اپلیکیشن زینگ | باربری آنلاین
زینگ - سامانه جامع حمل و نقل

تماس تلفنی
 
گفتگو آنلاین
 
دانلود زینگ
خانه دانلود اپلیکیشن زینگ آشنایی با زینگ فروشگاه خدمات اطلاعاتی همکاری با ما بیمه شخص ثالث تماس با ما
زینگ - سامانه جامع حمل و نقل کشوری

تماس تلفنی

گفتگو آنلاین

دانلود زینگ

جستجو
بیمه شخص ثالث از دم قسط
مشاوره و اجرا صادرات واردات ترخیص

تبدیل شدن به یک کارشناس حرفه ای املاک نیازمند اجرای یکسری نکات و ضروریات می باشد. فردی که به سراغ چنین شغلی می رود، باید مهارت ها و آموزش های لازم را ببیند تا به سرعت در این کار موفق شود. در این نوشته به بیان نکات مهم و مهارت های لازم جهت موفقیت در حرفه مشاور املاک می پردازیم. با ما همراه باشید.

املاک

مشاور املاک کیست؟
مشاور املاک در واقع کسی است که به کار فروش گران ترین کالای اساسی در زندگی بشر یعنی خانه، مشغول می باشد. کار مشاور املاک چهارمین صنعت پول ساز در دنیا محسوب می شود؛ زیرا در سراسر جهان، مردم تقریبا 90 درصد سرمایه زندگیشان را صرف خرید مسکن می کنند.

مشاور املاک با علم بر این که با بیش ترین بخش سرمایه مردم در ارتباط است، باید تلاش کند تا این سرمایه را به بهترین وجه به مسکن تبدیل نماید. یک مشاور املاک باید توانایی لازم جهت قانع کردن مشتری و نشان دادن فایل ها به او و در نهایت تشکیل جلسه نشست را دارا باشد.

او باید بتواند هماهنگی های لازم را فراهم کند تا دو طرف معامله را رو در روی یکدیگر بنشاند و قولنامه امضا شود. تنها در این صورت است که لایق دریافت پاداش می باشد.

سبک های کاری متداول در صنف مشاوران املاک

  • روش مشتری گرایی

این سبک به گونه ای است که مشاور به تمام خواسته های مشتری تن می دهد و هر خواسته ای که مشتری داشته باشد را فراهم می نماید. یک مشاور املاک باید موضع و رنج کاری خود را مشخص نماید.

او نمی تواند به همه درخواست های مشتریان جهت خرید و فروش ملک کلنگی، اجاره و رهن، فروش سوئیت، مغازه های اداری و تجاری، تهیه ملک به منظور مشارکت در ساخت، تهیه ملک پیش خرید، تهیه زمین زراعی، خرید و فروش انبارهای صنعتی و کارخانه ها و … بپردازد.

به همین دلیل یک مشاور املاک موفق در ابتدا باید نوع کار خود را مشخص و تنها در آن حیطه فعالیت نماید. در نگاه اول همه مواردی که ذکر شد درآمدزا به نظر می رسند اما این کار از پس یک مشاور املاک با امکانات محدود بر نمی آید و تنها درگیری او را بیشتر کرده و سبب اتلاف انرژی، امکانات و زمان می گردد.

  • روش ملک گرایی

در روش ملک گرایی، مشاور شروع به تهیه تعدادی آپارتمان کوچک یا آپارتمان هایی که از لحاظ ساختار، مصالح و امکانات قابل قبول می باشند، می کند و پس از بازدید از آن ها و انجام اقدامات موثر، بازاریابی را برای آن شروع می کند.

در زمینه بازاریابی یا همان جذب مشتری نیز، مشاور باید تکنیک هایی را از جمله پاسخگویی صحیح به تلفن و یادگیری تکنیک های متقاعدسازی مشتری جهت بازدید از ملک بیاموزد و مورد استفاده قرار دهد.

برای تبدیل شدن به یک مشاور حرفه ای چه کارهایی را نباید انجام دهید؟

  • کم رو و خجالتی نباشید.
  • از زدن حرف های غیر منطقی اجتناب کنید.
  • بر اجرای قرارداد لجبازی و مقاومت نکنید.
  • از هیچ یک از طرفین معامله طرفداری خاص نکنید و به صلاح دو طرف کار کنید.
  • هرگز بدون آمادگی و هماهنگی با صاحب خانه یا مستاجر اقدام به نشان دادن ملک به مشتری ننمایید.

کلام پایانی
امیدواریم راهکارها و نکات ارائه شده در این مطلب توانسته باشد شما را در رسیدن به یک مشاور املاک حرفه ای به خوبی راهنمایی کرده باشد. نظرات خود را در این زمینه با ما در میان بگذارید.

مشاوره و اجرا صادرات واردات ترخیص
نظر شما
نام و نام خانوادگی:

شماره تماس (نمایش داده نمی شود):

کد امنیتی: captcha

متن پیام: (نظر شما پس از بررسی منتشر خواهد شد)


مطالب مرتبط:
مخفی کردن >>