اپلیکیشن زینگ | باربری آنلاین
زینگ - سامانه جامع حمل و نقل

تماس تلفنی
 
گفتگو آنلاین
 
دانلود زینگ
خانه دانلود اپلیکیشن زینگ آشنایی با زینگ فروشگاه خدمات اطلاعاتی همکاری با ما بیمه شخص ثالث تماس با ما
زینگ - سامانه جامع حمل و نقل کشوری

تماس تلفنی

گفتگو آنلاین

دانلود زینگ

جستجو
بیمه شخص ثالث از دم قسط
مشاوره و اجرا صادرات واردات ترخیص


چاپ دیجیتال

CMYK چیست؟

CMYK مخفف آبی تیره، سرخ، زرد و سیاه می باشد. CMYK یک حالت رنگی است که به طور خاص برای متریال هایی بکار می رود که برای چاپ طراحی شده اند.اگر تا به حال مجبور بودید که تونر را در چاپگر خود تغییر دهید، احتمالا متوجه این عبارت شده اید. رنگهای تیره، سرخ، زرد و سیاه چهار رنگی هستند که چاپگرهای دیجیتالی مدرن از آن استفاده می کنند و برای ایجاد تصاویر چاپی ترکیب می شوند.

این رنگ های CMYK نور را جذب می کنند و از طریق آنچه که ترکیب کاهنده نامیده می شود، رنگ را ایجاد می کنند. این بدان معنی است که چاپگر با سفید شروع می شود و سپس درخشندگی را با لایه بندی جوهر کاهش می دهد تا رنگ مورد نظر را ایجاد کند. اگر قرار است تا مقدار حداکثری از هر چهار رنگ را بر روی یک صفحه قرار دهید، رنگ سیاه را خواهید دید.

RGB چیست؟

این واژه نسبتا قابل درک می باشد و مخفف نماد رنگ های اصلی است: قرمز، سبز و آبی.RGB یک حالت رنگی است که در آن صفحات - مانند صفحه ای که شما در حال حاضر می خوانید - همان رنگ صفحه نمایش است.

گوشی های همراه، کامپیوترها و هر چیز دیگر با یک صفحه نمایش، با ترکیب نور، رنگ را نشان می دهند. در مورد صفحه ای که شما به آن نگاه می کنید، با ترکیب هزاران پیکسل، که هر کدام از سه زیر پیکسل قرمز، سبز و آبی تشکیل شده، تصاویر را نشان می دهند. رنگ هر پیکسل در یک تصویر، با نورپردازی این زیرپیکسل ها به درجات مختلف ایجاد می شود.

این فرآیند به عنوان ترکیب افزودنی شناخته می شود. قرمز، سبز و آبی به یک صفحه سیاه اضافه می شوند تا رنگ مورد نظر را ایجاد کند. اگر شما حداکثر این رنگ ها را با هم اضافه کنید، به رنگ سفید خواهید رسید.

تفاوت بین RGB و CMYK چیست؟

تا اینجای مقاله، شما متوجه تفاوت کلیدی بین این دو شده اید. RGB افزودنی می باشد در حالی که CMYK کاهشی می باشد. RGB برای اسکرین ها و صفحات طراحی شده اند، اما CMYK برای چاپ درنظر گرفته شده اند.تفاوت کلیدی دیگر، تعداد ترکیبات ممکن است که هر رنگ پیشنهاد می کند یا به بیان ساده تر، هر حالت رنگی، چه تعداد رنگ را می تواند ایجاد کند.

CMYK به صورت درصدی اندازه گیری می شود. هر رنگ با اضافه کردن مقداری در محدوده ی بین 0 تا 100 درصد ایجاد می شود که باید هر چهار گزینه رنگی را مشخص کرد. این بدان معنا است که CMYK دارای دامنه ی 4*100 یا 10 میلیون رنگ مختلف می باشد.

بد نیست اما به خوبی RGB نمی باشد که سه رنگ دارد که دامنه ی آن بین 0 تا 255 می باشد. در مجموع دامنه ی 3*256 می باشد که بدان معنا است که بیش از 16 میلیون رنگ مختلف خواهیم داشت. این بدان معناست که RGB قادر به تولید میلیون ها رنگی است که CMYK به سادگی نمی تواند آنها را تولید کند.

کدامیک برای چاپ دیجیتال بهتر است؟

بسیار خوب، اگر شما در حال طراحی چیزی در صفحه نمایش هستید، RGB مشخصا بهتر است. چیزی که در حال ساخت طرح می بینید، دقیقا چیزی است که یک شخص آن را روی تلفن، کامپیوتر یا تلویزیون تماشا می کند. و می توانید به همان اندازه دقیق و پرطراوت باشید، و از طیف 16 میلیون رنگ RGB نهایت استفاده را ببرید.

با این حال، اگر به صورت RGB طراحی کنید و سپس طرح را چاپ کنید، ممکن است کمی شگفت زده شوید. طرح جدید و درخشنده ی شما ممکن است کدر، بدون رنگ یا از بین رفته به نظر برسد. دلیل آن محدودیت طیف رنگ CMYK است، یعنی اینکه نمی تواند به صورت واقعی چاپ را همانند کاری که RGB بر روی صفحه نمایش نشان می دهند، انجام دهد.

بنابراین همانطور که ممکن است حدس زده باشید، هیچکدام از این دو بر دیگری برتری ندارد. اینکه کدامیک برای شما مناسب است، بستگی به هدف استفاده از طرح شما دارد. اگر طرحی را ایجاد میکنید تا بر روی صفحه ی نمایش نشان داده شود بنابراین باید به سراغ RGB بروید. اما اگر می خواهید طرح شما در واقعیت چاپ شود، بنابراین رنگ CMYK از ابتدا تضمین خواهد کرد که محصول نهایی شما دقیقا با طرح اولیه شما از نظر رنگ مطابقت دارد.

مشاوره و اجرا صادرات واردات ترخیص
نظر شما
نام و نام خانوادگی:

شماره تماس (نمایش داده نمی شود):

کد امنیتی: captcha

متن پیام: (نظر شما پس از بررسی منتشر خواهد شد)


مطالب مرتبط:
مخفی کردن >>