اپلیکیشن زینگ | باربری آنلاین
زینگ - سامانه جامع حمل و نقل

تماس تلفنی
 
گفتگو آنلاین
 
دانلود زینگ
خانه دانلود اپلیکیشن زینگ آشنایی با زینگ فروشگاه خدمات اطلاعاتی همکاری با ما بیمه شخص ثالث تماس با ما
زینگ - سامانه جامع حمل و نقل کشوری

تماس تلفنی

گفتگو آنلاین

دانلود زینگ

جستجو
بیمه شخص ثالث از دم قسط
مشاوره و اجرا صادرات واردات ترخیص

امروزه با پیشرفت علم و فناوری، نوعی بلوک از جنس بتن سبک موسوم به بلوک CLC وارد بازار شده که حاصل از تزریق فوم به بتن متشکل از سیمان و ماسه ریزدانه می باشد. با این مقدمه، در ادامه این نوشته به بررسی جزئیات این نوع بلوک می پردازیم. تا انتها با ما همراه باشید.

clc

بلوک بتنی CLC
CLC مخفف عبارت Cellular Lightweight Concrete و به معنای بتن سبک وزن سلولی است. بتن سبک، از جمله مصالح ساختمانی پرکاربرد و بصرفه است که در صنعت ساختمان استفاده می شود.

این متریال به طور مستقیم به عنوان بلوک بتنی سبک و به طور غیر مستقیم یا همان فوم بتنی به عنوان عایقی برای ساختمان در بناهای امروزی استفاده می شود.

همانطور که گفتیم بلوک CLC نوعی بلوک حاصل از تزریق فوم به بتن متشکل از سیمان و ماسه ریزدانه است. فومی که به داخل بتن تزریق می شود باعث ایجاد حباب های هوا در داخل بتن شده، آن را حجیم می کند و دانسیته بتن را پایین می آورد. بلوک های سی ال سی دارای وزن بسیار سبکی هستند و در ساختمان سازی و دیوارچینی به جای آجر و سفال بکار می روند.

مشخصات فنی بلوک سی ال سی

  • ابعاد 15*25*60 و 10*25*60 و 20*25*60 سانتی متر
  • وزن مخصوص kg/cm3 650 - 600
  • مقاومت فشاری kg/cm2 25 - 20
  • ضریب هدایت حرارتی w/m°k 2/0
  • جذب صوت 49 دسی بل در ضخامت 15 سانتی متر
  • مقاومت در برابر حریق تا 8 ساعت
  • جذب آب پایین در حدود 15-20 درصد
  • تحمل فشار تا 25 kg/cm2

روش تولید بلوک های CLC
به منظور تولید بلوک های CLC در ابتدا باید از سیلوهای مورد نظر در اطراف خط تولید بلوک، سیمان و ماسه بادی مورد نیاز را به وسیله بالابر به خط تولید وارد نمود تا بتوان در زمان های مختلف و موردنیاز از آن ها استفاده کرد.

در مرحله اول، باید سیمان و آب را با مقداری ماسه بادی مخلوط کرد. در ابتدا این سه متریال به خوبی با یکدیگر مخلوط می شوند و ماده حباب زا در حین این عملیات به مخلوط اضافه می گردد.

سپس ترکیب حاصل شده را به سرعت داخل قالب های بزرگ می ریزند. از آن جایی که ماده حباب ساز سبب افزایش حجم مخلوط می شود، نباید تمام قالب را از مواد پر کرد. در حدود سه و نیم ساعت، ماده حباب ساز، حباب های کافی را در قالب تولید می کند.

حجم مخلوط نباید آن قدر کم باشد که حباب ها از داخل بیرون بریزند. همچنین نباید آن قدر زیاد باشند که سبب شوند حباب های کافی و درستی داخل قالب ایجاد نشوند. پس از این مرحله و ایجاد حباب های کافی، قالب ها را به منظور عمل آوری بیرون می آورند. عمل آوری به دو صورت انجام می گیرد.

اگر بخواهند به روش اتوکلاو بلوک ها را عمل بیاورند، مخلوط را باید درون کوره قرار دهند. این روش امروزه به دلیل مصرف بالای انرژی و رساندن دمای کوره به دویست درجه سانتی گراد، روش بصرفه ای نمی باشد. در نتیجه از روش دیگری به این منظور استفاده می نمایند.

بلوک اتوکلاو نشده دیگر روش عمل آوری بلوک های سی ال سی محسوب می شود که توسط گرمای داخل سالن و گرمای حاصل از عمل آوری قالب صورت می گیرد. روش های دیگری شامل هفت روز قرار گرفتن در آب یا 6 ساعت قرار گرفتن بلوک در بخار نیز به منظور عمل آوری وجود دارند.

پس از این که فرایند عمل آوری بلوک انجام گرفت، قالب ها بریده شده و بسته بندی ها بر روی نقاله جا به جا می شوند. اندازه قالب ها قابل تغییر می باشد و به سفارش مشتری می توان آن ها را کوچک تر یا بزرگ تر نمود.

کلام پایانی
امروزه استفاده از مصالح سبک جزء مهم ترین موضوعات مورد بررسی در حیطه ساخت و ساز می باشد. مصالح سبک بار اضافی بر ساختمان وارد نمی کنند و ایمنی آن را در هنگام وقوع حوادثی مانند آتش سوزی و زلزله بالا می برند.

بلوک از جمله مصالح ضروری در ساخت هر نوع سازه محسوب می شود و همواره یک جزء جدایی ناپذیر در ساختمان می باشد. بلوک سی ال سی از انواع بلوک سبک می باشد و ویژیگی های مطلوب و منحصربفرد آن نظیر عایق صوتی، حرارتی و رطوبتی و همچنین مقاومت مکانیکی بالای آن سبب شده تا به بلوکی پرکاربرد در صنعت ساخت و ساز تبدیل گردد.

مشاوره و اجرا صادرات واردات ترخیص
نظر شما
نام و نام خانوادگی:

شماره تماس (نمایش داده نمی شود):

کد امنیتی: captcha

متن پیام: (نظر شما پس از بررسی منتشر خواهد شد)


مطالب مرتبط:
مخفی کردن >>