اپلیکیشن زینگ | باربری آنلاین
زینگ - سامانه جامع حمل و نقل

تماس تلفنی
 
گفتگو آنلاین
 
دانلود زینگ
خانه دانلود اپلیکیشن زینگ آشنایی با زینگ فروشگاه خدمات اطلاعاتی همکاری با ما بیمه شخص ثالث تماس با ما
زینگ - سامانه جامع حمل و نقل کشوری

تماس تلفنی

گفتگو آنلاین

دانلود زینگ

جستجو
بیمه شخص ثالث از دم قسط
مشاوره و اجرا صادرات واردات ترخیص

کاربرد کاغذ کالک

کاغذ کالک کاغذی است که دارای تیرگی کمی می باشد و باعث عبور نور می شود. این کاغذ بخاطر اینکه نور به راحتی از آن عبور می کند برای نقاشی، چاپ، بسته بندی و اغلب زمان هایی که نیاز است سایزها بدرستی در زمان های مهم چک شوند کاربرد پیدا می کند.

کاربرد کاغذ کالک در صنعت چاپ دقیقا چیست؟

این کاغذ در چاپ و بسته بندی کاربرد زیادی دارد. از این کاغذ برای نمونه گیری و چک کردن قالب بسته بندی در موقع چاپ جعبه مورد استفاده قرار می گیرد.

کاربرد کاغذ کالک در چیست؟

کاغذ کالک در ابتدا برای معماران و مهندسان طراحی شده بود تا بتوانند نقاشی هایی تهیه کنند که دقیقاً با استفاده از فرایند کپی دیازو، کپی شود و سپس موارد استفاده دیگری یافت.کاربرد اصلی برای ترسیم و ردیابی تا حد زیادی توسط فناوری هایی که به کپی دیازو یا کپی دستی نقاشی نیاز ندارند، جایگزین شد.

کاغذ کالک چیست و مهم ترین ویژگی های آن کدام است؟

الیاف سلولز اساس کاغذ را تشکیل می دهد، معمولاً از گونه های چوبی یا از الیاف پنبه است. غالباً، کاغذ حاوی مواد پرکننده دیگری برای افزایش تیرگی و کیفیت چاپ است. برای ردیابی کاغذ شفافی لازم است هر ماده ای که مانع انتقال نور شود، حذف شود.این کاغذ که به راحتی نور را از خود عبور می دهد، کاغذ کالک است. با استفاده از کاغذ کالک به راحتی می توانیم به راحتی نمونه گیری لازم را روی کار اصلی قرار داده و آن را چک کنیم.

چگونه باید از کاغذ کالک استفاده کنیم؟

هنگامی که کاغذ کالک بر روی عکس قرار می گیرد، تصویر به راحتی از طریق کاغذ قابل مشاهده است. بنابراین، یافتن لبه ها در تصویر و ردیابی تصویر بر روی کاغذ ردیابی آسان می شود.کاغذ کالک، فیبر سلولز خالص شفاف است و هوای محبوس شده بین الیاف باعث مات شدن کاغذ و سفید به نظر رسیدن آن می شود. اگر الیاف تصفیه شده و مورد فشار قرار گیرند تا تمام هوا خارج شود، ورق حاصله شفاف خواهد بود. کاغذهای شفاف متراکم بوده و در رطوبت 10 تا 50 درصد رطوبت دارند.

کاغذ کالک چگونه تولید می شود؟

برای تولید این نوع کاغذ سه فرآیند اصلی وجود دارد که به شرح زیر است:

از طریق تصفیه مکانیکی الیاف سلولز، الیافی کاملاً لرزشی و ژلاتینی ایجاد می شود، به طوری که درتشکیل ورق کاغذ، تقریباً تمام هوا از ساختار داخلی کاغذ خارج می شود. این روش یک کاغذ بسیار شفاف و حتی زیبا را در محدوده ای از گرامرهای 42 تا 280 گرم در هر متر مربع تولید می کند.

با ساختن یک کاغذ عادی و سپس پر کردن فاصله بین الیاف با ماده ای که دارای ضریب شکست همان سلولز است. این یک روند معمول در ایالات متحده آمریکا بود. این محصول اغلب Vellum نامیده می شد، اگرچه این اصطلاحات می تواند به طیف گسترده تری از مقالات ویژه اشاره کند. به دلیل هزینه نسبتاً زیاد، این روش ساخت تا حد زیادی از بین رفته است.

همانند روش قبلی، با ساخت یک ورق کاغذ معمولی، که به دنبال آن غوطه ور شدن کاغذ برش خورده و تخلیه نشده با کیفیت خوب در اسید سولفوریک برای چند ثانیه انجام می شود. این اسید مقداری از سلولز را به شکل آمیلوئید با خاصیت ژلاتینی و نفوذ ناپذیر تبدیل می کند. وقتی کاغذ تصفیه شده کاملاً شسته و خشک شود، محصول حاصل از آن بسیار قویتر از کاغذ اصلی است. کاغذ ردیابی در برابر روغن، چربی و تا حد زیادی در برابر آب و گاز مقاوم است.

مشاوره و اجرا صادرات واردات ترخیص
نظر شما
نام و نام خانوادگی:

شماره تماس (نمایش داده نمی شود):

کد امنیتی: captcha

متن پیام: (نظر شما پس از بررسی منتشر خواهد شد)


مطالب مرتبط:
مخفی کردن >>