اپلیکیشن زینگ | باربری آنلاین
زینگ - سامانه جامع حمل و نقل

تماس تلفنی

دانلود زینگ
خانه اپلیکیشن زینگ سامانه صادرات و واردات فروشگاه خدمات اطلاعاتی
خدمات جانبی
تماس با ما
زینگ - سامانه جامع حمل و نقل کشوری

تماس تلفنی

دانلود زینگ

جستجو
عضویت در سامانه صادرات، واردات، تجارت
گروه بازرگانی هومان پویان

چاپ پیگمنت

چاپ پیگمنت یکی از مهم ترین قسمت های صنعت چاپ پاره و نساجی است. چاپ پیگمنت به معنی رنگ کردن پارچه و لباس است. رنگ های مختلفی در بازار وجود دارند که در چاپ پیگمنت استفاده می شوند. چاپ پیگمنت یکی از محبوب ترین روش هایی است که روی الیاف سلولزی استفاده می شود. چاپ پیگمنت فواید زیادی دارد که عبارت اند از:

چاپ با کیفیت بالا، چاپ پیگمنت رنگ های با کیفیت و واضح تری نسبت به انواع دیگر چاپ پارچه ارائه می دهد در نتیجه رنگ ها بسیار با دوام هستند و با شست و شو از بین نمی روند.روش چاپ آسان، چاپ پیگمنت پروسه بسیار راحتی دارد. رنگ گرفتن پارچه در چاپ پیگمنت بسیار سریع و راحت است.

به همین دلیل در چاپ پیگمنت پارچه نیاز به شست و شو های بعد از کار ندارد. اگر مشکلی در چاپ رنگ روی پارچه در چاپ پیگمنت وجود داشته باشد به راحتی شناسایی می شود به همین دلیل امکان خطا بسیار کم است.

چاپ ارزان قیمت، چاپ پیگمنت نیازمند بودجه زیادی نیست. از آنجایی که در چاپ پیگمنت نیازی به آبکشی پارچه وجود ندارد و سریع انجام می شود تعداد پارچه بیشتری در زمان کمتری چاپ می شود. همچنین چاپ پیگمنت نیازمند دستگاه چاپ فوق پیشرفته نیست و همه این ویژگی ها چاپ پیگمنت را مقرون به صرفه می کنند.

چاپ پیگمنت روی پارچه های طبیعی و مصنوعی انجام می شود و محدودیت خاصی ندارد. پروسه چاپ پیگمنت بسیار ساده است و نیاز به تجربه و آموزش خیلی زیادی ندارد. چاپ پیگمنت برای رنگ کردن الیاف شیشه، پی وی سی و چرم مصنوعی هم استفاده می شود.

در آخر چاپ پیگمنت نسبت به انواع چاپ پارچه دیگر به زحمت کمتر و هزینه کمتری نیاز دارد و کالای نهایی کیفیتی بسیار عالی دارد.با اینکه چاپ پیگمنت فواید زیادی دارد این پروسه چاپ خالی از خطا نیست. در چاپ پیگمنت ممکن است با مشکلات احتمالی رو به رو شوید که عبارت اند از:

  • کنترل چاپ پیگمنت برای مواد پیونده کار سختی است.
  • به علت تعداد بالای پیوند های عرضی رسیدگی به چاپ پیگمنت کار راحتی نیست.
  • چاپ پیگمنت از لوازم سنگین تری استفاده می کند و غلتک ها به شدت تحت تأثیر آن هستند.
  • چاپ پیگمنت نمی تواند به طور مستقیم روی پارچه انجام شود و نیاز به مواد پیوندی دارد و در نتیجه ممکن است پارچه ها ماده پوشاننده داشته باشند.

اگر خطایی در مراحل اول چاپ پیگمنت رخ بدهد مرحله دوم قابل انجام نیست و تحت تأثیر قرار می گیرد در نتیجه پارچه کاملاً خراب می شود. اگر چاپ پیگمنت چند بار روی یک پارچه انجام شود نتیجه با کیفیتی نخواهد داشت.

می توان گفت چاپ پیگمنت خوبی ها و بدی های خودش را دارد اما نتیجه نهایی وضوح رنگی بسیار بالایی دارد به همین دلیل یکی از محبوب ترین روش های چاپ پارچه در سال های اخیر است. از چاپ پارچه پلی استر و ویسکوز گرفته تا چاپ روی حوله، پرده و لباس شب که نیازمند رنگ ظریفتری دارند، چاپ پیگمنت می تواند استفاده شود و نتیجه با کیفیتی روی همه نوع پارچه داشته باشد. اگر دنبال روش مطمئن برای چاپ پارچه هستید از چاپ پیگمنت مدرن استفاده کنید تا پارچه هایی با کیفیت باقیمت مناسب تولید کنید.

کشتیرانی
حمل زمینی
وانت
حمل هوایی
نظر شما
نام و نام خانوادگی:

شماره تماس (نمایش داده نمی شود):

کد امنیتی: captcha

متن پیام: (نظر شما پس از بررسی منتشر خواهد شد)


مطالب مرتبط:
مخفی کردن >>