنایی با زینگ فروشگاه خدمات اطلاعاتی همکاری با ما بیمه شخص ثالث تماس با ما
زینگ - سامانه جامع حمل و نقل کشوری

تماس تلفنی

گفتگو آنلاین

دانلود زینگ

جستجو
بیمه شخص ثالث از دم قسط
مشاوره و اجرا صادرات واردات ترخیص

با واژه پیمانکاری ساختمان در پروژه های ساخت و ساز برخورد می کنید. شاید بسیاری از پروژه های ساخت و ساز را در هر شهر یا اطراف محل سکونت خود می شناسید که توسط گروهی از مهندسان در حال اجرا هستند.

به طور کلی عملیات ساخت و ساز که توسط یک شرکت پیمانکاری برنامه ریزی و اجرا می شود، در حوزه فعالیت های پیمانکاری ساختمان قرار می گیرد. شرکت ها و افرادیکه در حوزه پیمانکاری پروژه های ساختمانی فعالیت می کنند، در حقیقت، یک ارتباط نزدیک با صاحب ملک یا یک پروژه غیر مسکونی دارند.

پیمانکاری

پیمانکاری ساختمان چیست و با چه هدفی اجرا می شود؟
پیمانکاری ساختمان در یک تعریف ساده و مختصر به تمام فعالیت هایی گفته می شود که با حوزه ساخت و ساز یک ساختمان مسکونی، تجاری یا صنعتی در ارتباط است. در این فعالیت، یک شرکت یا یک شخص حقیقی فرایند تهیه مصالح اولیه، حمل و نقل در بخش های مختلف، مراحل ساخت و اجرای کامل پروژه را طبق یک قرارداد رسمی و معتبر بر عهده می گیرد.

آنچه در قراردادهای پیمانکاری ساختمان اهمیت دارد، حس مسئولیت پذیری و تعهد به تمام مفاد قرارداد است. در قرارداد پیمانکاری، کارفرما تمام آنچه در نظر دارد را به پیمانکار می سپارد و از او انتظار دارد با مدیریت بودجه مالی و برنامه ریزی دقیق برای انجام تمام کارها بتواند پروژه را در مدت زمان مشخص شده به پایان برساند.

شرکت هایی که در حوزه پیمانکاری ساختمان فعالیت می کنند دارای تیم تخصصی، مهندسان با تجربه و تجهیزات مرتبط هستند. یک پیمانکاردر صورتی می تواند پروژه را با حداکثر بهره وری ارائه دهد که هر یک از بخش های کار را به یک گروه بسپارد. به طور مثال تامین مصالح اولیه توسط یک گروه انجام می شود و وظیفه تامین ماشین آلات ساختمانی و تجهیزات برای اجرای پروژه نیز بر عهده گروه دیگر است. در این صورت است که یک پروژه پیمانکاری ساختمان با کیفیت بالا به پایان می رسد.

تمام گروه هایی که در یک شرکت پیمانکاری با یکدیگر همکاری می کنند، به وظایف خود پایبند هستند. همچنین از شرایط قرارداد و تعهداتی که بین دو طرف قرارداد وجود دارد آگاه می باشند.

نکته مهم درباره پیمانکاری ساختمان این است که در این خصوص، مسائل حقوقی نیز وجود دارد که در این مطلب قصد نداریم به آن ها بپردازیم.

یک پیمانکار ساختمانی چه وظایفی را بر عهده دارد؟
پیمانکار ساختمانی یک شخص حقیقی یا حقوقی است که تخصص کافی را در حوزه ساختمان سازی، محوطه سازی، نقشه کشی ساختمان، معماری، مصالح ساختمان سازی و مقاوم سازی ساختمان ها دارد.

  • پیمانکار ساختمان باید قدرت تصمیم گیری صحیح و سریع داشته باشد و بتواند برنامه ریزی دقیق را برای اجرای کامل پروژه ارائه دهد.
  • پیمانکار ساختمان موظف است پروژه پیمانکاری ساختمان را در مدت زمان مشخص شده به پایان برساند؛ در غیر این صورت باید تمام تمهیدات و پیش بینی های لازم را برای مواقع اضطراری و وقوع حوادث ناخواسته انجام دهد.
  • پیمانکار، فردی منضبط، خوش اخلاق، مدیر و با سابقه درخشان در حوزه تخصصی خود است.
  • یک پیمانکار ساختمان باید نگاه فنی به پروژه داشته باشد و در حین انجام پروژه نیز از خلاقیت استفاده کند.
  • یک پیمانکار ساختمان باید یک مدیر تحقیق و کارآمد باشد. او باید بتواند پروژه را دقیق و سریع پیش ببرد.
  • یک پیمانکار ساختمان وظیفه دارد تیم کاری با تجربه را برای پروژه های خود به کار گیرد.
  • یک پیمانکار ساختمان موظف است که تمام تلاش خود را برای اجرای پروژه ها صرف کند. همچنین به کارفرما متعهد می شود تا بهترین مصالح ساختمانی را برای او فراهم نماید.
  • پیمانکاران ساختمانی بر انواع قراردادهای پیمانکاری ساختمان مسلط هستند و می دانند که کدام قرارداد برای چه نوع پروژه مناسب است.
  • برای پیمانکاری ساختمان در حوزه بازسازی نیاز به پیمانکاران با تجربه تری دارید. یک پیمانکار با تجربه تمام موارد بازسازی ساختمان را برای شما تشریح می کند.
مشاوره و اجرا صادرات واردات ترخیص
نظر شما
نام و نام خانوادگی:

شماره تماس (نمایش داده نمی شود):

کد امنیتی: captcha

متن پیام: (نظر شما پس از بررسی منتشر خواهد شد)


مطالب مرتبط:
مخفی کردن >>